18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

BLOW OFF dog

WhyMe? • 2011-06-08, 13:48


Krótkie wyjaśnienie "BLOW OFF" wkłada się do samochodu które posiada silnik benzynowy napędzany turbiną. Działa tak że TURBO głośniej słychać i jest ładny charakterystyczny PSSSTT.. :mrgreen: Pies na filmiku robi podobnie :roll: Ten kto zna się w temacie będzie wiedział o co chodzi 8-)

~Velture

2011-06-08, 14:08
Weź może k***a zasięgnij troche wiedzy a nie pie**olisz ,ze zawór blow off działa tak ,ze głośniej słychać turbo. Sam tekst "głośniej słychać" jest żenujący jak dowc**y w familiadzie.
Są zawory ,których nie słychać nawet a ich funkcja to nie zwiększanie głośności turbo (jak mniemam chodzi ci o TURBOSPRĘŻARKE jak piszesz turbo.)

mkmkmk2

2011-06-08, 14:17
WhyMe?

- to silnik napędza turbo a nie odwrotnie
- nie po to żeby było słychać turbo głośniej....



Velture

- jesteś bardziej naćpany niż kolega powyżej
- zawór bov jest po to żeby nie rozerwać układu dolotowego ciśnieniem kiedy zdejmujesz nogę z gazu lub zmienisz biegi, bo turbo jeszcze pompuje
- może także chodzić o kompresor (mechaniczny) pierdoło :)

WhyMe?

2011-06-08, 14:28
Napisałem prostym językiem, bo nie każdy się zna. Mogłem napisać tak że połowa osób by szyfrowała.

Valture jeżeli twoim zdaniem blow off nie daje głośniejszego, i dynamiczniejszego dźwięku przy większych obrotach, to chyba k***a zamontowałeś to w maluchu ojca.

Ryuk

2011-06-08, 15:10
"Każdy ponad każdym..." Jak dla mnie to ten pies jedynie chrapie, a nie wydaje jakieś odgłosy "turbo" xD

mkmkmk2

2011-06-08, 15:13
WhyMe? z całym j***nym szacunkiem, ale:

- turbina daje świst podczas ciąglej jej pracy
- bov daje "psssss" jsie odzywa jak upuszcza niepotrzebne ciśnienie z dolotu (świstu turbo wtwedy nie słychać)

WhyMe?

2011-06-08, 15:18
@UP

Tak zgodzę się z twoją wypowiedzią:

Cytat:

bov daje "psssss" jsie odzywa jak upuszcza niepotrzebne ciśnienie z dolotu



Myślę że nasze (mądrości, doznania) można zakończyć :-)

~Velture

2011-06-08, 15:19
@whyme

k***a przykład prosty ci podam - f1-z (podróbka chińska wzorowana na hks ssqv) bov jak zdejmiesz końcówke to nie wydaje żadnego dzwięku. Nawet jak prawie przy odcince zmieniasz biegi pod pełnym obciążeniem.

@mkmkmk2
wiem doskonale do czego służy zawó bov bo miałem u siebie w starym aucie jak mi padła membrana w dv i aby nie wymieniać względnie świeżej turbiny dałem zawór bov (bo naprawić się nie dało więc trzebaby kupić nową więc poprostu zaśpepiłem dv).....

WhyMe?

2011-06-08, 15:21
Fakt trochę źle zinterpretowałem co chciałem powiedzieć ale wypowiedź mkmkmk2 jest poprawna:

Cytat:

bov daje "psssss" jsie odzywa jak upuszcza niepotrzebne ciśnienie z dolotu


PrezesTegoBurdelu

2011-06-08, 15:22
WhyMe? napisał/a:

"BLOW OFF" wkłada się do samochodu które posiada silnik benzynowy napędzany turbiną. Działa tak że TURBO głośniej słychać i jest ładny charakterystyczny PSSSTT..



Łoo znawco .

Zawór blow off można zamontować w każdym samochodzie benzynowym z turbosprężarką. I nie chodzi tutaj o głośniejsze turbo ale o upuszczanie części powietrza które jest ściśnięte pomiędzy kompresorem a zamkniętą przepustnicą. Dzięki temu kompresor kręci się swobodnie a wytworzone ciśnienie ucieka przez otwarty zawór. Dzięki temu po wciśnięciu gazu dysponuje się od razu pełnym ciśnieniem doładowania. Czyli podtrzymuje turbo.

Ale co ja tam mogę wiedzieć na ten temat...

bonq07

2011-06-08, 16:12
To może jeszcze ja:
Blow off to ...

k***a. Nie wystarczy raz napisać?
-.-'

WhyMe?

2011-06-08, 16:18
W Anal Wjeżdżam gdzie to wyczytałeś? Google? Nie rób z siebie znawcy jak nim nie jesteś. Sam starałem się wam wytłumaczyć jak najprościej a nie kopiuj i wklej z google. Równie można też blow offa włożyć do silników diesel.

aveyron

2011-06-08, 17:48
bonq07 napisał/a:

To może jeszcze ja:
Blow off to ...

k***a. Nie wystarczy raz napisać?
-.-'


Blow job: inaczej "fellatio" pochodzi z łacińskiego czasownika fellare (ssać). Jest to nazwa używana znacznie rzadziej niż określenie seks oralny, odnoszące się także do żenskiego odpowiednika, którym jest cunnilingus. Istnieje wiele potocznych i wulgarnych określeń tej formy aktywności seksualnej.

Damian198025

2011-06-08, 17:51
aaa o Blow job chodziło teraz ogarniam

soqu1

2011-06-08, 18:11
śmieszne jak kawały Strasshotdoga