18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

pakicito

2016-08-17, 15:00
nie ma to jak Naród Mądrych Ludzi

nowynick

2016-08-17, 15:36
ona mu sprzęgło, on jej nogę, są kwita :D

samon

2016-08-17, 15:52
Ja tu widzę konieczną autosamoobronę.
Samochód ratował się pozbywając się blondynki zza kółka i pogalopował szukać lepszego kierowcy.

beeveer

2016-08-17, 16:02
jechać po babie można. ale faktem jest, że ostatnimi czasy w ch*j amerykańskiego złomu (czyli nowych samochodów) sam sobie zmienia z P na D

~Velture

2016-08-17, 17:40
Manualna skrzynia zbyt skomplikowana dla nich niby ale jak się okazuje automat również.

ellsworth

2016-08-17, 21:11
Nie wierzę, że można być aż takim idiotą, żeby dać się rozjechać przez własny samochód. Widzę to na filmie i dalej nie wierzę!

tarcer123

2016-08-17, 21:17
Automatyczna skrzynia nie zwalnia z myślenia.

Ma...........ke

2016-08-17, 21:20
@Beeveer jak niby z P na D ma się przełączyć pod P jest neutral pod spodem wsteczny potem d a potem s jak skrzynia która potrzebuje wciśnięcia na drągalu żeby się przełączyć i wciśniętego hamulca ma sama przeskoczyć o 3 oczka?

beeveer

2016-08-17, 22:01
@up - chcesz mi powiedzieć, że nowe automaty są przełączane/sterowane mechanicznie? ciekawe...równie dobrze możemy powiedzieć, ze linka gazu jej się zacięła.

WesTi

2016-08-17, 22:42
@up A niby jak mają być sterowane, przekazem myśli?
Możesz mieć łopatki/manetki przy kierownicy, lecz zawsze jest element mechaniczny bo musisz go użyć.
Nie jest to samochód od Google sam nie jeździ.

beeveer

2016-08-17, 23:45
ja jebię. komputer skrzyni dostaje impuls od wajchy lub łopatki, i analizując inne dane ZGODNIE Z PROGRAMEM daje sygnały do elektrozaworów odpowiedzialnych za elementy wykonawcze. We współczesnej skrzyni automatycznej ABSOLUTNIE k***A NIC nie jest sterowane siłą mięśni ludzkich. A do samoczynnej zmiany biegów wystarczy program napisany przez Janusza. i elektryka ułożona przez jego szwagra.

own33333d7

2016-08-17, 23:57
beeveer napisał/a:

jechać po babie można. ale faktem jest, że ostatnimi czasy w ch*j amerykańskiego złomu (czyli nowych samochodów) sam sobie zmienia z P na D


W ameryce by to nie przeszło. Tam by takie kokosy z ubezpieczeń szły że taki chevrolet, dodge czy chrysler by zbankrutowali.

beeveer napisał/a:

jA do samoczynnej zmiany biegów wystarczy program napisany przez Janusza. i elektryka ułożona przez jego szwagra.


Między zmianą z 1-2, 2-3 itp może nie ale przy zmianie z N na 1 na pewno trzeba użyć sprzęgła. Tak jak jadąc samochodem z manualną skrzynią - bez problemu zmienisz z 1 na 2 i po kolei do maksymalnego biegu (redukować też się da) bez sprzęgła ale na luzie jak samochód stoi biegu nie wrzucisz jak nie wciśniesz sprzęgła bo się nie da.

Ma...........ke

2016-08-18, 00:33
beeveer napisał/a:

ja jebię. komputer skrzyni dostaje impuls od wajchy lub łopatki, i analizując inne dane ZGODNIE Z PROGRAMEM daje sygnały do elektrozaworów odpowiedzialnych za elementy wykonawcze. We współczesnej skrzyni automatycznej ABSOLUTNIE k***A NIC nie jest sterowane siłą mięśni ludzkich. A do samoczynnej zmiany biegów wystarczy program napisany przez Janusza. i elektryka ułożona przez jego szwagra.



Nie wiem k***a nie mam nowego super cool zajebistego samochodu. Bo nowe ze skrzynią automatyczną są w ch*j drogie za zwykły standard. Ale powiedz mi jak w takim razie zmieniasz bez użycia jakichkolwiek mięśni bieg z wstecznego na postój albo na luz lub bieg jeżeli nie musisz ruszyć nawet wajchą ani nic nacisnąć komputer uber super ch*j nie ma wiem w jaki sposób niby wykrywa to co chce zrobić podłącza mi się elektroda do płatu czołowego i wysysa informacje czy k***a co?
Automat to automat komfort i wygoda ale albo nie zrozumiałem albo coś popie**oliłeś także wytłumacz łopatologicznie.
PS.
Z tego co wiem to nawet w nowych samochodach trzeba wcisnąć hamulec bo bieg inaczej się z postoju na bieg nie wbije wajcha się nie ruszy.