18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Biały Fosfor

OpenStreetMaps • 2018-12-06, 01:49
Ofiary tej broni płoną żywcem. Otacza je chmura białego toksycznego i duszącego gazu, który nagle zamienia wszystko dookoła w piekło. Ciała ofiar palą się żywym ogniem, którego nie ugasi woda. Takiej broni używa się teraz w Syrii do tłumienia powstania. Fosforową bombę zrzucono m.in. na szkołę i spalono nią dzieci!

Biały fosfor używany jest do produkcji bomb zapalających. W normalnych warunkach przechowuje się pod pod wodą. Na powietrzu szybko się utlenia i ulega samozapłonowi w temp. 25–60 stopni. A kiedy się już zapali, jego chmury rozgrzewają się do temperatury 1300 stopni Celsjusza. W pożarze wydziela się duża ilość żrącego dymu (pięciotlenek fosforu).

Palący się biały fosfor jest bardzo trudny do ugaszenia. Nie można gasić go wodą. W czystej postaci biały fosfor jest też silnie trujący. Dawka śmiertelna dla dorosłego człowieka wynosi ok. 0,1 g – podaje
Wikipedia.










źródło tutaj : https://www.onet.pl/?utm_source=_viasg_fakt&utm_medium=direct&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=afe92793-90d0-5838-9898-c522bafd722c&sid=f13b499b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2

Crapshit

2018-12-06, 22:19
RuSSkie są znane z tego, że lubią mordować.

ziajos

2018-12-06, 22:36
Murrica Abraxus, tylko burgero-ścierwa! Oni są pokojowi! Oni bronią wszystkich przed pleśnią zwaną Rosją! Niczym wielkie murzyńskie dildo wsadzone w dupę w ramach ochrony przed gwałtem. :D

mucha86

2018-12-06, 22:40
@Abraxus
przestań ćpać. po co ruseki czy assad mieliby używać broni chemicznej jak mają rakiety?
izrael używał fosforu w pacyfikacji palestyńczyków, wspiera dżihadystów (co opisały choćby błękitne hełmy onz ze wzgórz golan, ba kilku druzów żydzi poturbowali, bo ci blokowali karetki z dżihadystami jadącymi do izraelskich szpitali). przestań więc wciskać głupoty bo to obraża ludzi myślących

Taz

2018-12-06, 22:42
Btw - nie wiem, z czego to wynika, ale przez swoją prace poznaje bardzo dużo ludzi, w tym wielu Syryjczyków - zarówno takich, którzy uciekli do nas przed wojna i takich, którzy mieszkają tu od wielu wielu lat i powiem wam szczerze... wole Syryjczyków od turasów, Gruzinów czy Ukraińców, serio... co wiecej - nie słyszałem przynajmniej na mojej dzielnicy o złapaniu Syryjczyka nawet na głupiej kradzieży... a Szoszony, turasy, Gruzini? Masowo...

rai87

2018-12-06, 23:19
Ale wy macie naj***ne w głowach. Czy to kacap, czy żyd, czy amerykanin, anglik lub niemiec, wszyscy biorąc pod uwagę historie i dzisiejszą politykę są naszymi wrogami, a wy kłócicie się jak dzieci, o to który jest większym. Kacap był wrogiem od początku dziejów, przez zdradę podczas II WŚ po dzisiejszy szeroko pojęty gaz. Żydów nie lubimy z dwóch powodów. Primo nadstawialiśmy za nich karku, a odbierają nam nieruchomości. Secundo są bardziej cwani i poukładani od nas, przez co się dorabiają, a my zazdrościmy. Ameryka udaje, że nas broni, a tak naprawdę naszym kosztem ustawia sobie pozycje w europie. Wizy też robią robotę. Anglicy okazali się ch*jami ponad ch*je wystawiając nas jako tarcze w II WŚ, a potem spijając z nas śmietanę. Dołożyli pobicia Polaków i ogólną pogardę wobec nas. Niemiec od zarania dziejów był wrogiem nr 1. Wiele wojen, w których jechali nas jak chcieli, zabijając nawet cywili, po dzisiejsze robienie z europy zaplecza robotniczego i sprowadzanie turbanów, ułożenie się jak Ribbentrop-Mołotow tym razem w kwestii gazu itp. Wszyscy wiemy, że świat jest do dupy i jedyne co możemy zrobić to się zjednoczyć ponad polityką i zadbać o własne interesy bo każdy, każdy kto się tutaj wypowiedział, w sprzeczce czy w zgodzie jest k***A POLAKIEM! Proszę was, ogarnijcie się, nie jest ważne kto jest wrogiem większym od innego w obliczu kiedy każdy stoi u naszych bram.

intermag

2018-12-07, 08:13
Tilg_die_Schmach napisał/a:



Dużo to musisz jeszcze poczytać. Zdanie zaczyna się od wielkiej litery...



