18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Belfast Zamieszki o Bonfire

kap0 • 2019-08-10, 11:44
Dluga historia w krotka chwile.
W Belfascie co roku sa polane ogniska przez protestantow mianowicie Bonfire take tam male ognoska po 40 metrow wysokosci z palet i opon w srodku miasta 10 metrow od domow :D

Na tych ogniskach palone sa zazwyczaj flagi irlandzkie etc.
Irole w tym roku postanowili zrobic wlasne ognisko z flagami anglii, podobizna krolowej etc.

Doszlo do dymow malutkich ktore trwaja juz tydzien.

Po Brexit bede transmitowac na zywo chyba bo materialow bedzie na godziny harda prosto z europy.

2 Osoby w stanie ciezkim w szpitalu
1 Osoba w stanie krytycznym z niklymi szansami.
11 osob zatrzymanych poki co :D

Zaraz wgram na youtube filmik bo cos chomiki szwankuja


garota

2019-08-10, 12:03
Niby Polska patologia jest straszna. W UK te pojeby z nożami są 100 x gorsi od kibiców cracovi.

lm65

2019-08-10, 12:32
Murzyni stoją z boku i się śmieją z białej patologii.

szympas1

2019-08-10, 13:07
Całym sercem za Irlandczykami.
Go on home, British soldier. Go on home!

ProVVe

2019-08-10, 13:08
Nie czaicie o co tam chodzi... Byłem tam to jak chodziłem po barach się pytałem. Tam nadal nikt nie został rozliczony za torturowanie Irlandczyków... Większość Belfastu jest Irlandzkie (takie odniosłem wrażenie) i kibicuję Celticowi, a druga brytole kibicują rangers(bo to brytyjski klub)... Odwiedziłem te ich więzienie gdzie były wykonywane tortury i egzekucję, gdzie były głodówki, segregacja, znęcanie się etc. U nas mamy ból o lata wojenne i komunę po. Oni maja ból o lata 70-te. Tam nadal są żywi krewni osób zamordowanych czy bezprawnie skazanych za to, że sa katolikami. Na dodatek brytole co roku robią zajebista sterte palet, ktore podpalaja na znak zwyciestwa nad nimi. Oni musza to przełnkąć, a tutaj chcieli swoje palet podpalić na znak protestu, że tego dnia aresztowano 342 osoby bez żadnych podstaw. Pytałem się jednego "jak nazwę Cię irlandczykiem to się obrazisz?". Odpowiedział mi, że on nie bo się nim czuję, ale paru osobom może to się nie spodobać. To jest taki kocioł językowy(totalny rozpie**ol) w Belfaście i okolicach masz ponad 40 jakiś odmian, narodowościowy przez brytoli ten konflikt tam cały czas żyję... Irole w odwecie utworzyli sławną IRE, która działa do dzisiaj. Tam końca konfliktu nie widać. Śmieszna sprawa bo jeden koleś czuje się brytyjczykiem (tak sobie podnosi samoocenę) i tam jest miasto Derry, które nazywa sie "Derry Londonderry", żeby nie obrazić anglików czy Irlandczyków (Irol powie Derry i już moga się o to szarpać :-D ). Ten smutny ch*j poprawiał za każdym razem wypowiedziane Derry "aaa you mean Derry londonderry", odp "no i mean Derry"... Masakra :D

Ja tam wspieram Iroli... brytole to są k***y i tak traktuja Polaków jak kogoś gorszego... Każdych tak traktują

szympas1

2019-08-10, 13:29
Kilka irlandzkich piosenek jak by ktoś był zainteresowany.
:-)









kap0

2019-08-10, 14:57
ProVVe napisał/a:

