18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Animowana historia Węgier

Wada postawy • 2015-04-17, 20:18
Krótki film pokazujący dzieje państwa węgierskiego na przestrzeni ponad 1000 lat - od legendarnego rodu Arpadów po dzieje najnowsze. Jest on tym samym odpowiedzią na naszą polską perełkę autorstwa Tomka Bagińskiego.



Podsumowując - moim zdaniem film nie ma trochę pomysłu na siebie i jest lekko chaotyczny, ale efekty i animacje to najwyższa półka.
No i że w końcu Polak Węgier dwa bratanki, nas również tam nie zabrakło. Kto złapał w którym momencie? ;-)

Fukuoka

2015-04-17, 20:42
słabe jak barszcz sosnowskiego. Juz ten filmik Bagińskiego był lepszy i naturalny a nie jakaś słaba gra komputerowa :v

je...........yA

2015-04-17, 21:49
Z węgierską brać zawsze browar. Do dna !!

Liton

2015-04-18, 15:17
Pragnę zauważyć moi mili, że Węgrzy dobrowolnie podpisali sojusz z nazistowskimi Niemcami, oraz dobrowolnie wypowiedzieli wojnę USA w ramach owego sojuszu (nie pytajcie mnie, jak zamierzali ją poprowadzić).

Polska i Węgry jadą ja jednym wagoniku, ale ich kultura wcale nie jest w 100% zgodna z naszą.

Cały_Idiota

2015-04-18, 16:32
Unia Europejska się może rozpaść w ciągu dekady, a wszyscy tak się pod te gwiazdki masturbują. :roll:
NATO jest silniejszym i starszym sojuszem i nie wiadomo czy wytrzyma działania Rosji - widać brak jednomyślności już teraz, kiedy nic ona nie kosztuje.

Loaloa

2015-04-18, 18:27
Cebula papryka dwa kamraty.

Cytat:

i te unijne gwiazdki na koniec, ja pie**ole



Węgry należą do UE i autor filmu o tym napomknął. Rzeczywiście straszne.

Tassadar

2015-04-18, 18:50
Loaloa napisał/a:

Cebula papryka dwa kamraty.



Węgry należą do UE i autor filmu o tym napomknął. Rzeczywiście straszne.



Straszne, bo tu nie chodzi o napomknięcie, film się na tym kończy z bardzo wyraźnym podkreśleniem, że unia jest czymś najnowszym co za tym idzie najlepszym jako wręcz osiągnięcie. Chwalą się tym.
Cebula i papryka... Przecież każdy kto mówi o Polakach aka cebule, sam siebie obraża. To jest już skrajny debilizm. Rzućcie się barany od razu z mostu, będzie tej rzeczywistej cebuli mniej. Nie można jednak zaprzeczyć, że Polacy to kurewsko niejednolity i zawistny naród, szczególnie dla siebie.

mariuan

2015-04-18, 19:02
1:58 Korwin. Przypadek? Nie sądzę.

outlaw17

2015-04-18, 19:20
LEKKO chaotyczny? Jeden wielki burdel a nie lekki chaos, tu jacyś rycerze, tu czołgi, tu ruska gwiazda, a idź pan w ch*j

Komarzysta91

2015-04-18, 19:32
Polacy nie gesi swój filmik o histrorii mają

p0lybius

2015-04-18, 19:45
Fakt, animacja dobra ale scenariusz do dupy. Nic się z tego nie dowiedziałem, to wygląda jak intro jakiejś przeciętnej gry strategicznej.

Ciekawostka- protestujący ludzie w jednej ze scen trzymają transparent z naszym godłem (2:05)

tropical

2015-04-18, 20:21
Ciężko się to ogląda :(

Nerd

2015-04-18, 21:58
@Liton
A słyszałeś o niejakim Pal Telekim? Tak samo Węgrzy na swojej węgierskiej wersji sadistica, o ile taka istnieje, mogą wypominać Polsce rzeczy, za które odpowiedzialni nie są przeciętni obywatele, a rządząca teraz lub kiedyś szajka. Na przestrzeni dziejów żyliśmy z Węgrami jako narodem, jak z braćmi i o ile oni o tym pamiętają, o tyle my zaczynamy o tym zapominać.
Polak, Węgier dwa bratanki, Lengyel, Magyar – két jó barát.
Swoją drogą. animacja rzeczywiście może troszeczkę ponad przeciętna, jednak można było ją bardziej dopracować.