18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Belfast Zamieszki o Bonfire

kap0 • 2019-08-10, 11:44
Dluga historia w krotka chwile.
W Belfascie co roku sa polane ogniska przez protestantow mianowicie Bonfire take tam male ognoska po 40 metrow wysokosci z palet i opon w srodku miasta 10 metrow od domow :D

Na tych ogniskach palone sa zazwyczaj flagi irlandzkie etc.
Irole w tym roku postanowili zrobic wlasne ognisko z flagami anglii, podobizna krolowej etc.

Doszlo do dymow malutkich ktore trwaja juz tydzien.

Po Brexit bede transmitowac na zywo chyba bo materialow bedzie na godziny harda prosto z europy.

2 Osoby w stanie ciezkim w szpitalu
1 Osoba w stanie krytycznym z niklymi szansami.
11 osob zatrzymanych poki co :D

Zaraz wgram na youtube filmik bo cos chomiki szwankuja


Ca...........on

2019-08-11, 10:07
Brytole od wieków trzymają sztamę ze wszelkim zbrodniczym elementem, który zechce zostawić kasiorę w ich tłustych łapskach - no taki już mają śliski narodowy charakter, że lubią swój słodki, wyspiarski luksus oraz w tym samym celu r*chać Szkotów, Irlandczyków i czasem Walijczyków, a na co dzień własne "dzikie plemiona zza muru Hadriana", czyli kompletnie im nieznaną północ wysp, gdzie według ich wszechstronnej wiedzy podobno mieszkają smoki i piktowie :D

@Katie w dupie byłaś, gówno wiesz...

SirMajkel

2019-08-11, 10:37
ProVVe napisał/a:

Nie czaicie o co tam chodzi... Byłem tam to jak chodziłem po barach się pytałem. Tam nadal nikt nie został rozliczony za torturowanie Irlandczyków... Większość Belfastu jest Irlandzkie (takie odniosłem wrażenie) i kibicuję Celticowi, a druga brytole kibicują rangers(bo to brytyjski klub)... Odwiedziłem te ich więzienie gdzie były wykonywane tortury i egzekucję, gdzie były głodówki, segregacja, znęcanie się etc. U nas mamy ból o lata wojenne i komunę po. Oni maja ból o lata 70-te. Tam nadal są żywi krewni osób zamordowanych czy bezprawnie skazanych za to, że sa katolikami. Na dodatek brytole co roku robią zajebista sterte palet, ktore podpalaja na znak zwyciestwa nad nimi. Oni musza to przełnkąć, a tutaj chcieli swoje palet podpalić na znak protestu, że tego dnia aresztowano 342 osoby bez żadnych podstaw. Pytałem się jednego "jak nazwę Cię irlandczykiem to się obrazisz?". Odpowiedział mi, że on nie bo się nim czuję, ale paru osobom może to się nie spodobać. To jest taki kocioł językowy(totalny rozpie**ol) w Belfaście i okolicach masz ponad 40 jakiś odmian, narodowościowy przez brytoli ten konflikt tam cały czas żyję... Irole w odwecie utworzyli sławną IRE, która działa do dzisiaj. Tam końca konfliktu nie widać. Śmieszna sprawa bo jeden koleś czuje się brytyjczykiem (tak sobie podnosi samoocenę) i tam jest miasto Derry, które nazywa sie "Derry Londonderry", żeby nie obrazić anglików czy Irlandczyków (Irol powie Derry i już moga się o to szarpać ). Ten smutny ch*j poprawiał za każdym razem wypowiedziane Derry "aaa you mean Derry londonderry", odp "no i mean Derry"... Masakra
Ja tam wspieram Iroli... brytole to są k***y i tak traktuja Polaków jak kogoś gorszego... Każdych tak traktują



taki kwiat polskości tam pojechał, że jak to zobaczyłem na własne oczy to zrozumiałem dlaczego tak traktują Polaków.

