18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bitwa o Ardeny II 2015 Wola Wodyńska---Airsoft Game

ceus1974 • 2015-04-16, 10:32
Ponownie witam serdecznie Tych co lubią i nie lubią, film z jednej z większych imprez militarnych na Mazowszu. Scenariusz bazował na historycznych wydarzeniach bitwy o Ardeny. W trakcie rozgrywki zostały wykorzystane pojazdy zmechanizowane i pirotechnika, co spowodowało iż rozgrywka dość ciekawa odbiegająca od co tygodniowych j***nek na budynkach..serdecznie
zapraszam Ceus1974


razi

2015-04-16, 20:39
Na tylu operatorow tych kamer ten "film" z dwoch kamerek GoPro taki nudnawy. Jesi by to polaczyc z ujeciami innych kamer, moze co by wyszlo.

chrzanik1992

2015-04-16, 20:43
Polecam majówkę w Bornym Sulinowie "operacja Borneo". Brałem udział w tej imprezie w 2009, '10, '11 roku. Nie wiem jak teraz to wygląda, pewnie też jest fajnie. W drodze do bornego (200km) zaczynaliśmy pić piwko a na miejscu rozkładało się namioty "na oko" i integrowało z resztą ludzi. Grile, piwko, bimber ktoś tam miał. Na drugi dzień akcja od rana do wieczora z przerwami na pasze. Wieczorem w baniak i tak aż przez 3 dni. Człowiek jak wracał do domu to był tak wyluzowany i zadowolony, że do następnego zlotu się opowiadało kolegom z ekipy na niedzielnych j***nkach jak było zajebiście. Obecnie mam już trzyletnią przerwę ale planuję wrócić do gry :)
PS. Ruda, jeżeli to czytasz to wiedz, że to ja porwałem Ci syna i żądałem okupu w postaci skrzynki piwa i fajek. Sory ale poniosła nas ułańska fantazja :D

Garrison

2015-04-16, 20:57
Ale po co tak "hura" krzyczeć? Niepotrzebnie powietrze marnujesz. Ja jak strzelam to ograniczam gadanie do poleceń :D

Mercury001

2015-04-16, 21:07
Tu jest prawdziwa walka :-P :


Ru-D

2015-04-16, 21:48

Tester

2015-04-16, 21:51
Imprezka była cacy, nawet mnie widać kilka razy na nagraniu. Robiłem jako fotograf dla swojej grupy :mrgreen: Leci piwko! Sekcja 9 pozdrawia ;-)

JaPoChomika

2015-04-16, 22:11
Całkiem spoko spojrzeć na rozgrywkę z perspektywy gracza.
Poniżej wrzucam trailer oficjalnego filmu z imprezy.

Gr00baz

2015-04-16, 22:39
Nie wiem czy istnieją takie, ale według mnie muszą zrobić jakieś źródła dźwięku normalne w tych replikach bo to jest kpina... Wszyscy wyposażeni, przygotowani a jak zaczyna się strzelanina to magia pryska bo jedyny dźwięk jaki słychać to jakieś puste "pyr pyr pyr" trochę jak rozj***ny rozrusznik tylko, że znacznie ciszej.

dominator76

2015-04-16, 23:59
jeździcie po nich a kiedy oni w weekend biegają po lasach to wy moczycie się w łóżkach przed kompami 90 % z nich zna miejsca w Waszej okolicy o których Wy nie macie pojęcia i jak trzeba by było oni pierwsi staną do walki za ten poj***ny kraj i za takich jak wy heyterów,to oni wiedzą jak wyczyścić kałacha,skąd wziąść wod ei gdzie się w lesie schować i to oni przeżyją wojne,katzstrofę czy najazd ciapaków nie wy. Pozatym mają przynajmiej jakieś hobby i sa na świerzym powietrzu a WY? Jesteście tylko zakompleksionymi pędrakami na których nie warto marnować tlenu. Nawet Wojsko postanowiło wreszcie spożytkowac tych ludzi i na ich postawie budowac obronę terytorialną.

Alien_12

2015-04-17, 01:00
j***ć ASGejów.
Mówi to rekonstruktor.
Następny poziom ewolucji.

reidar

2015-04-17, 08:36
@dominator76 tak tak, stana do walki. Beda taktycznie porownywac swoje kamizelki MOLLE oraz krecic filmiki z atakujacymi zolnierzami. Przegladajac temat czekam tylko na "patriotyczny argument" i sie nie zawiodlem.

Tak, wstaje czasami od kompa. Jestem na strzelnicy przynajmniej raz na dwa tygodnie.

