18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Brak funduszy na dalsze funkcjonowanie serwisu

Centurion • 2024-04-03, 12:41
Drodzy użytkownicy,

Sadistic powstał w 2007 roku, więc niebawem (w październiku) skończyłby 17 lat. Niestety coraz bardziej wskazuje na to, że może do tego nie dojść z przyczyn finansowych. W grudniu zeszłego roku wystapiła po raz pierwszy sytuacja, gdy osiągniete wpływy z reklam nie były w stanie pokryć kosztów utrzymania serwisu (głównie koszty serwerów). Doraźne rozwiązanie w postaci zmiany sieci reklamowej nie rozwiązało nam problemu na długo i zarówno luty jak i marzec kończymy na stratach. Powodem jest kryzys całej branży reklamowej, głównie spowodowany cięciami budżetów reklamodawców ze względu na trwającą wojnę na Ukrainie. Jeśli zaś chodzi o Sadistic to przy treściach które są tutaj zamieszczane nie możemy liczyć na lepiej płatne reklamy w ramach sieci reklamowych w których jesteśmy.

Dotychczas przy maksymalnie zoptymalizowanych kosztach byliśmy w stanie utrzymać serwis nawet przy niskopłatnych reklamach. Niestety nie jesteśmy w stanie już tych kosztów zmniejszyć, nie możemy także zrezygnować z żadnego serwera ponieważ wykorzystujemy praktycznie cały transfer przy obecnym ruchu, a serwowanie filmików zużywa go naprawdę dużo. Te serwery mają też większe pasmo wysyłania niż te w obecnej ofercie.

Żeby utrzymać serwis i mieć lekki zapas na zaplanowane i nieplanowane czynności potrzebujemy ok. 4000 zł brutto miesięcznie. Nie zamierzamy wprowadzać płatnej rejestracji czy dostępu do jakichś treści, więc wpłaty od osób którym zależy żeby serwis nadal funkcjonował musiałyby być w pełni dobrowolne. Codziennie na Sadistic loguje się ponad 20 tyś osób, więc może znaleźli by się tacy co przelaliby nam 5zł raz na pół roku ;)

To w jaki sposób byłoby możliwe wsparcie serwisu nie jest jeszcze ustalone, ale opcje są w zasadzie dwie:
1. Zbiórka w postaci zrzuty na serwery - 24000 brutto raz na pół roku + ewentualne koszty operatora
2. Stała subskrypcja w postaci konta premium (tutaj też dojdą jakieś koszty operatora płatności)

W zależności od powyższych opcji możemy wyłączyć reklamy wszystkim lub tym którzy nas wsparli. Dodatkowo możliwe są jakieś inne benefity posiadania konta premium (na tę chwilę nie jestem w stanie powiedzieć jakie), aczkolwiek do wprowadzania zmian w działaniu serwisu konieczna będzie aktualizacja jego oprogramowania (de facto przepisanie serwisu od zera, które jest już w większej części zrobione), która na tę chwilę została wstrzymana ze względu na niepewność co do jego przyszłości.

Na tę chwilę nic nie jest jeszcze ustalone, ale zmiany mogą wejść w każdej chwili. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły to proszę o zamieszczenie ich w komentarzu.

W przypadku kiedy nic się nie polepszy serwis może zostać wyłączony jeszcze przed wakacjami.


====== AKTUALIZACJA 4.04.2024 08:00 ======
Na dniach wyjaśnimy kwestie prawno-księgowe, dlatego na tę chwilę nie podajemy numeru konta. Kolejną płatność za serwery mamy 25 kwietnia więc jest jeszcze trochę czasu. Dziękujemy za odzew.

====== AKTUALIZACJA 5.04.2024 12:00 ======
Cube Investments ma kwejka czy jebzdzidy dlaczego więc jest zrzutka na sadistic?

Sadistic jest jednym z produktów Cube, w tej chwili przynoszącym straty w każdym kolejnym miesiącu. Produkty przynoszące straty się zamyka jeśli nie ma rokowań co do polepszenia sytuacji, a sadistic nie ma możliwości zwiększenia wpływów z reklam ani optymalizacji kosztów. Pomimo tego że właścicielem jest Cube to istnieje dodatkowa umowa między Cube a mną jako oryginalnym właścicielem na prowadzenie portalu i Cube nie ingeruje w zasadzie w ogóle w to co się dzieje na Sadistic.