Nie czaicie o co tam chodzi... Byłem tam to jak chodziłem po barach się pytałem. Tam nadal nikt nie został rozliczony za torturowanie Irlandczyków... Większość Belfastu jest Irlandzkie (takie odniosłem wrażenie) i kibicuję Celticowi, a druga brytole kibicują rangers(bo to brytyjski klub)... Odwiedziłem te ich więzienie gdzie były wykonywane tortury i egzekucję, gdzie były głodówki, segregacja, znęcanie się etc. U nas mamy ból o lata wojenne i komunę po. Oni maja ból o lata 70-te. Tam nadal są żywi krewni osób zamordowanych czy bezprawnie skazanych za to, że sa katolikami. Na dodatek brytole co roku robią zajebista sterte palet, ktore podpalaja na znak zwyciestwa nad nimi. Oni musza to przełnkąć, a tutaj chcieli swoje palet podpalić na znak protestu, że tego dnia aresztowano 342 osoby bez żadnych podstaw. Pytałem się jednego "jak nazwę Cię irlandczykiem to się obrazisz?". Odpowiedział mi, że on nie bo się nim czuję, ale paru osobom może to się nie spodobać. To jest taki kocioł językowy(totalny rozpie**ol) w Belfaście i okolicach masz ponad 40 jakiś odmian, narodowościowy przez brytoli ten konflikt tam cały czas żyję... Irole w odwecie utworzyli sławną IRE, która działa do dzisiaj. Tam końca konfliktu nie widać. Śmieszna sprawa bo jeden koleś czuje się brytyjczykiem (tak sobie podnosi samoocenę) i tam jest miasto Derry, które nazywa sie "Derry Londonderry", żeby nie obrazić anglików czy Irlandczyków (Irol powie Derry i już moga się o to szarpać ). Ten smutny ch*j poprawiał za każdym razem wypowiedziane Derry "aaa you mean Derry londonderry", odp "no i mean Derry"... Masakra
Ja tam wspieram Iroli... brytole to są k***y i tak traktuja Polaków jak kogoś gorszego... Każdych tak traktują



Mieszkam tu 15 lat jesli chodzi o to kogo sie wspiera :) Jestes w malym bledzie zamieszkaj na Short Strand dam ci 24h a to stricte Irlandzka dzielnica pokaza ci milosc jak wjebia ci sie na chate w nocy i stwierdza ze jako Polak wypie**alaj.
Polakow kazdy nienawidzi i maja po czesci racje po tym co tu Polacy odpie**alaja :D

LysyZetka

2019-08-10, 15:58
kap0 ty to niedaleko mnie jest chyba. Niedaleko Tesco na N Queen st? Czy w której części Belfastu? :mrgreen: :mrgreen:

ProVVe

2019-08-10, 17:55
kap0 napisał/a:

Mieszkam tu 15 lat jesli chodzi o to kogo sie wspiera Jestes w malym bledzie zamieszkaj na Short Strand dam ci 24h a to stricte Irlandzka dzielnica pokaza ci milosc jak wjebia ci sie na chate w nocy i stwierdza ze jako Polak wypie**alaj.
Polakow kazdy nienawidzi i maja po czesci racje po tym co tu Polacy odpie**alaja



Chwila chwil... Mówisz o patologii, jej nikt nie trawi... Wczoraj sam miałem starcie z patologią więc wybacz, ale z własnego kraju im bym kazał wypie**alać :-D . Kolejna sprawa o jakich skrajnych przypadkach mówisz? Moi znajomi do, których pojechałem nie mieli wjazdu na chaty bo sam z ciekawosci pytalem sie gdzie mozna spotkać klopoty i mi irol w skrocie powiedzial polnoc zachod zlo, a wschod i niech bedzie południe spokoj :-D (mam nadzieję, że nie pomyliłem). Łaziłem po tych spelunach lubie takie klimaty, ale nawet tam jakiś bezzębny jegomość kupuję guinnessa za 4,8 funta!!(najtańsze piwko okolice 4,6 do 4,8 jak widzialem). k***a ceny piwa mają z dupy w Belfaście :D

PS. jak masz jakies ciekawe historie to dawaj :D

Magik2501

2019-08-10, 20:44
No co innego trzaskać się po mordach z "przeciwnikami politycznymi", a co innego wpaść w taką awanturę z kosą na pół przedramienia i kasować randomowych gości.
Koleś na przymusowe roboty w kamieniołomie na 30 lat.

kap0

2019-08-10, 22:56
ProVVe napisał/a:

Chwila chwil... Mówisz o patologii, jej nikt nie trawi... Wczoraj sam miałem starcie z patologią więc wybacz, ale z własnego kraju im bym kazał wypie**alać . Kolejna sprawa o jakich skrajnych przypadkach mówisz? Moi znajomi do, których pojechałem nie mieli wjazdu na chaty bo sam z ciekawosci pytalem sie gdzie mozna spotkać klopoty i mi irol w skrocie powiedzial polnoc zachod zlo, a wschod i niech bedzie południe spokoj (mam nadzieję, że nie pomyliłem). Łaziłem po tych spelunach lubie takie klimaty, ale nawet tam jakiś bezzębny jegomość kupuję guinnessa za 4,8 funta!!(najtańsze piwko okolice 4,6 do 4,8 jak widzialem). k***a ceny piwa mają z dupy w Belfaście
PS. jak masz jakies ciekawe historie to dawaj



Mieszkalem w 2010 na Donegall Road o 23:00 pukanie do drzwi :)
3 ponurych panow z ak47 poprosilo mnie abym zmienilem osiedle zamieszkania :D
Powod dosc ciekawy kilka miesiecy wczesniej polacy zrobili troche dymow w trakcie meczu Polska - Irlandia Polnocna :)
Tej samej nocy eskorta policji ewakuowala 30 polskich, czeskich i slowackich rodzin z tej dzielnicy.