SaveTheTrees

2015-04-17, 09:38
Alien_12 napisał/a:

j***ć ASGejów.
Mówi to rekonstruktor.
Następny poziom ewolucji.


Mam paru znajomych rekonstruktorów. Chłopy od 20 - do 50 lat.
Rozmawiałem z nimi na temat ASG, porównywania go z rekonstrukcją itp. i ci, którzy byli kiedyś na ASG bardzo je sobie chwalili, bo jak to określili można poćwiczyć taktykę i dynamiczne strzelanie.
To trochę tak, jakbyś wywyższał robienie bitwy na pokaz (tak żeby sobie przez przypadek krzywdy nie zrobić, więc ze względnym spokojem) nad fechtunek w ciuchach ochronnych, bo to pierwsze ładniej wygląda.

reidar napisał/a:

@dominator76 tak tak, stana do walki. Beda taktycznie porownywac swoje kamizelki MOLLE oraz krecic filmiki z atakujacymi zolnierzami. Przegladajac temat czekam tylko na "patriotyczny argument" i sie nie zawiodlem.

Tak, wstaje czasami od kompa. Jestem na strzelnicy przynajmniej raz na dwa tygodnie.


Strzelam się i owszem - zawsze znajdzie się kilku porównujących MOLLE.
Ale są też rekonstruktorzy (jak ja :-) ) których cieszy każdy kolejny zakupiony element (to coś innego niż porównywanie kamizelek - hobby trochę jak zbieranie znaczków :-) ). Dla nas jest nie tylko ASG, ale również strzelnica, przemarsze, biegi, rekonstrukcje, szkolenia itp.

Można znaleźć sporo żołnierzy zawodowych, uczniów szkół wojskowych, policjantów i tak dalej.
Jest też trochę harcerzy, a tak się składa, że to chyba jedyna patriotycznie usposobiona młodzież w Polsce.
Czy twoim zdaniem prędzej staną do walki ludzie, którzy nigdy nie widzieli na oczy czegoś co przypomina broń?

crankshaft

2015-04-17, 12:57
Gr00baz napisał/a:

Nie wiem czy istnieją takie, ale według mnie muszą zrobić jakieś źródła dźwięku normalne w tych replikach bo to jest kpina... Wszyscy wyposażeni, przygotowani a jak zaczyna się strzelanina to magia pryska bo jedyny dźwięk jaki słychać to jakieś puste "pyr pyr pyr" trochę jak rozj***ny rozrusznik tylko, że znacznie ciszej.



Nie rozrusznik a sam bendix zj***ny tak pyrka. ;)
Zapomniałeś o magazynkach po 500 kulek, o podrzucie (bo odrzut to tam w lepszych jest symulowany, ch*jowo ale jest). Kulki nie znaczą, więc zawsze można udawać, że się nie dostało.

Mimo to zabawa fajna, tylko śmieszą mnie typy w ciuchach i oporządzeniu za tysiące nie mający pojęcia o taktyce. Bitwa o Ardeny a ci drą mordy: hurrraaaa. No ja pie**olę.

charakternik

2015-04-17, 13:28
Plusy ASG:
- dobra zabawa;
- aktywność fizyczna;
- poznawanie elementów taktyki;

Minusy ASG:
- cena;
- cena;
- wyrabiane złych nawyków taktycznych;
- wyrabianie w sobie myślenia o własnej nieśmiertelności;
- cena;
- wytwarzanie nowych rodzajów taktyk, które na prawdziwej wojnie doprowadzą ASGowców do szybkiej śmierci;


Jeśli zamierzacie kiedyś bronić kraju, to nie chodźcie do klubów ASG tylko zapisujcie się do klubów strzeleckich i jednostek strzeleckich. Część z nich oferuje dostęp do broni palnej, a w kilku z nich siedzą byli żołnierze jednostek specjalnych. Jak ktoś potrzebuje info i jest z Podlasia to PW.

Ciche pyrkanie ASG to zaleta. Myślisz, że po co wymyśla się coraz nowszą amunicję, lufy, tłumiki itp.? Karabin utopijny to broń bez dźwięku, rozbłysku i odrzutu.

crankshaft

2015-04-17, 14:47
To niech się strzelają kuszami czy łukami. Broń praktycznie bezgłośna. ;) Ja bym z procy napie**alał. ;) Albo rzucał kamieniami.

Tak jak wcześniej powiedziałem, zabawa fajna. Ale z wojskiem to nie ma nic wspólnego prócz ciuchów i replik.