18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

damian88719

2013-08-15, 17:54
brakuje na dolnej liście naszego SŁOŃCE PERU.

Calatin

2013-08-15, 18:00
Murzyn nie może zabraniać białemu.

Polandball

2013-08-15, 18:01
@d-wade tradycja posiadania broni palnej w Polsce jest jeszcze starsza
i sięga od XVI do XX wieku (do 1945 r.)
w wielu domach w Polsce podtrzymywano tradycje strzeleckie i łowieckie. Wszystko niestety zdelegalizowała komuna i jej reżim..

nikt oczywiście nie wspominał o posiadaniu broni w Francji czy Niemczech ale Polsce

d-wade

2013-08-15, 18:08
@mrMarek27 dokładnie na temacie się nie znam, ale mówisz o tradycji do posiadania broni palnej, a ja natomiast o prawie do broni palnej dla każdego obywatela. Czy takie prawo istniało przed 45', czy to poprostu tylko tradycja szlachecka i łowiecka?

Polandball

2013-08-15, 18:11
@up owszem każdy obywatel mógł się ubiegać o posiadanie broni palnej, a to urząd miał udowodnić dlaczego obywatel tej broni mieć nie może - w innym wypadku pozwolenie na broń (oczywiście wraz z książeczką broni i pozwolenia na broń) było wydawane

Crem0wy

2013-08-15, 18:54
McMenel napisał/a:

oraz przedstawić ważną przyczynę posiadania broni.


To jest słowo klucz w całym tym lewackim zapisie.
Nie możesz mieć broni żeby chcieć się bronić przed potencjalnym zagrożeniem, musisz znajdować się albo się wpie**olić w takie położenie, gdzie wszyscy wokoło chcą ci odstrzelić łeb.
Mój znajomy się często o takową broń starał i stara nadal. To najczęściej wygląda tak że żeby ją dostać trzeba najlepiej stawić się do urzędu pobitym/poranionym/pociętym/postrzelonym albo z orzeczeniem lekarskim które potwierdzi że przynajmniej raz w życiu była sytuacji w której nie mieliśmy broni i dostaliśmy sromotny wpie**ol.

!Timon

2013-08-15, 19:18
Prawo to naczynia połączone. Tak jak nie można zalegalizować narkotyków bez prywatnego systemu ubezpieczeń zdrowotnych tak i nie można zalegalizować broni bez kary śmierci.

Cała ta "lewacka sprawiedliwość" jest wymierzona przeciwko prostemu Kowalskiemu ale wyśmienicie chroni elity władzy i powiązane z nimi środowiska przestępcze.

gu...........91

2013-08-15, 19:36
za ten podkład muzyczny powinieneś dostać ch*jem w morde

Anders Breivik

2013-08-15, 19:43
Idź w ch*j z tym jotpegiem, j***ny ignorancie. Pasujesz jak ulał do strony z której to zaj***łeś, więc na ch*j się tutaj pchasz?

Niemcy w Trzeciej Rzeszy mogli posiadać broń, a Hitler "zabrał" broń tylko żydom. Dla "prawdziwych" Niemców dostęp do broni został nawet ułatwiony.
Kod:
http://en.wikipedia.org/wiki/Gun_politics_in_Germany#The_Third_Reich.27s_discrimination_policy_.26_1938_German_Weapons_Act

cookies

2013-08-15, 19:44
Hrodgar napisał/a:

Społeczeństwo nieuzbrojone łatwiej jest kontrolować, i narzucić mu coś wbrew jego woli. Chodzi tylko o to, a nie o wzrost przestępczości, czy bezpieczeństwo Kowalskiego.



...aaaa... to już rozumiem, dlaczego to amerykańskie państwo jest najbardziej inwigilowane, omamione (za wyjątkiem KOREa)....

NIE, nie masz racji -,- to nie brak broni omamia, tylko TVN, onet, internet, telewizja i wiara, dziękuję, koniec przekazu.

robcio26

2013-08-15, 19:55
waschington i lincoln uważali ,że ludzie mają prawo do broni a sami zginęli z broni palnej. Co za zbieg okoliczności

pocominick

2013-08-15, 21:09
Washington akurat nie został zabity z broni palnej, po drugie rozpie**ala mnie jak przeciwnicy broni piszą o tym jak łatwo jest o pozwolenie. W Polsce jest kilka rodzajów o ile na broń myśliwską i sportową jest w sumie nie tak trudno(ale mimo wszystko są to określone bronie, a czas ich zdobywania, a także ich koszta są naprawdę spora) tak do ochrony osobistej, bo do takiej autor tematu zapewne się odnosi to musisz mieć kolegę komendanta lub kupę kasy by przekupić owego pana żeby Ci takie pozwolenie wydali. Przykro mi taka jest rzeczywistość, że mamy przej***ne i przestępca ma większe prawa niż obywatel.

maldini

2013-08-15, 21:31
Tak ad vocem, na terenie RP powszechny dostęp do broni lub tez brak pewnej regulacji został zniesiony, a co za tym idzie, posiadanie broni przestało być możliwe, tuż przed wybuchem powstania listopadowego. Car twierdził, iż jest to spowodowane skłonnościami Polaków do upijania się i licznymi strzelaninami. W carskiej Rosji pewnie tego nie było.. Dlaczego to zrobił, chyba jest jasne.

LICH0

2013-08-15, 21:40
Kogoś mi tam brakuje (: