18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Budowa

~_Yarko_ • 2020-12-05, 14:29
Znowu niedoszacowali obciążenie.


raszpla

2020-12-05, 22:12
Rutik napisał/a:

Ty ekspert, jakie złe ustawienie dźwigu? O czym ty piszesz? Jakie przeładowanie haka i h*jowy operator? W dźwigu za grube bańki nie przeładujesz haka a wątpię zeby firma dała taki sprzęt pod opiekę jakiemuś kolesiowi bez odpowiednich umiejetnosci. Napisałem że przyczyną mógł być a nie że jest nieutwardzony grunt, ale twoje wypociny to już jest poezja.



jako, że notorycznie pracuję z dźwigami i podnośnikami to potwierdzić muszę, że prawie niemożliwym jest wywalić taki sprzęt. Jeśli nikt nie manipulował przy zabezpieczeniach to no sam zwyczajnie nie pozwoli na przekroczenie parametrów pracy

#jestęekspertę ;)




Cudak

2020-12-05, 22:15
Ale nabroili

Rutik

2020-12-05, 22:29
raszpla napisał/a:

jestęekspertę



Ja w biedronce też nie robię




_WHATEVER_

2020-12-05, 23:41
Kurła eksperci się znaleźli, na wędkach robjo. Ja to w kabinie siedzę, a nie z pilotem latać po budowie pssshh.

A tak całkiem serio, uważam że jedynym powodem jest grzebanie/wyłączenie przeciążeniówki. Łapy rzeczywiście nie wyglądają jakby się zapadały,także najprawdopodobniej coś z przeciążeniówką jak już napisałem wyżej.


I tak, też jestę ekspertę :-o

razak

2020-12-06, 05:38
Rutik napisał/a:

Ty ekspert, jakie złe ustawienie dźwigu? O czym ty piszesz? Jakie przeładowanie haka i h*jowy operator? W dźwigu za grube bańki nie przeładujesz haka a wątpię zeby firma dała taki sprzęt pod opiekę jakiemuś kolesiowi bez odpowiednich umiejetnosci. Napisałem że przyczyną mógł być a nie że jest nieutwardzony grunt, ale twoje wypociny to już jest poezja.



Jeśli nie widzisz, że dźwig jest źle ustawiony względem budynku to prawdopodobnie nawet nie byłeś "hakowym" a sie mądrzysz. Wątpisz by firma dała komuś sprzęt ??? Co to w ogóle za teoria ?? Generalny wykonawca zleca coś danej firmie. Dana firma ma to wykonać. Firma jeśli ma sprzęt to wykonuje zlecenie. Jeśli firma nie ma sprzętu to ogarnia usługę w postaci takiego właśnie dziwu. Wcześniej wszystko z nim ustala. Co. Ile. Gdzie. itd. Prowadzę firmę budowlaną od dekady. Widziałem naprawdę bardzo dużo na budowie. Jeśli chcesz możemy polemizować na priv by nie zaśmiecać tamatu, ale w tej kwestii zwyczajnie nie masz racji. Twój argument o tym, że dźwig dużo kosztował i nie ma prawa sie przewrócić też do mnie nie przemawia. Podtrzymuje to co napisałem gdyż widze co sie odj***ło. ..

raszpla napisał/a:

jako, że notorycznie pracuję z dźwigami i podnośnikami to potwierdzić muszę, że prawie niemożliwym jest wywalić taki sprzęt. Jeśli nikt nie manipulował przy zabezpieczeniach to no sam zwyczajnie nie pozwoli na przekroczenie parametrów pracy
#jestęekspertę



zajebiście. "prawie nie możliwym jest" .... Ale jednak ten o którym mowa się wypie**olił. Więc może rozwiń swoje swoje myśli. Co ma znaczyć k***a to, że "NIKT NIE MANIPULOWAŁ" przy zabezpieczeniach?? Jakie Ty masz k***a pojęcie skoro nie wiesz o tym, że za zabezpieczenie dźwigu odpowiada operator ?? Tata Ci wysłał zdjęcie i nawet sie go k***a nie zapytałeś jak wygląda praca ?? Słabo :) I nie napinaj sie tutaj filmikami od starszego kolegi z pracy bo w pierwszym komentarzu już sie przyznałeś do tego, że nawet k***a na hakowego Cie nie wzieli, tylko z nimi pracujesz :)

Rutik

2020-12-06, 08:17
razak napisał/a:

Jeśli nie widzisz, że dźwig jest źle ustawiony względem budynku to prawdopodobnie nawet nie byłeś "hakowym" a sie mądrzysz.