4000zł za serwery to dużo

Największym kosztem w tej chwili są serwery z filmami ze względu na to ze transfer i dyski są najdroższymi komponentami. Samych filmów jest już prawie 4TB a łączny transfer wychodzący w godzinach szczytu przekracza 3Gbps. Dodatkowo z tej kwoty są opłacane pozostałe potrzebne maszyny i sprzęt, część kosztów księgowych (w spółce koszty prowadzenia konta i księgowości są o wiele większe niż np na JDG). Na dodatek musimy z tej kwoty również wyrównać bilans strat które powstały przez ostatnie 2 miesiące. Czeka nas też aktualizacja aplikacji która przyniesie ze sobą konieczność wymiany maszyn, która spowoduje dodatkowe koszty na etapie migracji.

Informacja o zrzutce

https://www.sadistic.pl/zrzutka-na-dzialalnosc-serwisu-kwiecien2024-vt589962.htm

Link bezpośredni

https://zrzutka.pl/veg3cy

darek1234

2024-04-03, 13:29
Najlepsza jest zrzutka, ale... będzie problem z kacapSSkimi kindybałami, bo zapewne nagle znikną z forum... :D Ale, Velturowi pomogliśmy to i tu damy radę

manos

2024-04-03, 13:38
Abonament skasuje część użytkowników, zniechęci nowych. Kwartalne zrzutki powinny załatwić sprawę.

~Sgs

2024-04-03, 13:46
Jeb z dzidy zrobilo premium za 20ziko i mimo bolu dupy na poczatku tylko przybylo userow.
Dawaj premium bez reklam za dyche na pol roku i wyj***ne. Plus opcja kolorowych nickow za 500zl dla frajerow he

Centurion

2024-04-03, 13:47
Napisałem powyżej że nie będzie abonamentów przymusowych, tylko ewentualne konto premium jako dodatkowa i jedyna płatna opcja. Rejestracja i przeglądanie strony itp zawsze będą darmowe.

Janusz_k

2024-04-03, 13:50
Załóż zrzutkę, też się dorzucę.

~Sgs

2024-04-03, 13:51
No to premium na zasadzie dodatkowego avatara i każdorazowa zmiana nicka na kolorowy stówkę.
Nie mowie zeby ograniczac dostep dp forum w jakiejkolwiek formie ot zrobić bezuzyteczna z punktu widzenia użytkownika opcje pełniącą funkcje "place bo mnie stac" i tyle
Wrzuc takie info, forme platnosci np miesiecznie 5zl, 10zl 3 miesiace, 30zl rok i zobacz co sie stanie w ciagu najblizszego tygodnia. Jak sie problem nie rozwiążeagicznie sam to wtedy sie bedzie kombinowac
Jak powstanie taka opcja sam ustawie subskrypcje roczna i zapomne, raz na rok machnac te kilka ziko nie majątek

mr_skuter

2024-04-03, 13:52
A może darowizna z rozliczenia rocznego 1.5% ?

muldzio

2024-04-03, 13:57
chętnie zapłacę!

koszty serverów to jakas paranoja...

beepetrus

2024-04-03, 13:59
Nawet nie czytałem treści. Podejrzewam że znam powody :) odrazu szukałem nr konta. Gdzie jest krzyż gdzie jest krzyż! dawać konto.

Quba23

2024-04-03, 14:01
Ja wpłacę. Możecie na mnie liczyć.

lofi

2024-04-03, 14:03
Nie opuszczę aż do śmierci mojej albo sadistic.pl :pijaki:

Art887

2024-04-03, 14:04
Dawaj numer konta iban itd ja to w szkocji ogladam Sadol nie moze pasc na ryja

Sanhosez

2024-04-03, 14:04
Zbiórka jest krótkotrwałym łataniem problemu. Lepsza jast płasna subskrypcja premium.
Płacisz - masz lepszy/ większy dostęp do treści.

ElGatoLopez

2024-04-03, 14:11
Macie mój miecz... i topór też dorzucę... 8-)
Forma jest mi obojętna...
X