18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Antyterroryści na wykładzie prof. Baumana we Wrocławiu

capt_obvious • 2013-06-22, 19:20
Z racji, że sadol to także dla wielu ludzi źródło informacji pozwoliłem sobie wstawić ot taką wiadomość jak to w naszym państwie traktuję się ludzi dla których wolność, honor, patriotyzm i walka z poprzednim systemem nie jest tylko biernym spinaniem się w internecie a swoistym sposobem na życie. Wykłady zdrajców narodu i POlska policja. Zapraszam do lektury.


Przez blisko 20 minut nie mógł rozpocząć się wykład prof. Zygmunta Baumana w auli budynku Wydziału Prawa i Ekonomii UWr. Do jego rozpoczęcia nie dopuściła obecna na sali blisko setka członków i sympatyków NOP oraz kiboli Śląska Wrocław.



Początkowo siedzieli spokojnie, ale gdy tylko na sali pojawił się prof. Bauman w towarzystwie prezydenta Rafała Dutkiewicza, zaczęli krzyczeć m.in.: "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę", "Norymberga dla komuny", "Kogo zapraszasz Dutkiewicz, kogo zapraszasz".

Publiczność witała oklaskami policję

Sytuacja robiła się nerwowa, bo niektórzy z narodowców wyraźnie mieli ochotę na coś więcej niż tylko konfrontacja słowna. Po kilkunastu minutach na salę wykładową musiał wkroczyć oddział policji. Publiczność powitała ich oklaskami.

Początkowo do sali weszło kilku policjantów zaopatrzonych m.in. w butle do rozpylania gazu, potem na salę wkroczyła kolejna grupa wyposażona w broń gładkolufową. Gdy i ich obecność nie zrobiła na nopowcach wrażenia, na salę wkroczył oddział antyterrorystów. Dopiero ich zdecydowana interwencja doprowadziła do tego, że protestujący opuścili salę i wykład się rozpoczął.

Dutkiewicz: Szkoda, że nie mam swojej policji

Przywódców grupy spisała policja. Całą akcją dowodził Dawid Gaszyński, szef dolnośląskiego oddziału NOP.

Prezydent Rafał Dutkiewicz był wyraźnie zdenerwowany zajściem. Przepraszał profesora i mówił, że nie będzie tolerował nacjonalizmu w swoim mieście. Po wykładzie powiedział nam: - Szkoda, ze nie mam swojej policji, bo bym mógł szybciej zareagować.

Prof. Bauman nie chciał komentować zajścia, do jakiego doszło przed wykładem. Po opuszczeniu sali przez narodowców powiedział tylko: - Proszę mnie nie przepraszać, to ja państwa gorąco przepraszam, że stałem się przyczynkiem tych wydarzeń, które tu wszyscy obserwowaliśmy.

Policjanci wmieszali się w tłum

Przygotowania do wizyty prof. Baumana trwały od kilkunastu dni, kiedy to w portalu społecznościowym Facebook pojawiła się informacja o możliwości zakłócenia jego wystąpienia.

- Od początku sprawy bezpieczeństwa koordynowaliśmy bezpośrednio z Komendą Główną Policji. O odpowiednie potraktowanie wydarzenia osobiście Leszek Miller prosił Bartłomieja Sienkiewicza, ministra spraw wewnętrznych - powiedział nam jeden z organizatorów.

Stąd obecność w budynku Uniwersytetu Wrocławskiego nie tylko dużej liczby umundurowanych policjantów, ale również policjantów w cywilu, którzy wmieszali się w tłum zadymiarzy.

Policja od początku miała pewność, że osoby, które chcą zakłócić wykład, nie mają ze sobą niebezpiecznych narzędzi, tylko gwizdki i dwie flagi.

Michał Syska z Ośrodka Myśli Społecznej im . Ferdynanda Lassalle'a niechętnie odnosił się do wydarzeń poprzedzających wykład.

