18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Biurokratyczny

Sz...........an • 2015-08-17, 12:40
-Cześć Janusz co tam?
-A w porządku, kupiłem auto i wziąłem urlop
-O kurde, pozazdrościć, to gdzie się wybierasz na wczasy?
-Na przegląd, do wydziału komunikacji i do urzędu skarbowego.

Gołyniemiec

2015-08-17, 20:38
Suche jak trup wyssany przez Draculę.

Bomasz

2015-08-18, 09:59
@up Jak kiedyś kupisz jakiś pojazd mechaniczny to zrozumiesz. :)

mskmucha

2015-08-18, 10:07
Krajowy samochód to jeszcze ch*j, kup sobie np. z Niemiec.

Tłumacz, przegląd, urząd celny, skarbówka, wydział komunikacji, no taka przeprawa, że na samym końcu nie wiesz, czy przywiozłeś sobie zwykłą osobówkę, czy czołg od Putina

Oponka

2015-08-18, 10:45
to tak prawdziwe, że aż przykre :(

Namex

2015-08-18, 10:54
Ahh te Polskie realia.

T0B1

2015-08-18, 11:29
He he, chyba nigdy niczego w spadku nie dostaliście -.-

kurwiduplo

2015-08-18, 11:44
jeszcze do ubezpieczyciela i do mechanika wymienić napęd rozrządu, oleje filtry i dowiedzieć się, że samochód przejechał 250kkm na wstecznym.

shalan

2015-08-18, 12:58
@mskmucha
Miałem sprowadzony w tym roku, skarbówki już nie ma.

W ogóle, to wszystko załatwiłem w jeden dzień.

karadzio

2015-08-18, 14:41
dokładnie. Auto kupujesz od firmy, która to auto przywiozła (nigdy nie dajcie się namówić na kupno "bezpośrednio od niemca to bedzie trochę taniej" - bo nie wiesz czy taki niemiec wgl. istniał) po drugie dostajesz wszystkie papiery tłumaczenia, kwity idziesz do wydziału po blachy czerwone, ubezpieczasz, na przegląd i z powrotem, rejestracja. Ja załatwiłem to w 3h.

Już nie te czasy.


ejdzbikej

2015-08-18, 15:56
W UK jak kupujesz auto poprzedni wlascicel wysyla dowod rej do wydzialu kom a tobie odrywa z niego taki swistek ktory podpisujesz i trzymasz jako dowod kupna auta do momentu kiedy nowy dowod nie przyjdzie do ciebie poczta. I to tyle.

Dobryja

2015-08-18, 21:21
ejdzbikej napisał/a:

W UK jak kupujesz auto poprzedni wlascicel wysyla dowod rej do wydzialu kom a tobie odrywa z niego taki swistek ktory podpisujesz i trzymasz jako dowod kupna auta do momentu kiedy nowy dowod nie przyjdzie do ciebie poczta. I to tyle.



I dzwonisz do ubezpieczalni informując że kupiłeś auto, przepisują ubezpieczenie, oraz do DVLA, taki angielski wydział samochodowy i przepisujesz podatek drogowy na nowe auto. Wszystko trwa 5 minut.

gabriel0

2015-08-18, 22:25
Dlatego na umowie piszę się 900zł, i nie zasila się konta skarbówki

fang1337

2015-08-18, 23:00
k***a jak widze to narzekanie i sranie we własne gniazdo to mnie ch*j strzela. Gówno mnie obchodzi jak jest w UK - fajnie jest z ciapatymi mieszkać i robić robote której żaden anglik nie tknie ? I pie**olicie ze za minimum jest haj lajf no to wynajmijcie sobie mieszkanie w dobrej lokalizacji a nie pokoj u ciapaka. Nie kupujcie pomaranczowego gowna z dolnych polek Sainsburys to sie przekonacie ze czy w pl tak i w UK bez zaradności i fachu wyksztalcenia jestes smieciem.

Ja rejestrowałem auto i nie zajęło mi to wcale długo.

A do wszystkich pie**olonych narzekaczy na urojona biurokracje: jest juz od roku portal ePUAP gdzie mozna wiele rzeczy zalatwic przez neta np. Dopisac do rejestru wyborcow aby móc zagłosować poza waszą wiochą w mieście gdzie studiujecie lub pracujecie.

Dark ninja

2015-08-18, 23:09
gabriel0 napisał/a:

Dlatego na umowie piszę się 900zł, i nie zasila się konta skarbówki


Powodzenia jeśli okaże się że w samochodzie była wada ukryta przez sprzedającego.