18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cała prawda o narodzie wybranym

gracii • 2014-11-15, 21:36
Oglądałem ostatnio serial o inwestorach z Wall Street i natrafiłem na fragment który może przykuć waszą uwagę.
Główna akcja do 0:25

Re...........ms

2014-11-17, 09:57
Korporację mają się dobrze bo mają kapitał, żeby posmarować tu itam a MŚP za wszystko k***a płaci i jest najbardziej uciskane. Gdzie sens gdzie logika ja się pytam??

twinspark

2014-11-17, 14:16
Rems napisał/a:

Korporację mają się dobrze bo mają kapitał, żeby posmarować tu itam a MŚP za wszystko k***a płaci i jest najbardziej uciskane. Gdzie sens gdzie logika ja się pytam??



Sens tego jest bardzo prosty. Małych i średnich jest na tyle dużo, że najczęściej bez problemu znajdziesz kilka firm oferujących identyczną usługę czy produkt, więc bezpośrednie dymanie klienta w porozumieniu z zarządem nie wchodzi w grę, dlatego doi się je systemowo. Firmy przerzucają podatki dając wyższe ceny i niższe pensje. Biedota mało zarobi i mało wyda. Socjaliści z lewicy i pseudo-prawicy wskażą na tych biedaków i mają pretekst na podwyższenie podatków, z których hajs leci do urzędniczej mafii na pensję dla kolejnego siostrzeńca, który dostanie fajną robotę za biurkiem. Kółko się zamyka.

Lucian201

2014-11-17, 14:23
Planete jeden z nielicznych kanałów na którym mówi się prawdę w tych czasach

hogg

2014-11-17, 14:26
Wiele razy miałem 12 tysięcy i ni ch*ja nigdy nie udało mi się ukręcić z tego bani. Co robię k***a nie tak?

qwachu

2014-11-17, 14:41
@Rems: Korporacje maja się bardzo dobrze, bo taka np. Ikea, Apple czy inny badziew, ma tajna umowę z rządem Szwajcarii, o co rozchodzi się obecna afera w Eurokołchozie, gdzie maja praktycznie na zerowym poziomie podatki. Czyli de facto ich nie płacą, takie np. 10% w raju podatkowym to nic przy tym co oni odj***li.

A my biedni w dupę r*chani musimy j***ć po 18-19% minimum, a ci co największe lody kręcą nie płacą.. Dlatego jestem za tym, aby dochodowy znieść w ogóle, bo najbogatsi go nie płacą, maja taki chajs, że owiną sobie każdego wokół paluszka, a jak nie to znajda miliony furtek, żeby nie płacić, bo stać ich na kalkulatory i papugi. Wtedy wszyscy będą mogli się bogacić i nie będzie trzeba rajów podatkowych, a golić na minimalną administrację np. na podatku inflacyjnym, albo pogłównym, albo od gruntów, etc. Tak, żeby nie było możliwości sp***olenia przed podatkiem na zasadach podwójnego opodatkowania. Gdzie się kręci lody, tam się płaci, ale płaci mało, tylko na to co potrzeba.

A dlaczego tak nie będzie? Bo ci bajecznie bogaci z papugami i kalkulatorami nie pozostaną bajecznie bogaci, bo jeden z drugim dobrze ogarnięty gość może przyjść i wyj***ć ich z biznesu lepszą pracą i produktami, chwile wcześniej zaczynając w przysłowiowym garażu. No i oczywiście złodzieje w rządzie by nie zarobili...

~Beny

2014-11-17, 14:45
hogg napisał/a:

Wiele razy miałem 12 tysięcy i ni ch*ja nigdy nie udało mi się ukręcić z tego bani. Co robię k***a nie tak?



Chyba lepiej nie miec 'bani' i nie być żydem, niż ją mieć i nim być.

JankoSado

2014-11-17, 14:54
OHMP napisał/a:

ja dostałem 5koła od starych i zrobiłem z tego w ciągu pół roku 70koła, następnie po wszelkich kosztach amortyzacyjnych zainwestowałem resztę pieniędzy co mi zostało (gdzieś 50koła) i jak miałem już do zwrotu podatku 180koła to skarbówka mi je shaltowała, skarga nic nie dała, sprawa do WSA też w sumie nic nie dała :) Kocham Polski Urząd Skarbowy


domagałeś się jako firma zwrotu podatku ?
w PL to finansowe samobójstwo,

4h...........ch

2014-11-17, 15:14
Wyzywa własną matkę od zdzir a ta "on ma wspaniałe poczucie humoru" .. no k***a zajebiste

OHMP

2014-11-17, 16:25
@JankoSado

Nie domagałem się tylko mi się należał za eksport usług do USA. Jednak, moje pieniądze zostały przekazane na łatanie dziur w budżecie. W sumie jakbym przeniósł się do innego powiatu z polską firmą to bym taki zwrot dostał na 100% jednak było już za późno, wszystko zależy od widzimisie naczelnika. w jednym mieście zwracają wszystko co chcesz, 30 km dalej blokują wszystko.

Najlepszy_na_świecie

2014-11-17, 18:48
To fragment Wall Street Warriors z tego co pamiętam. Kilka lat temu to nakręcili na podstawie życia grupy zawodowych traderów indeksowych. Oczywiście, to powyżej to ściema i głos jest podstawiony. W oryginale mówił o łażeniu po domu w klapkach itp., a Wy łyknęliście jak młode pelikany wszystko. :)

Thebarti910

2014-11-17, 20:24
Ja pie**ole... matkę wyzywa od suki a ona na to że ma wspaniałe poczucie humoru :homer:

bartoszbarto

2014-11-17, 22:44
siemka, daj linka do całego programu

dawid9400

2014-11-19, 05:18
Widzę sadolowi przedsiębiorcy się odzywają, a jakbyście mieli te 12k $ to co niby byście z nimi zrobili? Tak się pie**oli jak się nie ma, a jak już się ma to nie ma co z tym zrobić jak tylko rozj***ć na głupoty.

ramzeselo

2014-12-01, 15:47
benykuleczka84 napisał/a:

Mamusia pewnie też jest dumna że zatrzyma synka na zawsze, bo żony to on, k***a, raczej nie znajdzie.
A jak znajdzie, to mamusia ją pogoni.


Sądząc po rozmowie to chyba sama w sobie jest jego żoną.