18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bońka o Macierewiczu

MR.kicha • 2015-03-31, 11:41


Krótko i na temat płk Bońka z filmu "Służby Specjalne" :ok:

Bajdus1962

2015-03-31, 12:03
Wczoraj skończyłem 1 sezon i mimo wielu błędów logicznych serialu, klimacik robi swoje i znakomite role zwłaszcza Chabiora czy Bołądz zachęcają do czekania na drugą serie, która znając Vege będzie lepsza.

Znane i ważne afery z ostatniej dekady przedstawione w ciekawy sposób. Macierewicz oszołom nr 1, a była jeszcze druga taka postać i osobiście obstawiam, żę to był pierwowzór Niesioła.

Grzegorz.C

2015-03-31, 12:17
@up
Tak patrzę na tą mordę oszołoma i zastanawiam się czy w połączeniu z wieloma błędami logicznymi ten serial nie jest parodią?

Ma...........gw

2015-03-31, 12:21
Żaden ze mnie znawca, film oglądnąłem i podobał mi się (muzyka, klimat) serial kiedyś w przyszłości obejrzę. Może ktoś mi wytłumaczyć jakie popełniono błędy logiczne w tej produkcji?

zgonex

2015-03-31, 13:17
te tzw. błędy logiczne to celowy zabieg, dzięki któremu akcja serialu nie jest ściśle umieszczona w konkretnym miejscu i czasie, co nadaje pozór fikcyjności - wizyta michaela jakcsona z 1997 w połączeniu ze skodą octavią z 2011 i smartfonami sprawia, że niemożliwe jest określenie dokładnego czasu akcji.

a co do macierewicz - rację miał generał, jak można z dnia na dzień wyj***ć wszystkich agentów wywiadu i kontrwywiadu wojskowego, których wiedza, doświadczenie i umiejętności kosztowały setki milionów a z czasem stały się bezcenne. trzeba chyba mózgu nie mieć. to, że w chwili obecnej wieś rządzi Polska to fakt, nie ma z czym dyskutować, ale winę za to ponosi min. macierewicz. Zresztą powiedzmy sobie szczerze - tak jest w każdym kraju. Wywiad lokuje swoich ludzi w spółkach strategicznych, oraz na różnych szczeblach organizacji państwowych. to, że zlikwidowano samą organizację i wyrzucono kilku sztabowców nie oznacza, że ci wszyscy ludzie zniknęli. dalej tam są i dalej działają, pytanie tylko w czyim interesie. być może działają w interesie Państwa Polskiego, oby. Najlepszym dowodem na to, że mamy w miarę sprawny wywiad i kontrwywiad to to, że rosjanie do tej pory nie przejęli spółek z naszego sektora energetycznego, chociaż nie raz próbowali.

Grzegorz.C

2015-03-31, 14:14
@zgonex
No niby masz rację ale przecież gruba kreska i precz czerwoni, zero zgniłych kompromisów! 8-) Rasowy prawus (tak ogólnie piszę) zawsze powinien popierać rozbicie WSI gdyż to siedlisko postkomuchów!

voidinfinity

2015-03-31, 14:15
zgonex napisał/a:

a co do macierewicz - rację miał generał, jak można z dnia na dzień wyj***ć wszystkich agentów wywiadu i kontrwywiadu wojskowego, których wiedza, doświadczenie i umiejętności kosztowały setki milionów a z czasem stały się bezcenne.



Po pierwsze - nie wyj***ł wszystkich, tylko tych którzy nie przeszli weryfikacji.

Po drugie - na ch*j ci wywiad jeżeli jest spenetrowany przez FSB?

Po trzecie - anegdota o naszym szogunie.

Dawno, dawno temu - za komuny, bronek chciał walczyć z komuną. Wymyślił plan zabicia milicjanta, do którego chciał namówić maciaresku. Niestety maciaresku stwierdził, że bronek jest poj***ny i niech sam się bawi.

Być uznanym przez maciarewicza za poj***nego - bezcenne :krejzi:

Cytat:

Strach pomyśleć, jaka byłaby reakcja reżimu, gdyby zamach Komorowskiemu się udał. Pewne jest, że po tej historii notowania obecnego prezydenta w opozycji spadły. Okazał się on być nieodpowiedzialnym m.in. dla Antoniego Macierewicza. „Pamiętam moje zdziwienie, gdy wcześniej, w reakcji na mój dumny meldunek o kupieniu pistoletu, Antoni, nasz Che Guevara, zerwał z nami kontakt” – wspomina Komorowski.



