18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cała prawda o Iskrze-1

karinawaw • 2013-12-02, 18:53
Wiedziałam ogólnie ,że z tymi iskrami jest jakiś problem, ale w filmiku jest to fajnie wyjaśnione.


ASAKKU

2014-10-09, 16:38
RockyWood napisał/a:

pod koniec filmiku mł. insp. Marek Konkolewski mówi o precedensie, tym czasem w Polsce NIE MA wyroków precedensowych


No i właśnie o tym mówi, więc nie ogarniam...???
W Polsce dopiero wyrok Sądu Najwyższego stanowi prawo i trzeba go przestrzegać...

Rax

2014-10-09, 17:18
jaki problem?

zostaniesz zatrzymany? pytasz iskra1? dziekuje dobranoc. a jak nie to do sadu... i wtedy dziekuje dobranoc

a to z kolei oznacza ze mozna przy odrobinie szczescia sobie zapie**alac i miec wszystko w dupie, nawet fotki z fotoradarow, bo te przenosne 99% jest zle stawianych, a jak ze stacjonarnego to i tak wystarczy sypnac pytaniami o warunki pogodowe, o licencje i insrtukcje, uzytkowanie zgodnie z nia itp, lemingi placa bo nie wiedza

a to z kolei jest powodem do kolejnych, dalej posunietzch rozwiazan kontroli spoleczenstwa

idealny przyklad jak sam system tworzy sytuacje na ktore oddzialowuje, lub tez prosciej "tworzyc chorobe na ktora ma juz lekarstwo"

quartz75

2014-10-09, 18:04
Ale żeście Amerykę odkryli. Ta sprawa jest znana od co najmniej roku. I to nie jest tak, że te suszarki są do dupy. Tylko jakiś urzędas dał ciała. Druga sprawa, suszenie z ręki to przeżytek. Prędzej trafisz na przypadkową kontrolę z obowiązkowym dmuchaniem niż na taką kontrolę prędkości.

Extraordinary_Gentleman

2014-10-09, 18:11
ch*ja to daje drodzy państwo, dopóki Główny Urząd Miar nie cofnie zatwierdzenia typu i legalizacji to można się cmoknąć w ch*ja, chyba że wreszcie prokuratura zakończy śledztwo i dojebie im za wałek. Albo ktoś dojedzie do SN z taką sprawą i wtedy dopiero przestaną ich używać. Inaczej urządzenie cały czas jest w użyciu w oparciu o wydane dokumenty.

mati10001

2014-10-09, 19:04
To teraz powinni oddać wszystkim pieniądze z mandatów które zostały wystawione na podstawie kontroli prędkości urządzeniem "Iskra"...

kobietynierobiąkupy

2014-10-09, 20:07
Jak kolega wyżej wspomniał rok temu był ten sam raban. Chodziło bodajże o to, że Iskra-1 działa prawidłowo, tylko i wyłącznie z rejestratorem wideo, a większość jest używana bez.

qwerq221

2014-10-09, 21:10
ha ha pocałuj mnie w ch*ja, aż ci się łep zabuja :-D tak powiem niebieskiemu gdy mi to gówno wystawi :-*

bania88

2014-10-09, 21:35
Rax napisał/a:

jaki problem?

zostaniesz zatrzymany? pytasz iskra1? dziekuje dobranoc. a jak nie to do sadu... i wtedy dziekuje dobranoc


Niby tak...... ALE, jestes z Gdanska, na wycieczce z rodzinka w Zakopanem? Zlapali cie z iskra1? Mowisz dziekuje dobranoc i musisz do sadu zapie**alac ponad 700 kilometrow. Dobry interes...

lysybog

2014-10-09, 22:09
Niestety, ale w powyższej sprawie powołują się na rozporządzenie Ministra "Zgodnie z punktem 10 ust. 1 par. 1 (Dz. U. Nr 225, poz. 1663 z 2007 r.)"
A w/w przepis został uchylony w marcu 2014, tak więc jeżeli ktoś odmówi przyjęcia mandatu,
bo słyszał w internetach o jakimś tam rozporządzeniu, to może się lekko zdziwić.

Po wklejeniu w googla [Dz. U. Nr 225, poz. 1663 z 2007 r.] w wynikach pojawi się strona sejmowa, i będziemy sobie mogli przeczytać całą historię legislacji i uchylenia.
Też się napaliłem, a tu dupa.

Dziku11

2014-10-09, 22:14
@bania88 no to trzeba pisać o adwokata z urzędu i pisać o rozpatrywanie sprawy podczas naszej nieobecności i problem z głowy.

mart8

2014-10-09, 23:09
lysybog napisał/a:

Niestety, ale w powyższej sprawie powołują się na rozporządzenie Ministra "Zgodnie z punktem 10 ust. 1 par. 1 (Dz. U. Nr 225, poz. 1663 z 2007 r.)"
A w/w przepis został uchylony w marcu 2014, tak więc jeżeli ktoś odmówi przyjęcia mandatu,
bo słyszał w internetach o jakimś tam rozporządzeniu, to może się lekko zdziwić.

Po wklejeniu w googla [Dz. U. Nr 225, poz. 1663 z 2007 r.] w wynikach pojawi się strona sejmowa, i będziemy sobie mogli przeczytać całą historię legislacji i uchylenia.
Też się napaliłem, a tu dupa.



Jest nowe rozporządzenie (Dz.U. z 2014 r. poz. 281)

Cytuję paragraf 5:

Konstrukcja i wykonanie przyrządu powinny zapewniać wskazanie pojazdu, którego prędkość została zmierzona.
2. Wymaganie, o którym mowa w ust. 1, powinno być spełnione również w przypadku, gdy wykonuje się pomiar prędkości pojazdu jadącego w grupie pojazdów, lub w przypadku, gdy pojazd ten wymija, omija lub wyprzedza inny pojazd.
3. W przypadku niespełnienia wymagania, o którym mowa w ust. 1, przyrząd nie powinien wskazywać i rejestrować wyniku pomiaru prędkości.

Dziękuje, dobranoc 8-)

Sander_Cohen

2014-10-10, 20:59
dobry motyw, napisałem, że "było" i dostałem ostrzeżenie, potem po mnie kolejny kolega pisze, że było i nie dostał ostrzeżenia, wtf??
Ostrzeżenie za to, że było - powoduje, że następnym razem się nie odezwę na dubla i jak zrobi to każdy - to będzie śmietnik.
Mi tam ryba, nie reaguje od tej chwili na dubla...