18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Apollo1

Moby_Dick • 2017-10-06, 11:10
Trochę z innej beczki. Trafiłem na fajną foteczkę przedstawiającą efekt awarii AS204 - Apollo Saturn 204 :oops:



Dla ciekawskich
Apollo 1, misja oficjalnie oznaczona jako Apollo/Saturn-204 – była planowana jako pierwsza załogowa misja programu Apollo, której start ustalono na luty 1967 r. Będąc załogowym lotem próbnym, miała stanowić rozpoczęcie programu Apollo. W dniu 27 stycznia 1967 roku podczas jednego z testów przedstartowych umieszczony na wyrzutni moduł dowodzenia uległ zniszczeniu w wyniku pożaru, a cała trzy osobowa załoga zginęła. Tragiczną śmierć ponieśli dowódca Pilot Virgil "Gus" Grissom, Senior Pilot Edward H. White i Pilot Roger B. Chaffee. Nie wiem, który to na fotce :(

100Burned

2017-10-06, 12:27
Więcej dajcie więcej! Zdjęcia kosmonautów po awariach. To co z nich zostało.

Kiedyś widziałem zdjęcie ruskiego kosmonauty, a w zasadzie zwęglone coś co już ciała nie przypominało- no to takie takie chce.


voidinfinity

2017-10-06, 13:35
Bardzo zacny materiał. Aż się odechciewa trolować kato-lewaków.

Halman

2017-10-06, 14:56
biedaczyska... umarli u progu wielkiej tajemnicy, umarli w przekonaniu iż Ziemia jest okrągła.. a byli tak blisko poznania prawdy...

DmNQ

2017-10-06, 14:59
Panowie przed :



Panowie po :

ra0mir

2017-10-06, 15:22
k***a człowiek chce współczuć tym kosmonautom ... a cały czas ma przed oczyma kolesia zlizującego końskiego zrzuta z innego kolesia.....

100Burned

2017-10-06, 15:37
ra0mir napisał/a:

k***a człowiek chce współczuć tym kosmonautom ... a cały czas ma przed oczyma kolesia zlizującego końskiego zrzuta z innego kolesia.....



Stary to jak Ci to nie daje spokoju i nie możesz przestać o tym myśleć to co za problem?

Znajdź kolegę co też lubi takie klimaty, dogadajcie się za jakimś rolnikiem co ma konia..

Tylko nie wrzucaj tutaj filmiku z tych rewelacji. Jeden taki tutaj już wystarczy. :)

jedrzej152

2017-10-06, 15:57
k***a zapamiętajcie sobie

Kosmonauta - Ruskie
Astronauta - Hamburgerskie

Apollo to program Hamburgerów więc są to k***a ASTRONAUCI.

Krak

2017-10-06, 16:02
100Burned napisał/a:



Kiedyś widziałem zdjęcie ruskiego kosmonauty, a w zasadzie zwęglone coś co już ciała nie przypominało- no to takie takie chce.


Władimir Komarow

spinaczel

2017-10-06, 16:18
Ten wypadek był przez zbyt dużą ilość tlenu w kabinie - Pamieta ktoś o co dokładnie chodziło i co zrobili później?

crystaldragon

2017-10-06, 16:57
Pracowało przy tym projekcie setki najgenialniejszych inżynierów, fizyków itp. z całego kraju i nikt nie zauważył że wypełnienie kabiny pełnej elektroniki czystym łatwopalnym tlenem jest kiepskim pomysłem.

zonk

2017-10-06, 17:17
W p*zdu polecieli.

za...........zh

2017-10-06, 17:32
@crystaldragon tlen nie jest palny tak dla ścisłości ale wybitnie zwiększa palność innych materiałów.

specodhec341

2017-10-06, 17:36
Na zdjęciu akurat sam kombinezon, który w wyniku awarii kilku systemów się zjarał. Dopiero @DmNQ dorzucił zdjęcia astronautów

DmNQ

2017-10-06, 17:39
spinaczel napisał/a:

Ten wypadek był przez zbyt dużą ilość tlenu w kabinie - Pamieta ktoś o co dokładnie chodziło i co zrobili później?



Przyczyna zapłonu nigdy nie została określona.

"Komisja śledcza zauważyła miedziany drut platerowany srebrem znajdujący się blisko centrum foteli astronautów pozbawiony teflonowej izolacji, zdartej poprzez wielokrotne otwieranie i zamykanie włazu, który mimo to przeszedł kontrolę jakości. Ten słaby punkt w okablowaniu przebiegał w pobliżu skrzyżowania z linią chłodzącą etylenowo-glikolowo-wodną znaną z jej skłonności do przeciekania. Elektroliza etylenowo-glikonowego roztworu z srebrną anodą stwarzała poważne zagrożenie, które mogło spowodować gwałtowną reakcję egzotermiczną powodującą zapłon"

Ten wypadek opoznił cały program Apollo, zastanawiano się nawet czy całkowicie go nie odwołać ale po przeanalizowaniu problemów , postanowiono wznowić loty ( poczatkowo bezzałogowo ) po czym jak wiemy doprowadziło to do postawienia stopy człowieka na księżycu tudzież w studiu Hollywood :lol: