18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bądź wierny...

PrimoRebel • 2013-06-16, 02:41
Znalazłem gdzieś w internecie, przykuł moją uwagę, a że rzadko takie widuje to postanowiłem się podzielic :)


PrimoRebel

2013-06-16, 11:10
tak jak przeglądam te godła, to się zmieniało... i możliwe, że faktycznie powinna byc domknięta, co nie zmienia faktu, że takie obrazy zmuszają do refleksji i pobudzają dumę narodową i świadomośc narodową... są ciężkie czasy, więc chociaż tego powinniśmy byc świadomi :)

GMDJ1202

2013-06-16, 11:11
a zwieńczenie krzyżem symbolizuje podporządkowanie się kościołowi władzy.. dziękuje

straatveger

2013-06-16, 11:21
Ja pie**ole znowu jakaś pedalska husaria

Quazzare

2013-06-16, 11:31
darklamb93 napisał/a:

Zajebiste, ale zawsze musze miec jakies ale... Otoz dla nie wiedzacych to:

Orzeł postkomunistyczny zostal zaprojektowany przez masonska k***e.
Od wieków korona na głowie Naszego Orła była DOMKNIĘTA, co jest symbolem PEŁNEJ wladzy w panstwie oraz - co niektorym moze się nie spodobac - zawsze była korona zwieńczona krzyzem.

Dziekuje dobranoc.



Korona powinna być domknięta.

fatherland

2013-06-16, 11:57
Shatter napisał/a:


Also Polska NIE JEST krajem chrześcijańskim.Co najwyżej krajem gdzie większość społeczeństwa uznaje się za chrześcijan.


No i gówno wiesz ziomuś. Polska przyjęła chrzest w 966 roku i od tamtej pory jest krajem chrześcijańskim.

PrimoRebel

2013-06-16, 12:00
"(...) Naród gdy traci pamięc, traci sumienie"

Zbigniew Herbert

bogdanznosa

2013-06-16, 12:03
darklamb93 napisał/a:

Zajebiste, ale zawsze musze miec jakies ale... Otoz dla nie wiedzacych to:

Orzeł postkomunistyczny zostal zaprojektowany przez masonska k***e.
Od wieków korona na głowie Naszego Orła była DOMKNIĘTA, co jest symbolem PEŁNEJ wladzy w panstwie oraz - co niektorym moze się nie spodobac - zawsze była korona zwieńczona krzyzem.

Dziekuje dobranoc.



Nasz Polski orzeł, który zaimponował Lechowi nie miał k***a żadnego krzyża, to frajerzy z zachodu go tu niestety przynieśli jak pie**olone AIDS, czy inne paskudztwo które teraz pochodzi ze wschodu, a leci ze wszystkich stron.

dreamair

2013-06-16, 12:15
fatherland napisał/a:


No i gówno wiesz ziomuś. Polska przyjęła chrzest w 966 roku i od tamtej pory jest krajem chrześcijańskim.



Muszę Cię zmartwić. Konstytucja art. 25 ust. 1 mówi dokładnie:
"Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione."

Dodatkowo ust. 2:
"Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym."

Nigdzie nie mam mowy na temat chrześcijańskiej Polski. Poza tym wszystkie stosunki są zawarte na podstawie umów z odpowiednimi przedstawicielami konkretnych religii w tym ust. 4 mówi o tym, że Kościół katolicki również.

olosz

2013-06-16, 12:20
@ darklamb93

Lubisz "mieć ale" pytanie czy to Twoje ale czy tylko lubisz Polimaty...

Synter

2013-06-16, 12:21
Nie nasz korona nie była domknięta od wieków, nawet w herbie Rzeczpospolitej Obojga Narodów czyli w okresie naszej największej potęgi korona na głowie orła była otwarta. A dzisiejszy herb nie jest postkomunistyczny, powstał w okresie 20 lecia międzywojennego.

straatveger

2013-06-16, 12:32
Shatter japa tam każdy wie że jesteś z PISu słuhasz radia maryja i jesteś ksiendzem hehhehe

JE_not

2013-06-16, 12:41
super fajnie, ale zobaczcie do czego w tym kraju doszło: musimy sie chwalić czymś co od poł wieku nie istnieje, bo na chwile obecna nie ma czym......

dreamair

2013-06-16, 12:47
JE_not napisał/a:

super fajnie, ale zobaczcie do czego w tym kraju doszło: musimy sie chwalić czymś co od poł wieku nie istnieje, bo na chwile obecna nie ma czym......





Oj czymś tam możemy...

rksrobert

2013-06-16, 12:49
Jak już się kłócicie, to prawdziwe godło wygląda właśnie tak.