Gienek86

2019-08-11, 11:09
ch*ja wiecie i pouczcie sie historii lojalisci to potomkowie szkockich protestanckich osadnikow sprowadzonych tam przez brytoli dlatego nie czuja sie irlandczykami iralndczycy zas sami poddali sie w wiekszosci anlgikanizacji jezykowej w swoim ojczystym jezykiem posluguje sie w domach max 150 tys glownie na zach irlandii jedynie kosciól katolicji dawał im poczucie odrebnosci i miał pozycje jak nasz kosciól za komunny jadnak po serii skandali pedofilskich ludzie sie odwrócili i kosciól maja w dupie a reszta to walka o wplywy i pieniądze itp

Rejti

2019-08-11, 12:12
Caramon napisał/a:

Brytole od wieków trzymają sztamę ze wszelkim zbrodniczym elementem, który zechce zostawić kasiorę w ich tłustych łapskach - no taki już mają śliski narodowy charakter, że lubią swój słodki, wyspiarski luksus oraz w tym samym celu r*chać Szkotów, Irlandczyków i czasem Walijczyków, a na co dzień własne "dzikie plemiona zza muru Hadriana", czyli kompletnie im nieznaną północ wysp, gdzie według ich wszechstronnej wiedzy podobno mieszkają smoki i piktowie
@Katie w dupie byłaś, gówno wiesz...



Zwalaj na brytoli, prawda jest taka że konflikt jest nakręcany przez patologię po obu stronach... gdyby wzięły się leniwe ch*je do roboty a nie do naparzanek plemiennych to konflikt błyskawicznie by wygasł. Taka prawda, a swoje prawdy wetkaj sobie głęboko w jelito grube, domyślam się że i tak lubisz wpychać tam różne przedmioty, z członkiem kolegi z pracy przede wszystkim.

olog-hai

2019-08-11, 12:46
madufo napisał/a:

Twierdzisz, że większość Belfastu jest Irlandzkie i kibicuje Celticowi. Mi się wydaje, że Celtic Glasgow to Szkocji klub, ale co ja tam wiem... To samo Rangersi.



Tak oba kluby są z Glasgow. Podział natomiast jest tak, że przeważnie fani Celtic to katole, a rangers protestanci. Katolicy głównie zamieszkują glasgow i okolice. Nawet szkoły są katolickie, jednak w Szkocji nie ma aż takiego podziału jak w irlandii płn.

kap0

2019-08-11, 15:24
modoc napisał/a:

A potem się obudziłeś. Mam znajomego w tym rejonie, byłem u niego swego czasu co kwartał i zero problemów zresztą mieszka tam nadal.



Poczytaj sobie sa fajne wzmianki odnosnie 2010 w gazetach ale lepiej pie**olic bo znajomy znajomego znajomej kuzyna mieszka gdzies :D

ph5i5

2019-08-11, 16:39
ProVVe napisał/a:

Nie czaicie o co tam chodzi... Byłem tam to jak chodziłem po barach się pytałem. Tam nadal nikt nie został rozliczony za torturowanie Irlandczyków... Większość Belfastu jest Irlandzkie (takie odniosłem wrażenie) i kibicuję Celticowi, a druga brytole kibicują rangers(bo to brytyjski klub)... Odwiedziłem te ich więzienie gdzie były wykonywane tortury i egzekucję, gdzie były głodówki, segregacja, znęcanie się etc. U nas mamy ból o lata wojenne i komunę po. Oni maja ból o lata 70-te. Tam nadal są żywi krewni osób zamordowanych czy bezprawnie skazanych za to, że sa katolikami. Na dodatek brytole co roku robią zajebista sterte palet, ktore podpalaja na znak zwyciestwa nad nimi. Oni musza to przełnkąć, a tutaj chcieli swoje palet podpalić na znak protestu, że tego dnia aresztowano 342 osoby bez żadnych podstaw. Pytałem się jednego "jak nazwę Cię irlandczykiem to się obrazisz?". Odpowiedział mi, że on nie bo się nim czuję, ale paru osobom może to się nie spodobać. To jest taki kocioł językowy(totalny rozpie**ol) w Belfaście i okolicach masz ponad 40 jakiś odmian, narodowościowy przez brytoli ten konflikt tam cały czas żyję... Irole w odwecie utworzyli sławną IRE, która działa do dzisiaj. Tam końca konfliktu nie widać. Śmieszna sprawa bo jeden koleś czuje się brytyjczykiem (tak sobie podnosi samoocenę) i tam jest miasto Derry, które nazywa sie "Derry Londonderry", żeby nie obrazić anglików czy Irlandczyków (Irol powie Derry i już moga się o to szarpać ). Ten smutny ch*j poprawiał za każdym razem wypowiedziane Derry "aaa you mean Derry londonderry", odp "no i mean Derry"... Masakra
Ja tam wspieram Iroli... brytole to są k***y i tak traktuja Polaków jak kogoś gorszego... Każdych tak traktują



Ja tam czaję o co chodzi. IRA dokonywała zamachów biorac na cel polityków czy aktywistów ... w miejsach publicznych. Im więcej zabili cywili tym większa radość panowała.

