18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cała prawda o Iskrze-1

karinawaw • 2013-12-02, 18:53
Wiedziałam ogólnie ,że z tymi iskrami jest jakiś problem, ale w filmiku jest to fajnie wyjaśnione.


sidian

2013-12-02, 23:13
Aha, czyli prosta instrukcja obsługi.

1. Łapią Cię na suszarę (ISKRA). - Odmawiasz przyjęcia.
2. Dostajesz foto z masztu od Straży Miejskiej - odpisujesz, że nie mają prawa używać takich urządzeń.
3. Dostajesz normalne foto od Straży Miejskiej - wskazujesz dwie osoby z rodziny, które mogły prowadzić, obie odpowiadają, że nie prowadziły, nie ma wykroczenia, bo nie ma winnego.
4. Dostajesz normalne foto od GITD - wywalasz do kosza, bo nie mają prawa nakładać mandatów.

Czy jest w Polsce jakaś ustawa, której nie pisali debile? :D

ctx666

2013-12-03, 00:40
nie ma loga tvn to spoko.

ttv to kanał iti :P

Inferno777

2013-12-03, 00:42
Nie jestem ekspertem, ale się wypowiem. Ostatnio przysuszyli mnie i pokazali lizaka, grzecznie zjechałem, podszedł pan policjant, przedstawił się ładnie i mówi, że o prędkość chodzi, a w ręku trzyma to radzieckie ustrojstwo i pokazuje mi 78km/h. Ja na to, że niemożliwe, żebym tyle jechał, on że przysługuje panu prawo odmowy przyjęcia mandatu, wtedy sprawa bla bla, sąd grodzki... Grzecznie mu mówię, że nie chcę się kłócić, ale mandatu nie przyjmę, bo jechałem na tempomacie i tu mu pokazuje wyświetlacz, że prędkość miałem ustawioną 59km/h (ograniczenie było 50). Podrapał się w czapkę, machnął ręką i kazał odjechać. Trochę w ch*ja zagrałem, bo akurat nie używałem tempomatu i mogłem mieć te 78km/h, ale jego reakcja świadczy o tym, że sami nie wierzą w te odczyty i ładują kary mocno na oślep.

Nameless

2013-12-03, 04:07
@up
Dobrze, że poruszyłeś kwestię przekroczenia prędkości (napisałeś, że jechałeś 59 przy ograniczeniu 50 km/h). Jak to w końcu jest? Dzisiaj obczajałem, czy rzeczywiście można przekroczyć prędkość o max. 10 km/h (bez mandatu), ale nie znalazłem nigdzie podstawy prawnej dla takiej teorii...
Niby skoro Cię policjant puścił, to pewnie do tych 10 km/h można "popełnić błąd"... No ale przydałby się konkretny paragraf dla pewności.

PS Fotoradar ma błąd pomiarowy ok. 3 km/h w przypadku prędkości do 100 km/h. Zawsze jakaś dodatkowa osłona :P

Garbaty_Anioł

2013-12-03, 13:40
ekspertem nie jestem ale się wypowiem :)
jeśli "wysuszą" Cię na Iskrę 1, nie przyjmujesz mandatu a w sądzie podpierasz się zapisem o tym jak wygląda prawidłowe badanie prędkości (była o tym mowa w/w filmie)
Pozdrawiam :)

Campino7

2013-12-03, 15:34
hello_world dostał 7 piw , mimo że nie wie o tym że jakby radar wtedy nie pokazywał nic to by znaczyło że nie działa , radar mierzy Ci każde drgania bo on na takiej zasadzie działa , jakbyś mierzył z 50 metrów to uważasz że nadal by pokazywało 80 ?

hello_world idź-że-w-ch*j :D taki znawca :D :D :D

tomsson

2013-12-03, 16:54
@Nameless

10 mniej ratuje życie

Nameless

2013-12-03, 18:20
@up
Nie mędrkuj. Jechać za szybko się i tak boję, bo mam wyobraźnię, ale są miejsca, kiedy po prostu ograniczenia prędkości są zdecydowanie za duże (dopuszczalna prędkość jest za niska). Nie będę jechał 30 km/h po drodze, gdzie spokojnie można jechać 40/50, bo mimo, że jest wąsko, to droga jednokierunkowa i nie ma żywego ducha...
Jakby ograniczenia były sensowne, to bym się stosował, a czasem są po prostu z dupy wzięte.

