18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bońka o Macierewiczu

MR.kicha • 2015-03-31, 11:41


Krótko i na temat płk Bońka z filmu "Służby Specjalne" :ok:

zgonex

2015-04-01, 16:12
@WszystkoRozpie**ala

dzięki za linka. poczytamy, zobaczymy.

@viodinfinity

niektórzy przestali. kwity mają znaczenie wtedy, gdy ich ujawnienie może zaszkodzić. dopóki istniały WSI, ich oficerom mogły zaszkodzić ruskie akta. pracowałeś -> przestajesz pracować -> ujawniamy -> kontrwywiad i idziesz do pierdla. po likwidacji to zniknęło. chcecie ujawniać? ch*j z wami, jestem na emeryturze/zwolniony, kontrwywiad może mi obciągnąć. ujawniajcie, ale wraz z tym spalicie też własnych agentów, którzy mnie prowadzili, a którzy być może jeszcze działają.

voidinfinity

2015-04-01, 16:31
zgonex napisał/a:


niektórzy przestali. kwity mają znaczenie wtedy, gdy ich ujawnienie może zaszkodzić. dopóki istniały WSI, ich oficerom mogły zaszkodzić ruskie akta. pracowałeś -> przestajesz pracować -> ujawniamy -> kontrwywiad i idziesz do pierdla. po likwidacji to zniknęło. chcecie ujawniać? ch*j z wami, jestem na emeryturze/zwolniony, kontrwywiad może mi obciągnąć. ujawniajcie, ale wraz z tym spalicie też własnych agentów, którzy mnie prowadzili, a którzy być może jeszcze działają.



To o czym piszesz dotyczy tych, którzy nie ujawnili żadnych informacji objętych tajemnicą (a raczej tych, którzy mieli do niej dostęp).

Poza tym popatrz na to w ten sposób - mamy dalej WSI, są ludzie którzy boją się ujawnienia, ze współpracowali - czyli są na łańcuchu - prawda? A jaka przeszkoda, żeby użyć tych ludzi do wpływania na prowadzoną politykę / na podejmowane decyzje?

zgonex

2015-04-01, 16:57
@voidinfinity

no właśnie chodzi o to, że mamy wsi, które nie boi się ujawnienia :) jak to sobie wyobrażasz? polsat, tvn, tvp i większość gazet mają obsadzone. a te niszowe gazety w stylu niezależnej? wyobraź sobie, że przychodzi do nich jakiś koleś i ma informacje, że jakiś tam pułkownik czy kapitan z WSI 30 lat temu robił dla rosjan. wyśmieją go i powiedzą "a kto nie robił?" nawet jeśli to napiszą to większość opinii publicznej tylko wzruszy ramionami. mogło by być sensacją napisanie czegoś takiego o komorowskim, czy kaczynskim. chociaż nie, nawet to da się podważyć, powiedzą, że sfałszowane. przecież kaczyński też przeglądał własną teczkę, wyciągnął lojalkę i powiedział, że sfałszowana. wydaje mi się, że tym ludziom mogło udać się uwolnić spod ruskiego bata i teraz pracują na własny rachunek. zwłaszcza, że nierzadko kończyli ruskie szkoły wywiadu i bardzo dobrze znają ruskie metody.

padi666

2015-04-01, 19:36
A ja na odwrót, będę bronił Macierwicza, chociaż żyd. Jak waszym zdaniem miał rozj***ć WSI, jak nie od razu? po kawałku? WSI to jest ruska specsłużba, która do tej pory gnębi nasz kraj. Lepiej wyj***ć paru uczciwych, niż żeby się jeden nieuczciwy ostał. To że przez to padł nasz wywiad, np. w Afganistanie to inna sprawa. Nikt nas tam nie zapraszał. WSI handlowało bronią, narkotykami itd. za nasze pieniądze, swoiste państwo w państwie.
Może można to było zrobić lepiej, ale lepiej tak niż w ogóle.
Zagadka, 1 poseł w sejmie był przeciw likwidacji, kto wie kto? i o czym to świadczy?

voidinfinity

2015-04-01, 20:49
zgonex napisał/a:

@voidinfinity

no właśnie chodzi o to, że mamy wsi, które nie boi się ujawnienia :) jak to sobie wyobrażasz? polsat, tvn, tvp i większość gazet mają obsadzone. a te niszowe gazety w stylu niezależnej? wyobraź sobie, że przychodzi do nich jakiś koleś i ma informacje, że jakiś tam pułkownik czy kapitan z WSI 30 lat temu robił dla rosjan. wyśmieją go i powiedzą "a kto nie robił?" nawet jeśli to napiszą to większość opinii publicznej tylko wzruszy ramionami. mogło by być sensacją napisanie czegoś takiego o komorowskim, czy kaczynskim. chociaż nie, nawet to da się podważyć, powiedzą, że sfałszowane. przecież kaczyński też przeglądał własną teczkę, wyciągnął lojalkę i powiedział, że sfałszowana. wydaje mi się, że tym ludziom mogło udać się uwolnić spod ruskiego bata i teraz



Rozumiem - czyli dobrze było, jak było? :krejzi:

zgonex napisał/a:


pracują na własny rachunek. zwłaszcza, że nierzadko kończyli ruskie szkoły wywiadu i bardzo dobrze znają ruskie metody.



Co to znaczy na własny rachunek? :krejzi:

zgonex

2015-04-01, 21:57
@voidinfinity

nie mówię, że było dobrze, tylko, że gdy istniało WSI można było ich kontrolować. przeczytaj najpierw resztę moich postów powyżej, nie chce mi się powtarzać.

na własny rachunek, czyli kradną dla siebie zamiast dla ruskich. to tez nie jest dobrze, ale lepiej tak niż gdyby mieli szpiegować dla obcego mocarstwa. te pieniądze, które oni wyprowadzają to grosze w porównaniu do wszystkich naszych długów.

tranzystor

2015-04-02, 00:30
zgonex napisał/a:

Najlepszym dowodem na to, że mamy w miarę sprawny wywiad i kontrwywiad to to, że rosjanie do tej pory nie przejęli spółek z naszego sektora energetycznego, chociaż nie raz próbowali.



Żartujesz chyba. To, że "polskie" firmy mają polskie nazwy, jak np banki, to nie znaczy, że są polskie. Zobacz, ile polskich firm jest w posiadaniu funduszy inwestycyjnych zarejestrowanych na zachodzie, których pochodzenia kapitału nie znamy. Nawet obecność skutecznego polskiego wywiadu nie ma znaczenia przy korupcji polityków, którzy podejmują decyzje.

zgonex

2015-04-02, 11:41
@tranzystor

owszem, ma to ogromne znaczenie. takie firmy jak orlen, pgnig, kghm, pge, rafineria gdanska czy kompanie węglowe są wciąż w polskich rękach, chociaż orlen już nieraz próbowano sprzedać, ale uop na to nie pozwolił, bo chciały go kupić firmy podstawione przez ruskich. korupcja polityków to najmniejszy problem, za politykami stoi cały zastęp ludzi, którzy powinni patrzeć im na ręce i którzy pilnuja zgodnosci z konstytucją i przestrzegania prawa.

martinezo

2015-04-02, 18:00
Co to qr..a jest TOP MODEL że wszyscy płaczą??

Zielonek92

2015-04-04, 00:27
Obejrzyjcie sobie serial Służby specjalne. To ci sami aktorzy i ta sama fabuła tylko bardziej rozwinięta. Podobno najlepszy dotychczasowy Polski serial :)