- Doszło do przykrego incydentu na który jednak byliśmy przygotowani. Służby zachowały się tak jak powinny, dzięki czemu nic się nie stało.

Po wykładzie zatrzymano 11 osób, które wznosiły hasła i najbardziej przeszkadzały w rozpoczęciu wykładu.


Pełna zgoda na interwencję

Wydarzeniami do jakich doszło zaskoczony całkowicie jest rektor UWr Bojarski: - Nic nie wiem o tym co się wydarzyło, jestem za granicą. Obiecał wyjaśnienie sprawy i odniesienie się do niej w późniejszym czasie.

- To pierwsza taka sytuacja we Wrocławiu, że policja wyprowadza kogoś siłą z wykładu - mówi dr Jacek Przygodzki, rzecznik Uniwersytetu Wrocławskiego. - Uczelnia oczywiście ma autonomię, jednak po pogróżkach NOP policja miała pełną zgodę władz rektorskich na interwencję. Uznaliśmy, że ta grupa stanowi zagrożenie, z którym nasze wewnętrzne służby by sobie nie poradziły. Dlatego zwróciliśmy się do policji, by czekała pod uniwersytetem w pełnej gotowości. To była zorganizowana grupa, mieli transparenty, grzechotki, gwizdki. Tego nie można było zbagatelizować. Uniwersytet to miejsce wymiany poglądów. Jeżeli ktoś nie chce rozmawiać, nie jest tu mile widziany. Nie ma zgody na łamanie porządku publicznego. Takie rzeczy nie mogą mieć miejsca, nie tylko na uczelni.

Po wykładzie prof. Bauman odwiedzi również wystawę w muzeum w ratuszu. Trasę jego spaceru będzie zabezpieczać policja.

Prof. Zygmunt Bauman, światowej sławy socjolog, filozof i eseista, jest gościem Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego wykład pt. "Dylematy socjaldemokracji - od Lassalle'a do płynnej nowoczesności" miał uświetnić obchody 150-lecia niemieckiej socjaldemokracji.

Zapraszam do komentowania


Cytat:

Ze względu własnych ułomności pisania recenzji, temat w całości zerżnąłem z gazeta.pl


wiesiors4

2013-06-22, 20:57
DUST DEVIL napisał/a:

Za co wy k***a bijecie brawo?! Za to, że w ośrodek nauki wj***ła się pie**olona hołota i zaczęła wrzeszczeć hasełka?! Czy was już do końca popie**oliło?


Za to, że przerywają wykład stalinowskiego sk***ysyna.
Cytat:


Ja widzę, że ONR uczy się od swoich idoli - nazistów


:-D

Cytat:

Brzydzę się takimi bydlakami i mam nadzieję, że ich ukarają surowo.


Powiesz im to w twarz na ulicy? Czy tylko przez łącze jesteś taki mocny?

Cytat:

Polandia to dalej ciemnogród, pełny nienawiści i cebulactwa :(




Cytat:

Jeszcze parę godzin temu pisałem negatywnie o kibolach, o tym, że wk***ia mnie, że robią na stadionach sektorówki z hasłami antyrządowymi i historycznymi, bo stadion to miejsce sportu, a nie polityki i historii ( http://www.sadistic.pl/polska-wladza-a-kibice-vt208595,15.htm#2256840 ) , ale to już k***a przesada - kibole przeszli samych siebie i stanęli obok.


Dla takich lewaczków żadne miejsce nie jest dobre na głoszenie antykomunistycznych haseł 8-)

Cytat:

I bardzo dobrze, że nasłano na ten plebs antyterrorystów, ponieważ takiego typu zachowania można podciągnąć pod terror.


Terror :homer: całą armię mogli od razu nasłać :facepalm:

Lewaki to najczęściej zarośnięte, zalane tłuszczem, spryszczone, zgarbione lamusy, na których dresy patrzą się krzywo i potem muszą wylewać swoje żale w Internetach :-) jak ktoś wygląda jak nieudacznik życiowy to zawsze będzie zaczepiany przez prawilnych debili.

oc...........an

2013-06-22, 20:58
Pan_Generał napisał/a:

k***a, jak można ze zdrajcami organizować wykłady?