Wyspa zotała podzielona w wyniku głosowania polityków. W Irlandii Północnej wpływy lojalistów słabły, więc brytyjski wywiad dawał łapóki za głos za pozostanie pod brytyjskim butem.

serenity

2019-08-11, 18:31
ProVVe napisał/a:

Nie czaicie o co tam chodzi... Byłem tam to jak chodziłem po barach się pytałem. Tam nadal nikt nie został rozliczony za torturowanie Irlandczyków... Większość Belfastu jest Irlandzkie (takie odniosłem wrażenie) i kibicuję Celticowi, a druga brytole kibicują rangers(bo to brytyjski klub)... Odwiedziłem te ich więzienie gdzie były wykonywane tortury i egzekucję, gdzie były głodówki, segregacja, znęcanie się etc. U nas mamy ból o lata wojenne i komunę po. Oni maja ból o lata 70-te. Tam nadal są żywi krewni osób zamordowanych czy bezprawnie skazanych za to, że sa katolikami. Na dodatek brytole co roku robią zajebista sterte palet, ktore podpalaja na znak zwyciestwa nad nimi. Oni musza to przełnkąć, a tutaj chcieli swoje palet podpalić na znak protestu, że tego dnia aresztowano 342 osoby bez żadnych podstaw. Pytałem się jednego "jak nazwę Cię irlandczykiem to się obrazisz?". Odpowiedział mi, że on nie bo się nim czuję, ale paru osobom może to się nie spodobać. To jest taki kocioł językowy(totalny rozpie**ol) w Belfaście i okolicach masz ponad 40 jakiś odmian, narodowościowy przez brytoli ten konflikt tam cały czas żyję... Irole w odwecie utworzyli sławną IRE, która działa do dzisiaj. Tam końca konfliktu nie widać. Śmieszna sprawa bo jeden koleś czuje się brytyjczykiem (tak sobie podnosi samoocenę) i tam jest miasto Derry, które nazywa sie "Derry Londonderry", żeby nie obrazić anglików czy Irlandczyków (Irol powie Derry i już moga się o to szarpać ). Ten smutny ch*j poprawiał za każdym razem wypowiedziane Derry "aaa you mean Derry londonderry", odp "no i mean Derry"... Masakra
Ja tam wspieram Iroli... brytole to są k***y i tak traktuja Polaków jak kogoś gorszego... Każdych tak traktują



Masz piwo bo nie chce mi się czytać.

ProVVe

2019-08-11, 20:20
madufo napisał/a:

Twierdzisz, że większość Belfastu jest Irlandzkie i kibicuje Celticowi. Mi się wydaje, że Celtic Glasgow to Szkocji klub, ale co ja tam wiem... To samo Rangersi.



Jeśli myślisz, że nie wiem gdzie jest Szkocja, w której byłem wiele razy i jakie tam są kluby to jesteś w błędzie. Tak tam jest pojedź zobacz bo najwyraźniej nie wiesz

:-D

SirMajkel napisał/a:

taki kwiat polskości tam pojechał, że jak to zobaczyłem na własne oczy to zrozumiałem dlaczego tak traktują Polaków.



No fakt... Większość co pojechała to patola i degeneraci, a obrywają Ci normalni przez takich cepów

ph5i5 napisał/a:

Ja tam czaję o co chodzi. IRA dokonywała zamachów biorac na cel polityków czy aktywistów ... w miejsach publicznych. Im więcej zabili cywili tym większa radość panowała.
Wyspa zotała podzielona w wyniku głosowania polityków. W Irlandii Północnej wpływy lojalistów słabły, więc brytyjski wywiad dawał łapóki za głos za pozostanie pod brytyjskim butem.



Było tak, że każdy brytol miał głos razy 2, a głos katolika warty był 0,5 głosu :-D . Najlepsze mówiła to laska w pierdlu i koleś w barze. Wszyscy o tym wiedzą :-D . Ja tam się nie dziwię dlaczego sa tam burdy

Cloverface

2019-08-15, 19:47
Kobiety jak gołębie oswojone między gościem z nożem, a bójką :-D