źródło

kenzol

2015-03-31, 16:43
Mnie zastanawia jedna rzecz: czemu nikt nie zaj***ł Macierewicza? Skoro WSI tak bardzo dbało o swoje interesy i o interesy tych, dla których pracowali, eliminując wszystkich przeciwników i ludzi stanowiących dla nich zagrożenie, to dlaczego nie zaj***li głównego wroga WSI, który doprowadził, jeśli nie do likwidacji to do sporego zamieszania w WSI.

Grzegorz.C

2015-03-31, 17:26
@voind
Oj coś mi się wydaje że z innych powodów chciał go zaj***ć. No ale cóż było minęło, Komorowski był wtedy młody i mógł się zapędzić.

voidinfinity

2015-03-31, 18:07
Grzegorz.C napisał/a:

@voind
Oj coś mi się wydaje że z innych powodów chciał go zaj***ć. No ale cóż było minęło, Komorowski był wtedy młody i mógł się zapędzić.



Tyle tylko, że opowiadał tą historię współcześnie w tonie:

"maciaresku to był tchórz, a ja szogun waleczny chciałem ogniem i mieczem - tylko mi rewolwer zaj***li" :krejzi:

kenzol napisał/a:

Mnie zastanawia jedna rzecz: czemu nikt nie zaj***ł Macierewicza? Skoro WSI tak bardzo dbało o swoje interesy i o interesy tych, dla których pracowali, eliminując wszystkich przeciwników i ludzi stanowiących dla nich zagrożenie, to dlaczego nie zaj***li głównego wroga WSI, który doprowadził, jeśli nie do likwidacji to do sporego zamieszania w WSI.



On nie był osobą, która realnie zaszkodziła dawnym służbom (pomijając, że komuchom wyj***nym z WSI nie stała się krzywda) - on był tylko najemnikiem - oddelegowanym do przeprowadzenia likwidacji. Zabicie go nic by nie zmieniło.

I teraz zastanówmy się kto "zlecił" likwidację i co się z tą osobą stało?

Może nawet nie chodziło tak bardzo o zemstę co o sławetny aneks do raportu z rozwiązania WSI - to faktycznie mogło im zaszkodzić, no ale wicie rozumicie - samoloty spadają, ludzie giną...taka sytuacja.

Grzegorz.C

2015-03-31, 19:53
@Voind
Ci ludzie potrafią zabijać milczących a więc całkowicie niegroźnych świadków dla zasady a ty mówisz że macierasku nie bo on mało znaczy. Znaczy "stokrotnie" (hehe gra słów) więcej od np. takich stójkowych co zabezpieczali wypadek Falzmanna.

voidinfinity

2015-03-31, 20:36
Grzegorz.C napisał/a:

@Voind
Ci ludzie potrafią zabijać milczących a więc całkowicie niegroźnych świadków dla zasady a ty mówisz że macierasku nie bo on mało znaczy. Znaczy "stokrotnie" (hehe gra słów) więcej od np. takich stójkowych co zabezpieczali wypadek Falzmanna.



Na logikę - zabijają tych, którzy mogą im realnie zagrozić. A to realne zagrożenie to IMO uderzenie w ludzi publicznie znanych. Polityków, dziennikarzy itd.

Świadek, może zeznawać, kaczka mogła opublikować aneks do raportu, a maciaresku co może?

ch*ja może.

Cokolwiek by powiedział (choć i tak nie może - bo aneks jest tajny) to i tak wiadomo, że sztuczna mgła, wybuchające parówki itd.

Za to zabicie go, mogłoby uruchomić lawinę pytań - po prostu nie ma sensu.

zgonex

2015-03-31, 21:40
panowie, przez chwilę pomyślmy logicznie.