'Przez kilka miesięcy służył w Moskwie, regulując ruch na jej ulicach[5]. Służył w wojskach NKWD.[6] Po wstąpieniu do LWP w 1944 pełnił funkcje ,'




I ch*j z tym. Mój dziadek też służył w NKWD w sekcji radiooperatorów do 1951 - nasłuchiwał pasmo radiowe, ponieważ aż do 1965 było w ZSRR i Polsce bardzo dużo niemieckich agentów, którzy nie przyjęli do wiadomości, że III Rzesza upadła i nadawali transmisje. Po 1951 mój dziadek zaczął pracować jako geolog i tak do końca życia.

A "funkcje oficera polityczno-wychowawczego", jak to już ktoś wcześniej dał jego wywiad, polegały na pisaniu ulotek propagandowych pod dyktando NKWD. Nie no k***a, morderca i zbrodniaż z niego był
:homer_uv:

wiesiors4,

Oczywiście, że nie powiem im tego w twarz, ponieważ jestem jeden, a ich 50. A ty byś powiedział? Oczywiście, że nie. Ale w dyskusji to wygarnąłbym im wszystko, co tu napisałem i więcej. Sam nawet nie próbujesz bronić ich, a wyskakujesz z gimbusiarskimi zaczepkami :roll:

Ten twój obrazek, to w ogóle gówno, wstyd mi za Ciebie, myślałem, że nie będziesz takie jednostronne gówno wrzucać. No ale jak tak się bawimy to proszę:

NOWOCZESNE PAŃSTWO:



CIEMNOGRÓD




Nawet nie będę zniżać się do twojego poziomu i pisać obelgi na prawicę, bo nawet tego nie jesteście dziś warci.

Kostek-Biernacki

2013-06-22, 20:59
"Lewaki to najczęściej zarośnięte, zalane tłuszczem, spryszczone, zgarbione lamusy, na których dresy patrzą się krzywo i potem muszą wylewać swoje żale w Internetach jak ktoś wygląda jak nieudacznik życiowy to zawsze będzie zaczepiany przez prawilnych debili." - nie dało się tego lepiej ująć :-D

Kubas1993

2013-06-22, 21:00
capt_obvious napisał/a:



Prezydent Rafał Dutkiewicz był wyraźnie zdenerwowany zajściem. Przepraszał profesora i mówił, że nie będzie tolerował nacjonalizmu w swoim mieście. Po wykładzie powiedział nam: - Szkoda, ze nie mam swojej policji, bo bym mógł szybciej zareagować.





:idzwch*j:

wiesiors4

2013-06-22, 21:00
DUST DEVIL napisał/a:

Nie no k***a, morderca i zbrodniaż z niego był
:homer_uv:


Nie, to narodowcy tacy źli, zbrodniczy faszyści :samoboj:
P.S. lewaczki nie zważają tylko na to, że gdyby sytuacja była odwrotna to oni by klaskali i cieszyli swoje spryszczone mordy, na których głównym wyrazem jest p*zdowatość i nieudolność życiowa :-D bo gdyby lewaki przerwali wystąpienie jakiegoś "faszysty", to cieszyliby się z tego jak poj***ni przez miesiąc.

Kiku

2013-06-22, 21:01
Ludzie !

Komunizm, stalinizm itp wymordował miliony ludzi, opóźnił rozwojowo wiele krajów, w tym nasz! 50 lat gospodarczej tragedii, ofiary śmiertelne. Każda kanalia w stylu Baumana, Grodzkiego vel Bęgowskiego, Jaruzelskiego powinna być wypie**olona z tego kraju raz na zawsze albo rozstrzelana. Każda osoba która otwarcie popierała, popiera takie ideologie nie powinna być jakimkolwiek autorytetem. Dorośnijicie do tego! Dopóki nie oczyścimy społeczeństwa z tych ludzi dalej będziemy tkwić w gównie. Powinni podejść kula w łeb a to że pokrzyczeli to mały wymiar kary. Policja przyszła po nieodpowiednie osoby.

