18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Brakuje Ci kilku kilometrów na autostradzie do stacji?

valdziu • 2015-04-09, 23:17
Czasami przytrafi się, że na autostradzie zapala się rezerwa i musimy uruchomić wszystkie zmysły by dojechać do stacji. W materiale ukazane jest, jak to najlepiej zrobić i jak w tym sportowym aucie wynikiem spalania zaskoczyć niejedno auto rodzinne.

kfasny

2015-04-16, 08:34
[quote]Mam podobnie, po jeździe benzynkami 110-150 konnymi (9 sek do 100 i 8 sek do 100), jak się przejechałem 130 konnym 1.9 tdi, już nigdy nie wrócę do benzyny. Ostatnio jechałem 120 konną benzyną i myślałem, że skonam. Jadę 4 bieg 60 km/h wciskam gaz a tu nic, muł. Niebo a ziemia. W dieslu 98% czasu mam pod nogą tyle mocy, co w byłych benzynkach przy obrotach 4500-6000, a do 5000 bardzo rzadko kręcę, bo szkoda mi silnika i leci paliwo w zastraszającym tempie. W dieslu mam przez 98% jazdy(1800-3000 obr) tyle mocy, co mocniejsza benzyna przez 2% jazdy. Nigdy więcej pb, no chyba, że 4 litrowe v8. :D Aczkolwiek, 3 litrowe v6 w tdi, czipnięte na 350 koni to jazda sama w sobie, kolega miał starą 3.0 tdi zrobioną na 300 koni, sprzedał, kupił rs4 b7 i był mega zawiedziony, bo auto do 6000 obrotów w porównaniu do tamtego potężnego diesla w ogóle nie jechało, a może przez 500 obr ciągneło lepiej, więc zero zzysku.[quote]

hahahahaha boze mialem nie pisac nic, ale wyplulem kawe czytając te brednie. podam Ci maly przyklad. mam a3 1.8T (w seri 150 koni teraz troche wiecej),a znajomy mial takie a3 w 1.9tdi (130 koni pd). jezdzilem z nim i jazda w dieslu naprawde stwarzala wrazenie ze zapie**ala jak popie**olony, ale i tak wiedzialem ze jest wolniejszy od 1.8t. znajomy byl tak uparty ze musialem 5 razy objechac go czy z rolki czy z kreski i dopiero wtedy pojał, ze to ze wgniata w fotel nie znaczy ze jest szybko... podejrzewam ze Twoj wymyslony znajomy (bo nikt istniejacy naprawde nie powiedzialby ze 3.0tdi pomodzone, daje wieksza radosc niz ponad 4 litrowa benzyna o mocy prawie 450 koni) jest albo idiota, albo kolejnym kretynem ktory chocby mu r*chali matke na jego oczach bedzie krzyczal: tylko diesel, tylko diesel !!!!

cobra7pl

2015-05-15, 20:28
A wpie**olę swoje 3 grosze. W połowie marca kupiłem sobie Alfę 166, zdecydowałem się na diesla bo wg wszelkich danych dostępnych na necie 2,4 JTD to była najsensowniejsza opcja, 5,5l w trasie, 8l w cyklu mieszanym, 9,5l w mieście.

TAKI ch*j.

Średnie na poziomie 12l/100km w cyklu mieszanym to u mnie norma, w trasie czasami zejdę do 9l/100km, zrobiłem ok. 3k km od kupna tego auta i wtankowałem już w nią ponad 1300zł. Do tego silnik jest, za przeproszeniem, w ch*j słaby, 308nm momentu jest całkiem spoko, ale 136KM w aucie ważącym prawie 1,6t to padaka.

Reasumując: typowo polaczkowa postawa się na mnie zemściła, silnik który miał być oszczędny mnie pożarł. Więc za niedługo przesiadam się do Alfy 166 2.0 V6 Turbo która też będzie palić 12l/100km, ale będzie moc która uzasadni spalanie. I wpie**olę sobie tam gaz, a co!

(sprzedam Alfę 166 2,4JTD, 2000r., nowy rozrząd i hamulce tył :D )