1. czemu macierewicz nie wstąpił jeszcze na łono abrahama?

dlatego, że był największym dobroczyńcą WSI. tej służbie nie mogło przytrafić się nic lepszego jak likwidacja. jak działali - odsyłam do poprzedniego postu. jednak co się działo w momencie likwidacji? był bałagan. wyj***li oficerów, którzy nie przeszli weryfikacji (o tym na dole), część odeszła z własnej woli. Tymczasem miesiące albo nawet lata po likwidacji okaże się, że brakuje akt - zbieranych przez lata na różnego rodzaju ludzi, którzy w tej chwili pełnią różne funkcje publiczne, lecz także akt samych agentów. i kto za to odpowie? nikt. okaże się, że oficerowie odpowiedzialni przeszli na emeryturę i nie ma z nimi kontaktu, albo nie żyją. paradoksalnie tym służbom nie mogło się przydarzyć nic lepszego niż taki macierewicz. dopóki WSI oficjalnie istniało można było to kontrolować, sprawdzać, itd. w tej chwili mamy do czynienia z sytuacją, w której struktury wzajemnych zależności zostały, natomiast zniknęło oficjalne kierownictwo i jeżeli ktoś chciałby w tej chwili coś z tym zrobić, należałoby obserwować pojedynczych członków jak pospolitych przestępców, co jest niemożliwe, gdyż siatka agentów rozlokowana w sądach, prokuraturach, służbach na to nie pozwoli. tak na dobrą sprawę założę się, że w tej chwili nawet nie wiadomo tak do końca kto tam pracował i czym się zajmował, bo akta, jak już wspomniałem, wyparowały.

Co do weryfikacji

kto ich weryfikował? banda pryszczatych harcerzyków z sejmowych komisji śledczych? oni weryfikowali szpiegów? oni, którzy o ich pracy mają takie pojęcie jak ja albo nawet mniejsze? oni mieli ich weryfikować? nie rozśmieszajcie mnie.

Co do rosyjskiej infiltracji.

nie przeceniałbym jej, fakt, ze działa w naszym kraju prężnie. wydaje mi się, że WSI stara się nas przed nimi w jakimś sensie chronić. szyfrant zielonka - na początku lat 90 pracował w jednostce wojskowej w Lublinie, w miejscu najbardziej zinfiltrowanym przez rosyjskie służby, gdzie niektórzy oficerowie otwarcie współpracowali z rosjanami. niedawno go odstrzelili. teraz pytanie dlaczego. bo był zdrajcą, czy dlatego, że chciał przestać nim być.

przestrzegam przed wyciąganiem pochopnych wniosków. jestesmy nikim i docierają do nas tylko strzępy informacji, które pobudzają wyobraźnię.

Grzegorz.C

2015-03-31, 22:13
@zgonex
Chłopie nie doceniłem cię k***a. Dobrze prawisz.

zgonex

2015-03-31, 23:24
dodam Wam jeszcze otuchy Panowie, tak na dobranoc, Tobie też Grzegorzu :)

nawet jeśli w tej chwili wieś rządzi Polską, nie stresowałbym się tym. może rządzą w tej chwili i nic nie jesteśmy w stanie zrobić, ale nie będą rządzić wiecznie. zabije ich czas.

tak jak mówi Sumliński - Polską rządzi kilkuset morderców. jednakże, jestem pewien iż struktura jest jak w wojsku, czyli na czele stoi może kilku, maks kilkunastu ludzi. oni tez nie są wieczni. teraz trzymają to wszystko za mordę, ale jak oni i ich kolesie z czasów głębokiej komuny pie**olną, wszystko się rozsypie. zaraz się okażę, że z ich dzieci tylko część jest zdolna, większość to nieudacznicy, zaczną się gryźć między sobą, wyłamywać, popełniać błędy i w konsekwencji zostaną wyłapani, jak pospolici przestępcy. Ludzie, którzy, będą ich zamykać za morderstwa i korupcję zapewne nie będą mieli pojęcia, że zamykają porucznika nieistniejącego już WSI. do abw, cba, cbś już teraz wstępują ludzie młodzi, coraz mniej powiązani starymi układami, którym nie jest wszystko jedno i to oni z czasem będą górą. na to trzeba po prostu czasu i wszystko samo się ułoży.


na koniec, dlaczego możemy sobie o tym tak swobodnie pie**olić?

dlatego, dlaczego możemy pie**olić o iluminatach. bo mają na to wyj***ne, że bydło o nich gada. wiesz, że iluminaci istnieją, wiesz, że wieś rządzi Polska, i co? co możesz z tym zrobić? absolutnie nic. jesteś nikim, zapie**alasz na etacie i choćbyś chciał nie jesteś w stanie temu przeciwdziałać. dlatego nie spinajmy się, trzeba się wyluzować :D