Pan_Generał

2013-06-22, 21:07
DUST DEVIL napisał/a:


I ch*j z tym. Mój dziadek też służył w NKWD



Szkoda że mój pradziadek go nie załatwił gdzieś w lesie. Bo taki los go powinien spotkać, zapie**olić jak psa.

Mlodymm

2013-06-22, 21:10
Buractwo, wieśniactwo w najgorszym wydaniu. Pewnie żaden z Was nigdy nie przeczytał żadnej prac prof. Baumana tak, jak i wielcy bojownicy ze Śląska. Czy wy nie zdajecie sobie sprawy, że np. podczas I WŚ wielu Polaków było w armii rosyjskiej(tak, ponieważ uważali ją za swoją i wstępowali nawet ochotniczo, bo żyli w Królestwie i byli przekonani, iż walczą o swoje), tak samo, jak w tworzonych przy Austro-Węgrzech LP? Czy nawet niemieckich? Nie, bo po ch*j czytać coś na temat historii, lepiej wyzywać każdego od 'stalinisty', 'lewaka' czy, o matko, od 'zdrajcy'. Ja pie**ole....

BDrummer

2013-06-22, 21:11
DUST DEBIL, naprawdę jest się czym chwalić "dziadek w NKWD" może jeszcze się pochwal że masz zdjęcia znad mogił Katyńskich z twoim dziadziusiem...

k***a brak słów, ich nazywasz hołotą a sam jesteś ciemniakiem mimo że wiesz co ma na koncie stalin i komuna a otwarcie ich popierasz. Ruch narodowy istniał w Polsce nim Hitler chodził po ziemi, więc porównywać Polaków do Hitlera to przegięcie którego używają tylko gnidy, takie jak ty

frendzel89

2013-06-22, 21:12
wiesiors4 napisał/a:


Za to, że przerywają wykład stalinowskiego sk***ysyna.

:-D


Powiesz im to w twarz na ulicy? Czy tylko przez łącze jesteś taki mocny?


Obrazek


Dla takich lewaczków żadne miejsce nie jest dobre na głoszenie antykomunistycznych haseł 8-)



Lewaki to najczęściej zarośnięte, zalane tłuszczem, spryszczone, zgarbione lamusy, na których dresy patrzą się krzywo i potem muszą wylewać swoje żale w Internetach :-) jak ktoś wygląda jak nieudacznik życiowy to zawsze będzie zaczepiany przez prawilnych debili.



Krata browara dla tego Pana i trzy litry wódki. Jakże bliska mi twa filozofia...

oc...........an

2013-06-22, 21:13
Pan_Generał napisał/a:



Szkoda że mój pradziadek go nie załatwił gdzieś w lesie. Bo taki los go powinien spotkać, zapie**olić jak psa.




Twój pradziadek gówno by zrobił mojemu dziadkowi, który w czołgu bohatersko przebył szlak bojowy z Kijowa, przez Warszawę do Berlina i zakończył go w Tiergarten, jako radiooperator czołgu... a miał jedynie 17 lat, kiedy wojna się skończyła.

Kiedy twój pradziadek biegał z mauserem po lesie, mój zabijał niemców.

Oto jeden z wieelu medali jakie zdobył.