wolek14

2013-12-03, 20:29
Cytat:

hello_world dostał 7 piw , mimo że nie wie o tym że jakby radar wtedy nie pokazywał nic to by znaczyło że nie działa , radar mierzy Ci każde drgania bo on na takiej zasadzie działa , jakbyś mierzył z 50 metrów to uważasz że nadal by pokazywało 80 ?

hello_world idź-że-w-ch*j :D taki znawca :D :D :D


Jesteś idiotą. Radar nie mierzy czasu powrotu wiązki, tylko różnicę czasu między kolejnymi wiązakami, i na podstawie tej różnicy oblicza prędkość. Gdy pojazd stoi w miejscu, to każda kolejna wiązka ( wysyłana np. co 0,1s) wraca po takim samym czasie, wtedy różnica wynosi 0. Gdy jedzie do przodu (w stronę radaru) to każda kolejna wiązka wraca coraz szybciej, bo auto jest coraz bliżej. Im większa różnica pomiędzy wiązkami, tym szybciej auto jedzie. Iskra wykonuje kilka takich pomiarów w jakąś sekundę, po czym wybiera najkorzystniejszy wynik (np. najczęściej powtarzający się, najbliższy średniej, tego nie wiem), i pokazuje na wyświetlaczy. Jeśli w trakcie pomiaru wiązka odbije się od dwóch aut, i trafi do iskry w odstępie czasowym, to pomiar będzie zafałszowany, bo iskra może to potraktować jako odbicie następnej w kolei wiązki.

Haters gona hate...

Campino7

2013-12-04, 15:34
wolek14 napisał/a:


Jesteś idiotą. Radar nie mierzy czasu powrotu wiązki, tylko różnicę czasu między kolejnymi wiązakami, i na podstawie tej różnicy oblicza prędkość. Gdy pojazd stoi w miejscu, to każda kolejna wiązka ( wysyłana np. co 0,1s) wraca po takim samym czasie, wtedy różnica wynosi 0. Gdy jedzie do przodu (w stronę radaru) to każda kolejna wiązka wraca coraz szybciej, bo auto jest coraz bliżej. Im większa różnica pomiędzy wiązkami, tym szybciej auto jedzie. Iskra wykonuje kilka takich pomiarów w jakąś sekundę, po czym wybiera najkorzystniejszy wynik (np. najczęściej powtarzający się, najbliższy średniej, tego nie wiem), i pokazuje na wyświetlaczy. Jeśli w trakcie pomiaru wiązka odbije się od dwóch aut, i trafi do iskry w odstępie czasowym, to pomiar będzie zafałszowany, bo iskra może to potraktować jako odbicie następnej w kolei wiązki.

Haters gona hate...



nadal nie wiem co ma mierzenie stojącego pojazdu z odleglosci metra wspolnego z pomiarem z 10 metrów jak mówi instrukcja

Wytłumacz mi w takim razie po co na tescie mierzą z metra stojące auto skoro nie powinno sie tego robić?

manipulacja ludźmi ? pozniej ludzie odmawiają mandatu a płacą i tak z kosztami sądowymi jeszcze...


i nie wiem czemu miałbym być idiotą , ale skoro ja to ty też - nie bój się tego : D

ASAKKU

2014-10-09, 15:17
Ciekawostka o suszarkach naszych kochanych misiaczków... :doggy:
Cytat:

Prawie dwa tysiące ręcznych radarowych mierników prędkości, czyli dwie trzecie wszystkich policyjnych "suszarek", jest używanych niezgodnie z polskim prawem.


bambo222

2014-10-09, 15:35
Państwo w państwie i tyle. Każdy obywatel tego kraju musi znać prawo inaczej będzie w d**pie.

te...........or

2014-10-09, 15:52
Co zrobisz?

Nic nie zrobisz.

RockyWood

2014-10-09, 15:53
pod koniec filmiku mł. insp. Marek Konkolewski mówi o precedensie, tym czasem w Polsce NIE MA wyroków precedensowych i dlatego mamy często po 1000 i więcej spraw w sądzie, dotyczących tego samego wykroczenia/przestępstwa i każde orzeczenie kary jest inne - a same sprawy toczą się latami.

Hi...........ch

2014-10-09, 16:14
Chory kraj...