topic

Bitwa o Czarnobyl Lektor PL- film dokumentalny

MM90 • 2012-03-28, 12:39
Bardzo ciekawy film o Czarnobylu....


Noc z 25 na 26 kwietnia 1986 roku zasadniczo zmieniła losy Związku Radzieckiego oraz jego mieszkańców, a szczególnie ukraińskiej i białoruskiej części. To właśnie wtedy miała miejsce jedna z największych katastrof nuklearnych świata - wybuch czwartego reaktora elektrowni atomowej w Czarnobylu spowodowany niefortunnym eksperymentem. Film przedstawia przyczyny wypadku, a także sposoby, jakimi ówczesne władze ZSRR starały się niwelować jego skutki - zrzucanie do reaktora worków z piaskiem, ołowiu, czy też budowę specjalnego sarkofagu mającego przykryć teren wokół elektrowni. Uwzględnia również szczególną rolę nieświadomych zagrożenia żołnierzy i górników, którzy walczyli ze skutkami eksplozji i dążyli do tego, aby uchronić świat przed kolejnym wybuchem, a w konsekwencji sami stali się ofiarami występującego na tym terenie promieniowania

kaczy033

2012-03-28, 21:23
i taki k***a film powinni puszczać w szkołach żeby młodzież cos wiedziała o świecie..

BrunerOvned

2012-03-28, 21:53
kasynoo napisał/a:nie pierdulże :roll: (...)

gdybym miał wolnego tysiaka(tyle kosztuje wyjazd do Prypeci) to zrobiłbym sobie na sarkofagu grilla i nic by mi się nie stało...A potem zrobiłbyś sobie śliczną córeczkę z ch*jem i trafiłaby na harda.

Swoją drogą lekko mnie rozśmieszyła informacja w 10:25. Folia ma chronić przed promieniowaniem szkodliwym dla człowieka? No chyba że to fola z ruskiego uniwermaga...

giga92

2012-03-28, 22:24
21:20 Marek Kondrat :D

speedster

2012-03-28, 22:25
adiemus36 napisał/a:

Najfajniejsze jest to, że reaktor w Czarnobylu(któryś), zasilał Ukrainę bodajże do 2000 roku :)

Aha, reaktor 4 nigdy nie wybuchł. Wybuchł wodór, który zgromadził się przy awarii chłodzenia itp.

Swoją drogą, podobno ten betonowy sarkofag, którym zalany jest reaktor 4, już kilka lat jest nieszczelny i wypuszcza masowe ilości radioaktynych izotopów do gleby.

Kurcze, chciałbym pojechać do Czarnobyla, a zwłaszcza do Prypeci, i zobaczyć te wraki samolotów, upuszczone miasto, w którym na ulicy wciąż leżą zabawki, zostawione przez dzieci. Kiedyś(zanim jeszcze hołota zjeżdzała sie na wycieczki) w Prypeci, w opuszczony, nietkniętych mieszkaniach, na stołach porozstawiane były zastawy, przygotowane do podania obiadu. Takie widoki pobudzają wyobraźnie.W pełni się z Tobą zgadzam :-D Gdzieś czytałem,że cmentarzysko maszyn (spory kawałek od Prypeci) ma zostać usunięte i zutylizowane (pewnie gdzieś w Obwodzie murmańskim,tam gdzie okręty atomowe złomują) bo jest bezustannie rozkradane przez złomiarzy :lol: Jeśli ktoś oglądał zdjęcia Ziłów z otwartymi maskami i bez silników to niech się zastanowi kto te napromieniowane silniki podpie**olił :amused:

RHGM

2012-03-28, 22:45
Gimbazo droga. To nie był wybuch, tylko wyciek. Tak po primo. Po secundo, to żołnierze wiedzieli co i jak. Po tercio, to wk***iające są podniety wyimaginowanymi zjawiskami. Czarnobyl - Czarnobylem. Jak widać nic się nie stało, te całe jody podawane w celach zapobiegawczych - zaszkodziły bardziej niż sam "Czarnobyl". No ale, jak tam kto woli. Spuśćmy się teraz grupowo na znak solidarności z przymułem psychicznym, który jest o wiele większą "katastrofą", niż impreza w Czarnobylu 86'.

Spójrzmy nawet nawet na Hiroszimę i Nagasaki. Nawet tam ludzie nie cierpią na choroby popromienne w takim stopniu, w jakim Wy sobie wyobrażacie Wasze wielkie choróbska w 26. lat po tymże wycieku. Pozdro & poćwicz.

Edit: W sumie źle się wypowiedziałem. Skala realnego "ludobójstwa" TAM jest o niebo mniejsza, niż kreują ją media i o 39419218482108 nieba mniejsza, niż mówi się o takimże zjawisku względem Czarnobyla. Amen.

peersil

2012-03-28, 23:39
k***a chyba sobie zapuszczę stalkera :D

Szwancolot

2012-03-29, 01:25
Bzyk669 napisał/a:Jeżeli chodzi Ci o Walerija Legasowa (bo on się powiesił) to właśnie on fałszował te dane dotyczące wartości skażeń na poszczególnych obszarach. Jeśli ktoś jeszcze się powiesił, a o tym nie wiem, to zwracam dupę :PJeżeli nie wybuchł reaktor, to skąd wokół elektrowni wziął się grafit z którego składała się osłona biologiczna rdzenia?