I co? Masz już osraną dupę? :P

wiesiors4

2013-06-22, 21:16
DUST DEVIL napisał/a:


NOWOCZESNE PAŃSTWO:
ObrazekObrazek

CIEMNOGRÓD
Obrazek


Aha, czyli nowoczesne państwo to dla Ciebie takie, gdzie legalne są narkotyki, prostytucja, homośluby. Gdzie nie ma już narodu tylko jest mutikulturowa papka, która niedługo stanie się muzułmańska. Gdzie lewacki "postemp" i poprawność kulturowa to złoto. Natomiast ludzie, którzy mają jeszcze jakieś zasady i głoszą antykomunistyczne hasła to ciemnogród i zacofanie :facepalm: bo nie ma aborcji, legalnego pedalstwa, eutanazji, za to jest kościół, który tak strasznie przeszkadza :homer:

Pan_Generał

2013-06-22, 21:21
DUST DEVIL napisał/a:




Twój pradziadek gówno by zrobił mojemu dziadkowi, który w czołgu bohatersko przebył szlak bojowy z Kijowa, przez Warszawę do Berlina i zakończył go w Tiergarten, jako radiooperator czołgu... a miał jedynie 17 lat, kiedy wojna się skończyła.

Kiedy twój pradziadek biegał z mauserem po lesie, mój zabijał niemców.

Oto jeden z wieelu medali jakie zdobył.
Obrazek

I co? Masz już osraną dupę? :P



Hehe, mój pradziadek zanim został oficerem, z przyjemnością obcinał łby bolszewikom w 1920 roku.

Potem podczas kampanii wrześniowej jako major, walczył z niemcami, którzy nawet nie zabili jego żołnierzy. Potem walczył w lasach, tylko dlatego, że nie chciał zostawić swoich ludzi. Bo równie dobrze mógł dołączyć do sił zbrojnych na zachodzie.

Niestety, nie dostał medali od komuchów, bo ich mordował bez litości. I każdego psiego syna, który szkodził Polsce. W dupę możesz sobie wsadzić ten order :lol:

oc...........an

2013-06-22, 21:26
wiesiors4 napisał/a:


Aha, czyli nowoczesne państwo to dla Ciebie takie, gdzie legalne są narkotyki, prostytucja, homośluby. Gdzie nie ma już narodu tylko jest mutikulturowa papka, która niedługo stanie się muzułmańska. Gdzie lewacki "postemp" i poprawność kulturowa to złoto. Natomiast ludzie, którzy mają jeszcze jakieś zasady i głoszą antykomunistyczne hasła to ciemnogród i zacofanie :facepalm: bo nie ma aborcji, legalnego pedalstwa, eutanazji, za to jest kościół, który tak strasznie przeszkadza :homer:




Nie, nowoczesne państwo to dla mnie takie, gdzie nie przerywa się wykładów, wszystkich ocenia się po tym jakimi są ludźmi, a nie jakie mają poglądy. Nowoczesnym państwem jest dla mnie kraj, w którym istnieje szacunek do ludzi, którzy dają wykłady.

BTW:
Z narkotyków to jest dostępna tylko marihuana, której nie palę i nie postrzegam Holandii wg tej miarki

A co z tego, że są śluby gejowskie? Wielkie mi k***a halo, żyją sobie spokojnie, nikogo nie zaczepiają i nikt ich nie zaczepia.

A w Polsce to nie ma prostytucji? Jest i to paskudna. Tam prostytucja to zawód i kobiety mają opiekę zdrowotną i są szczęśliwe. U nas natomiast traktuje się je jak szmaty.

Co do ciapatych to jestem przeciwny ich multi kulti, ale to tylko jeden z minus, na dziesiątki plusów.

k***a, skąd nagle eutanazja, aborcja... co ty k***a, tematów czasem nie pomyliłeś? Ja tu mówię o bydlakach i hołocie przerywającej wykład w imię ideologii :roll:



@up

k***a, ale z ciebie bajkopisarz - kiedy to niby partyzantka mordowała Sowietów? Przecież cała partyzantka oddała broń jak sowieci weszli. Nie pie**ol, bo gówno twój pradziadek zrobił.
Z bolszewikami to wygrano jedną jedyną bitwę, kiedy to pół armii czerwonej chorowało na dyzenterię. Znowu pie**olisz.

No i jakoś słabo mordował "psich synów", skoro poddał się niemcom, a potem biegał po lasach w czasie gdy w PL wprowadzali komunę :roll: Oj coś pieprzysz panie waćpanie.
X