18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

BLOW OFF dog

WhyMe? • 2011-06-08, 13:48


Krótkie wyjaśnienie "BLOW OFF" wkłada się do samochodu które posiada silnik benzynowy napędzany turbiną. Działa tak że TURBO głośniej słychać i jest ładny charakterystyczny PSSSTT.. :mrgreen: Pies na filmiku robi podobnie :roll: Ten kto zna się w temacie będzie wiedział o co chodzi 8-)

Mar0

2011-06-08, 18:18
Nie prościej było by napisać "Blow off valve -> Google.pl" ? Zamiast tłumaczyć i w dodatku źle, ofc do autora mowa.

PrezesTegoBurdelu

2011-06-08, 18:32
WhyMe? napisał/a:

W Anal Wjeżdżam gdzie to wyczytałeś? Google? Nie rób z siebie znawcy jak nim nie jesteś. Sam starałem się wam wytłumaczyć jak najprościej a nie kopiuj i wklej z google. Równie można też blow offa włożyć do silników diesel.



Skończyłem szkołę samochodową i wiem takie rzeczy, znawco od siedmiu boleści : )

zakopuje_ludzi

2011-06-08, 18:34
jak macie turbine ze zmienna geometria lopatek to nie montuje sie zaworu upustowego wiec nie w kazdymmozna go zamontowac. to do kogos tam wyzej z kiedys tam, a swoja droga, powiedzcie mi, ile w tym k***a sadyzmu, bo ja nie wiem, spi pies i chrapie, skoro chrapie ma niewydolnosc oddechowa, pomniejszona poierzcjnie pluc, jara od alego szlugi albo gandzie, albo jego wlasciciel ,
jebac to,
wskazcie mi tu odrobine sadyzmu, a nie cos w stylu, bihehehe, znalazlem na wykopie- jestemgimbusem-wjebie na sadistic ale bedzie rama- no do k***y nedzy :(

AngryCow

2011-06-08, 18:42
Zjazd mechaników samochodowych uważam za otwarty

Bio

2011-06-08, 18:42
WhyMe? napisał/a:

W Anal Wjeżdżam gdzie to wyczytałeś? Google? Nie rób z siebie znawcy jak nim nie jesteś. Sam starałem się wam wytłumaczyć jak najprościej a nie kopiuj i wklej z google. Równie można też blow offa włożyć do silników diesel.



a jak będzie BOV w dieslu działał jak nie masz tam przepustnicy?

W Anal Wjeżdżam napisał/a:



Łoo znawco .

Zawór blow off można zamontować w każdym samochodzie benzynowym z turbosprężarką. I nie chodzi tutaj o głośniejsze turbo ale o upuszczanie części powietrza które jest ściśnięte pomiędzy kompresorem a zamkniętą przepustnicą. Dzięki temu kompresor kręci się swobodnie a wytworzone ciśnienie ucieka przez otwarty zawór. Dzięki temu po wciśnięciu gazu dysponuje się od razu pełnym ciśnieniem doładowania. Czyli podtrzymuje turbo.

Ale co ja tam mogę wiedzieć na ten temat...



1. BOV nie podtrzymuje turbo... turbo podtrzymuje missfiring system, który słychać w charakterystycznych strzałach z wydechu w rajdówkach

2. kompresor to nie turbo i odwrotnie...

więc chyba pod biurkiem dyrektora skończyłeś tą szkołę samochodową

donwasyle

2011-06-08, 18:53
a ja się pytam

kogo to k***a obchodzi jakiś blow off, blow job, silniki, zawory czy inne ch*je ?


jak was to tak rajcuje to idźcie sobie zwalić jeden drugiemu na forum motoryzacyjnym

Szczygiel

2011-06-08, 19:16
k***a zaraz zostane ekspertem w tej dziedzinie

PrezesTegoBurdelu

2011-06-08, 19:19
Cytat:

2. kompresor to nie turbo i odwrotnie...



Czytaj ze zrozumieniem.

Cytat:

upuszczanie części powietrza które jest ściśnięte pomiędzy kompresorem a zamkniętą przepustnicą.



Cytat:

Dzięki temu po wciśnięciu gazu dysponuje się od razu pełnym ciśnieniem doładowania. Czyli podtrzymuje turbo.



Bio napisał/a:

więc chyba pod biurkiem dyrektora skończyłeś tą szkołę samochodową



tak samo jak ty zdawałeś z polskiego : )

Bio

2011-06-08, 19:30
zauważ całą konstrukcję swojej wypowiedzi a nie cytujesz selektywnie ;) odnośnie wyciętego zdania masz rację, odnośnie całej wypowiedzi - wracaj pod biurko łepku... chyba, że twierdzisz ze stosowanie zamiennie pojęcia kompresor i turbo jest ok

pokornyGNO

2011-06-08, 19:39
Ale tutaj znafcuf tematu :D Szczerze to wszyscy jesteście zj***ni z takim wymądrzaniem się. I tak, wiem, jestem nowy, bla, bla, bla

SilesianHunter

2011-06-08, 19:54
Czekam jak aż zaczniecie rzucać numerami, seriami i producentami tego ustrojstwa, a potem pojedziecie po fajki maluchem. :-P

zakopuje_ludzi

2011-06-08, 20:28
pokornyGNO napisał/a:

Ale tutaj znafcuf



ja pie**ole => moj komentarz dla Ciebie

SilesianHunter napisał/a:

a potem pojedziecie po fajki maluchem

a malucha bym kupil chetnie wiec ch*j ci w nozdrza...


a ja się pytam

donwasyle napisał/a:

kogo to k***a obchodzi


donwasyle napisał/a:

blow job


donwasyle napisał/a:

czy inne ch*je


Ciebie napewno

mkmkmk2

2011-06-08, 20:33
slawusdh

- pomyliłeś bov z wastegatem - żenua - bov jest po stronie "zimnej", a twoje łopatki po "gorącej" cioto :) ruchome kierownice zastepuja wastegate

Bio
"a jak będzie BOV w dieslu działał jak nie masz tam przepustnicy? "

- kiedyś tak było, widziałeś kiedyś tdika pd na oczy?? jak nazwiesz klapę gaszącą na dolocie? jak nazwiesz klapę egr'u?

DAjta se już spokój.

bartula

2011-06-08, 22:17
ten pies zdycha a wy się śmiejecie.