18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bitwa o Czarnobyl Lektor PL- film dokumentalny

MM90 • 2012-03-28, 12:39
Bardzo ciekawy film o Czarnobylu....


Noc z 25 na 26 kwietnia 1986 roku zasadniczo zmieniła losy Związku Radzieckiego oraz jego mieszkańców, a szczególnie ukraińskiej i białoruskiej części. To właśnie wtedy miała miejsce jedna z największych katastrof nuklearnych świata - wybuch czwartego reaktora elektrowni atomowej w Czarnobylu spowodowany niefortunnym eksperymentem. Film przedstawia przyczyny wypadku, a także sposoby, jakimi ówczesne władze ZSRR starały się niwelować jego skutki - zrzucanie do reaktora worków z piaskiem, ołowiu, czy też budowę specjalnego sarkofagu mającego przykryć teren wokół elektrowni. Uwzględnia również szczególną rolę nieświadomych zagrożenia żołnierzy i górników, którzy walczyli ze skutkami eksplozji i dążyli do tego, aby uchronić świat przed kolejnym wybuchem, a w konsekwencji sami stali się ofiarami występującego na tym terenie promieniowania

jonatan

2012-09-19, 00:48
Zajebisty dokument, oglądałem już któryś raz z rzędu...
Rozbrajają mnie tylko połowa komentarzy, wszystko trzymane w tajemnicy, nigdy się nie dowiemy tak naprawdę o co chodziło, ale tutaj widzę, że ludzie wiedzą.
Co do wycieczki, to nieopodal Reaktora jest również takie cacko jak "oko moskwy" super konstrukcja gigantyczna.
Chodziły też teorie spiskowe, że katastrofa reaktora była specjalnie zrobiona, aby wysiedlić miejsca w pobliżu oka, jako strefa zamknięta... Swoją drogą sprytne posunięcie, budowanie tego nadajnika obok elektrowni, nie ma jak unicestwić tej tarczy, bo samoloty zostaną wykryte, a rakiety samonaprowadzające przy takim sygnale są niedokładne i mogły by trafić w elektrownie i by było nie ciekawie... No ale tak jak mówię, sporo tu teorii, każdy się we wszystkim czegoś doszuka, tak czy tak, mamy świetny dokment.

to...........um

2013-07-21, 18:41
Szwancolot napisał/a:





Gdyby wybuchły wszystkie rdzenie i całe zgromadzone paliwo to krater podobno oparł by się prawie o 40 km średnicy. Kijów jest od Czarnobyla oddalony o jakieś 60. Pytania?



Ja mam pytanie: skąd masz taką moc, że przybliżyłeś Kijów do Prypeci prawie o połowę dystansu?