To zamelduj to Miodkowi, a nie zaraz wiesz lepiej

OGŁOSZENIA

Mówimy, że coś jest napisane "dużą literą" czy "wielką literą"? Prof. Jan Miodek wyjaśnia
Prof. Jan Miodek Gazeta Wrocławska 22.08.2018 16:41

Zobacz dzisiejsze wydanie internetowe Gazety Wrocławskiej

Prof. Jan Miodek
Prof. Jan Miodek ©Fot. Krzysztof Kapica

JAN MIODEK
Rzecz o języku

O bezsensownych wielkich literach
Jeden z uczestników mojego telewizyjnego „Słownika polsko@polskiego” podjął temat dużych – wielkich liter, czyniąc ze mnie wręcz śmiertelnego wroga tego drugiego określenia. – Nie zamierzam z powodu takiego drobiazgu psuć sobie zdrowia, faktem jednak jest, że do końca życia nie pojmę, komu przeszkadzała duża litera, funkcjonująca przez kilkadziesiąt lat mojego życia – z latami szkolnymi i uniwersyteckimi włącznie, powszechnie teraz zamieniana w słownikach, gramatykach i podręcznikach na wielką literę.



Uparcie będę twierdził, że przymiotnikowe warianty duży i wielki nie są stylistycznie tożsame, że wielki = duży + nacechowanie emocjonalne (ekspresja) – wyrażę się matematycznie. Wielki chłop, wielkie chłopisko, wielka baba, wielkie gmaszysko, wielkie miasto, wielkie drzewo, wielki majątek, wielki łeb – to są dla mnie przykłady właściwego użycia słowa wielki (wielka, wielkie). Ale wielka litera – w tekście pozbawionym ekspresji, stylistycznie neutralnym?? O ileż to raptem milimetrów przerasta ona w wersie literę małą??!! – Skoro tak się Wam jednak podoba, to piszcie sobie i mówcie o wielkich literach. Ja i tak do końca życia posługiwać się będę literami dużymi.

nowynick

2018-12-07, 08:29
Loaloa napisał/a:

Woda święcona robi w waszych łbach większe spustoszenie niż fosfor, chlor i sarin razem wzięte w organizmach Syryjczyków.



Jak wk***iają mnie Twoje komentarze to czasem przypadkowo napiszesz coś mądrego...

mrokussw

2018-12-07, 08:38
Z Abraxem niema co dyskutowac sam jego nick od Abrahama to zyd pie**olony dlatego tak broni pejsatych, sledze jego poczynania ma sadolu juz kilka lat i zawsze co zlego to nie zydzi j***ni tylko ruscy, palestynczycy itd... Nie dyskutowac z nim

Wiewór

2018-12-07, 08:46
mrokussw napisał/a:

Z Abraxem niema co dyskutowac sam jego nick od Abrahama to zyd pie**olony dlatego tak broni pejsatych, sledze jego poczynania ma sadolu juz kilka lat i zawsze co zlego to nie zydzi j***ni tylko ruscy, palestynczycy itd... Nie dyskutowac z nim


Jakiego abrahama idioto :amused:



Zapytaj google co to jest abraxas.

contowsky

2018-12-07, 09:44
no i fajnie, niech się wybiją

KarpKiller

2018-12-07, 09:47
Wszystkim kochającym żydów i chcącym trochę zgłębić temat polecam książkę "Umma. Reporter na Bliskim Wschodzie". Nie przemęczycie się bo rozdział o operacji "Płynny Ołów" jest krótki, a będziecie mieli jasność czy lubią ten biały fosfor (uwaga spoiler - lubią!!!)

Rejti

2018-12-07, 11:34
Czytam co wy tu pie**olicie i siwieję. Ta gromowładna inteligencja w stylu "On ma inną opinię od tej która serwuje TVN? To musi być ruski troll!" :o
Wy naprawdę jesteście poj***ni. Połowa populacji sadola nadaje się do czubów. Wam nie ma sensu czegokolwiek wyjaśniać, przy was fanatycy religijni to pikuś. Zacietrzewienie i ślepa wiara w "Wielkiego Żadnarma" tak wam zacisnęła opaskę na oczach, że wam przy okazji mózgi zaczęło dusić. Ja pie**olę...

Ca...........on

2018-12-07, 11:48
Mam prośbę, zróbmy analizę i wytypujmy najbardziej agresywne nacje świata, po czym wystosujmy do nich pisaną kredą prośbę, żeby popełniły zbiorowe samobójstwa... :homer:

Kwasek11

2018-12-07, 13:18
@bleblebator1 Saudowie nie uznają państwa żydowskiego, ale jak przychodzi do zrzucania fosforu na syryjskie szkoły, to nagle zaczynają zgodnie współpracować.