Wychowalem sie w Lodzi i uwazam ze jest duzo bezpieczniej tutaj niz gdziekolwiek w Polsce ale jest inna mentalnosc i inne problemy.

Przechodzac przez ulice na czerwonym przy policji nie trzeba sie obawiac ze sie dostanie mandat.

Pracuje w ratuszu i uwierz mi sporo widzialem na oczy to co sie tu wyprawia :)

SirMajkel

2019-08-10, 23:10
widzę w tłumie kilka dobrych lasek.

modoc

2019-08-11, 03:11
kap0 napisał/a:

Mieszkalem w 2010 na Donegall Road o 23:00 pukanie do drzwi
3 ponurych panow z ak47 poprosilo mnie abym zmienilem osiedle zamieszkania
a



A potem się obudziłeś. Mam znajomego w tym rejonie, byłem u niego swego czasu co kwartał i zero problemów zresztą mieszka tam nadal.

madufo

2019-08-11, 09:55
ProVVe napisał/a:

Nie czaicie o co tam chodzi... Byłem tam to jak chodziłem po barach się pytałem. Tam nadal nikt nie został rozliczony za torturowanie Irlandczyków... Większość Belfastu jest Irlandzkie (takie odniosłem wrażenie) i kibicuję Celticowi, a druga brytole kibicują rangers(bo to brytyjski klub)... Odwiedziłem te ich więzienie gdzie były wykonywane tortury i egzekucję, gdzie były głodówki, segregacja, znęcanie się etc. U nas mamy ból o lata wojenne i komunę po. Oni maja ból o lata 70-te. Tam nadal są żywi krewni osób zamordowanych czy bezprawnie skazanych za to, że sa katolikami. Na dodatek brytole co roku robią zajebista sterte palet, ktore podpalaja na znak zwyciestwa nad nimi. Oni musza to przełnkąć, a tutaj chcieli swoje palet podpalić na znak protestu, że tego dnia aresztowano 342 osoby bez żadnych podstaw. Pytałem się jednego "jak nazwę Cię irlandczykiem to się obrazisz?". Odpowiedział mi, że on nie bo się nim czuję, ale paru osobom może to się nie spodobać. To jest taki kocioł językowy(totalny rozpie**ol) w Belfaście i okolicach masz ponad 40 jakiś odmian, narodowościowy przez brytoli ten konflikt tam cały czas żyję... Irole w odwecie utworzyli sławną IRE, która działa do dzisiaj. Tam końca konfliktu nie widać. Śmieszna sprawa bo jeden koleś czuje się brytyjczykiem (tak sobie podnosi samoocenę) i tam jest miasto Derry, które nazywa sie "Derry Londonderry", żeby nie obrazić anglików czy Irlandczyków (Irol powie Derry i już moga się o to szarpać ). Ten smutny ch*j poprawiał za każdym razem wypowiedziane Derry "aaa you mean Derry londonderry", odp "no i mean Derry"... Masakra
Ja tam wspieram Iroli... brytole to są k***y i tak traktuja Polaków jak kogoś gorszego... Każdych tak traktują



Twierdzisz, że większość Belfastu jest Irlandzkie i kibicuje Celticowi. Mi się wydaje, że Celtic Glasgow to Szkocji klub, ale co ja tam wiem... To samo Rangersi.

Rejti

2019-08-11, 10:01
@up all :roll:

ch*j im wszystkim w dupę, irolom czy brytolom, bo to wszystko nakręcają patusy które nie mają co robić ze swoją marną egzystencją.
Ludzie pracowici i ambitni nie będą się pchali w takie gówno. Wszystko to jest jakąś żałosną zabawą w wojenke plemienną nakręcaną już przez trzecie albo nawet czwarte pokolenie lokalnej biedoty umysłowej. Ludzie inteligentni i przedsiębiorczy dawno z tamtąd wypie**olili, a politykom pewnie cała ta śmieszna karuzela sp***olenie pasuje skoro pozwalają jej się kręcić.