topic

Baden-Powell teraz jest niepoprawny politycznie

ellsworth • 2020-06-15, 21:10
Szokującą informację dziś przeczytałem.

W angielskim mieście Poole planowane jest usunięcie pomnika Roberta Baden-Powella. Większości osób nie trzeba przedstawiać tego człowieka, natomiast ci, którzy jakimś cudem nie wiedzą, wyjaśniam że chodzi o twórcę skautingu (harcerstwa).

Dlaczego władze miasta chcą usunąć pomnik? Otóż oskarżają Baden-Powella o rasizm, homofobię oraz sympatyzowanie z Hitlerem.

Świat się kończy, ale jeszcze nie wszystko stracone, bo są ludzie, którzy własnymi ciałami gotowi są bronić pomnika tego wielkiego człowieka (na zdjęciu poniżej).Źródło: https://edition.cnn.com/2020/06/11/uk/robert-baden-powell-statue-scli-intl-gbr/index.html

Juzwa

2020-06-15, 21:12
Ciekawe jak wypadnie konfrontacja z dzikusami.

alususs

2020-06-15, 21:19
Juzwa napisał/a:

Ciekawe jak wypadnie konfrontacja z dzikusami.Jak zawsze przez pobicia, kradzieże , gwałty i podpalenia

Barnellini

2020-06-15, 21:28
alususs napisał/a:

Jak zawsze przez pobicia, kradzieże , gwałty i podpaleniaTo oczywiste. Nikt nie spodziewa się u nich normalnych zachowań. Juzwa zastanawiał się jak wypadnie konfrontacja ludzi ze zdjęcia z dzikusami. Obawiam się, że mogą polec na placu boju ;)

paero123

2020-06-15, 22:05
Coś pie**olą. Gdzieś ostatnio pisali, że miał jakieś pedofilskie skłonności do chłopców

ProVVe

2020-06-15, 22:07
Barnellini napisał/a:

To oczywiste. Nikt nie spodziewa się u nich normalnych zachowań. Juzwa zastanawiał się jak wypadnie konfrontacja ludzi ze zdjęcia z dzikusami. Obawiam się, że mogą polec na placu bojuChyba, że wyciągną broń i zaczną do zwierząt strzelać... Ktos kiedyś zacznie i mam nadzieję zajebie tylu, że postawię mu pomnik u siebie na posesji

Barnellini

2020-06-15, 22:43
paero123 napisał/a:

Baden-Powell, the founder of the scout movement, liked to look at photos of nude schoolboys with his friend, a schoolmaster and keen amateur snapper of his pupils. This seemed perfectly natural to them, part of the healthy outdoor life
zaNikt nie pisał o pedofilii to po pierwsze. Po drugie w tym dzikim tłumie co to chce usunąć jego pomnik zapewne też jest sporo pedofilów i zboczeńców. Po trzecie w końcu- tekst, który przytoczyłeś też napisała jakaś lewacka k***a więc zapewne jest tendencyjny.

bloodwar

2020-06-16, 05:34
Te dekle z BLM zniszczyli nawet pomnik Winstona Churchila ignorując całkowicie fakt, że gdyby nie wola walki i upór tego człowieka to dzisiaj mówiliby po niemiecku :)Tzn niektórzy - bo czarni by byli w obozach koncentracyjnych. A w Szkocji zniszczyli pomnik Roberta I Bruce pisząc na nim "rasista" - ok, ok fajnie tylko, że ten król żył w 12 wieku, nie wyściubił nigdy nosa poza Wyspy i nawet nie był świadomy tego, że istnieją Murzyni. To jest zwykła ślepa agresja i powinna być powstrzymana delegalizacją BLM ale każdy dobrze wie, że są nie do ruszenia bo jak zaczną z nimi walczyć to automatycznie zostaną oskarżeni o rasizm

Elektro-Mech

2020-06-16, 09:21
Historia nieraz już widziała takie akcje, próbę odcięcia od korzeni i zbudowania czegoś nowego, zawsze kończyło się tym, że rewolucja zżerała własne dzieci, a efekt był niezbyt zadowalający (wszystko wracało do punktu wyjścia).

janlew

2020-06-16, 09:41
Też jestem przeciwnikiem niewolnictwa. Bez niewolnictwa, nie było by żadnych czarnych w Ameryce i Europie, siedzieli by u siebie w afryce, budowali domki z gówna i mielibyśmy spokój.

PieronJasnySzlag

2020-06-16, 15:26
Komunizm nie bierze jeńców. Zacznie się wymazywanie naszej historii i kultury by zastąpić ją ideologią lgbt i okrzykami "deeeeeeeeemmm niiiiggggggaaaaa"

ellsworth

2020-06-20, 21:19
Po niedawnej wypowiedzi że zdemontują pomnik twórcy skautingu za rzekomy rasizm ( https://www.sadistic.pl/baden-powell-teraz-jest-niepoprawny-politycznie-vt518668.htm ) myślałem, że już mnie nic nie zaskoczy w obecnej pie**olniętej nagonce BLM i innych bzdet.

A jednak!


Kojarzycie sympatycznego murzyn a z opakowań ryżu Uncle Ben's? No to się z nim pożegnajcie, bo z tych opakowań wkrótce zniknie. Czemu? Jak bardzo to absurdalnie brzmi, ale za... rasizm.

"Wydawać by się mogło, że zwrot "wujek" lub "ciocia" pod adresem czarnoskórych starszych osób nie ma negatywnego wydźwięku - wręcz przeciwnie - ma w sobie pewnego rodzaju czułość, jest pieszczotliwe i przyjazne. Jednak za tym zwrotem kryje się rasistowski kontekst. W czasach segregacji rasowej (nie mówiąc już o okresie niewolnictwa), biali członkowie społeczności zwracali się per "wujku" i "ciociu" do starszych czarnoskórych osób, co miało być wyrazem wyższości. Biali nie chcieli używać zwrotów "pan" lub "pani" sygnalizujących szacunek i akceptację w hierarchii społecznej, które w rasistowskich czasach nie należały się czarnym."

Źródło: https://noizz.pl/spoleczenstwo/uncle-bens-zmieni-swoje-slynne-logo-ze-wzgledu-na-rasizm/6lnxl8p