Dla wielbicieli Czarnobyla polecam książkę "Czarnobyl - zapis faktów" niestety nazwiska autora na chwilę obecną nie pamiętam.

Gdyby wybuchły wszystkie rdzenie i całe zgromadzone paliwo to krater podobno oparł by się prawie o 40 km średnicy. Kijów jest od Czarnobyla oddalony o jakieś 60. Pytania?

PanOgóreczek

2012-03-29, 02:06
BrunerOvned napisał/a:A potem zrobiłbyś sobie śliczną córeczkę z ch*jem i trafiłaby na harda.

Swoją drogą lekko mnie rozśmieszyła informacja w 10:25. Folia ma chronić przed promieniowaniem szkodliwym dla człowieka? No chyba że to fola z ruskiego uniwermaga...Lekko rozśmiesza cała ta mistyfikacja z zawyżeniem norm dopuszczalnej dawki promieniowania...folia- takie były czasy, robili wszystko na pełnej piździe.
p.s potem zrobię córeczkę z ch*jem, która wyjebie cię bonusa

dawid131

2012-03-29, 10:56
moonmaker05 napisał/a:

dawid131 tez troche klepiesz jak potluczony w 2006 juz miala sie zaczac budowy drugiego sarkofagu dokladnie w 20 lat po tragedi, ogladalem wiele filmow z 2010 jak jeszcze nawet projektu nie ma ani pieniedzy, skad biedna ukraina ma miec kase na to ?


Dałem link bo nie będe kopiował całej informacji.
Zrzutka była w zeszłym roku. [link-> kliknij lewym klawiszem myszki ->] http://wiadomosci.onet.pl/swiat/550-mln-euro-na-nowy-sarkofag-w-czarnobylu,1,4246957,wiadomosc.html
"W kosztach w wysokości ok. miliarda euro wezmą udział również Niemcy. "
Link podany wcześniej ale chyba nie wiedziałeś jeszcze jak otwiera sie odnośniki http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/reaktor-w-czarnobylu-otrzyma-nowy-sarkofag


adamlap

2012-03-29, 13:33
Ale tu niektórzy bzdury piszą, aż żal za dupę ściska, że tacy idioci chodzą po tej ziemi. Byłem rok temu na wycieczce, 2 dni spędziłem w strefie. Z tematem zapoznałem się bardzo dobrze. Promieniowanie w niektórych miejscach jest wyższe niż np. w Warszawie, ale np w Finlandii naturalne promieniowanie tła jest kilka razy większe niż w Polsce. Jeżeli chodzi o nowy sarkofag to budowa trwa także nie piszcie głupot, że nic nie robią. Elektrownia nie znajduje się w Czarnobylu. Czarnobyl był najbliższą miejscowością w momencie budowy dlatego elektrownia nazywa się tak jak się nazywa. I kolejna sprawa: Czarnobyl znajduje się poza strefą zamkniętą i jest normalnie zamieszkany przez ludzi, chociaż widać pozostałości domów ludzi ewakuowanych bezpośrednio po awarii. W strefie znajduje się natomiast Prypeć w której o ile dobrze pamiętam do 2004 lub 2007 roku znajdowała się jeszcze stacja dozymetryczna, ale w końcu stwierdzili, że nie ma już czego tam badać, po mieście można poruszać się bez obawy o własne zdrowie (chyba, że ktoś wpadnie w otwartą studzienkę kanalizacyjną, albo do niezabezpieczonego szybu windowego). Świadomość w momencie awarii była bardzo niska i tak jak powiedział ktoś wcześniej jod podawany po awarii narobił więcej szkody niż pożytku. A historie o mutantach itd to już w ogóle kompletny idiotyzm. I jeszcze jedno: w rektorze nie może dojść do wybuchu jądrowego.

roopert92

2012-03-29, 21:40
k***a...A myśleliście o tym co będzie jak w 2016 ten cały ''sarkofag'' pie**olnie? Bo ponoć ma starczyć na 30 lat więc zostało tylko 4 a nie zapowiada się na jakięś remonty... Może być bidnie...! :shock: :shock: :shock:

speedster

2012-03-29, 22:44
roopert92 napisał/a:

k***a...A myśleliście o tym co będzie jak w 2016 ten cały ''sarkofag'' pie**olnie? Bo ponoć ma starczyć na 30 lat więc zostało tylko 4 a nie zapowiada się na jakięś remonty... Może być bidnie...! :shock: :shock: :shock:


Powyżej Koleś napisał,że widział na własne oczy jak go budują.Przytoczone zostały artykuły z gazet.
Pytanie...Umiesz k***a czytać?

mcmt

2012-03-30, 12:05
falkon napisał/a:

Podsumowując, dla niekumatych:
W czarnobylu wybuch był ale nie nuklearny, tylko wodoru,


:facepalm:
Prostując dla niekumatych: WODY nie wodoru. Konkretnie rozszerzalność pary wodnej spowodowała eksplozję.

agaschh

2012-03-30, 13:48
Właśnie za takie filmy szanuje sadistic. Dokument świetny,ale bardzo szkujący.