Dźwig można ustawić gdzie się żywnie podoba z zachowaniem bezpieczeństwa.
1. Na utwardzonym i sprawdzonym gruncie z odpowiednio dobranym matami pod podpory.
2. W odpowiedniej odległości od źródeł wysokiego napiecia.
3. Z obecnością koordynatora dźwigu który nadzoruje operację podnoszenia.
4. Z odpowiednio przeszkolonymi ludźmi do tej pracy.
Itp itd.....
W związku z tym NIE MA czegos takiego jak dźwig źle ustawiony wzgledem budynku!


razak napisał/a:

irma jeśli ma sprzęt to wykonuje zlecenie.



Dlatego wysyła odpowiedni sprzęt z ODPOWIEDNIM OPERATOREM

razak napisał/a:

Twój argument o tym, że dźwig dużo kosztował i nie ma prawa sie przewrócić też do mnie nie przemawia.



I znowu przeinaczasz moje słowa. Nie napisałem że jak dużo kosztuje to się nie przewróci, tylko że ma antyprzeciazeniowe zabezpieczenia co zresztą kolega radziła potwierdził.

razak napisał/a:

Prowadzę firmę budowlaną od dekady.


Firma budowlana to nie firma dźwigowa.
To że prowadzisz papierniczy nie znaczy że wiesz jak działa ciężarówka, tylko dlatego że wczoraj dostarczyła ci piórniki i zeszyty na magazyn.

ellsworth

2020-12-06, 11:13
Serio tak ciężko zamontować w dźwigu wagę linową, która jak wykryje przekroczenie obciążenia to nie pozwoli na podniesienie ciężaru lub wysunięcie wózka do przodu?!?

raszpla

2020-12-06, 12:43
razak napisał/a:

Jakie Ty masz k***a pojęcie skoro nie wiesz o tym, że za zabezpieczenie dźwigu odpowiada operator ?? Tata Ci wysłał zdjęcie i nawet sie go k***a nie zapytałeś jak wygląda praca ?? Słabo I nie napinaj sie tutaj filmikami od starszego kolegi z pracy bo w pierwszym komentarzu już sie przyznałeś do tego, że nawet k***a na hakowego Cie nie wzieli, tylko z nimi pracujesz



zmartwię Cię ale staruszek mój zdecydowanie woli pozostać z nogami na pewnym gruncie

Na trochę sprzętów udostępnianych na budowy żaden nie miał z pozycji operatora możliwości przeciążenia maszyny.
Elektronika mówiła STOP i jedyne co można było zrobić to zejść niżej






pozdrawiam cieplutko ;)

Rutik

2020-12-06, 12:58
raszpla napisał/a:

Na trochę sprzętów udostępnianych na budowy żaden nie miał z pozycji operatora możliwości przeciążenia maszyny.



Ten pomaranczowy wyglada mi na JLG. Wsadzisz do niego o parę narzędzi za dużo albo grubszego kolegę i nawet nie wystartuje. Zresztą zasada jest taka sama w każdym podnośniki koszowym jak i żurawiu.
Ps jaki to model? 150?

raszpla

2020-12-06, 15:47
Rutik napisał/a:

Ten pomaranczowy wyglada mi na JLG. Wsadzisz do niego o parę narzędzi za dużo albo grubszego kolegę i nawet nie wystartuje. Zresztą zasada jest taka sama w każdym podnośniki koszowym jak i żurawiu.
Ps jaki to model? 150?



1250AJP, ruina z wypożyczalni, szarpał, trząsł się i trzeba było operować na czuja bo strasznie wytarty miał ten pulpit

polakwrocek

2020-12-07, 00:43
Halman napisał/a:

lubie takie akcje gdy ciężki sprzęt wymyka sie spod kontroli i niewiadomo wtedy gdzie sp***alać...



W przeciwnym kierunku tak długo aż kierownik budowy będzie po ciebie dzwonił.

mazga50

2020-12-08, 17:23
Bardzo niebezpieczne dźwigi, pozostawiają minimalny margines na błąd.