18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

vampirevorador

2011-05-06, 15:52
@up

matura z angola jest obowiązkowa czy można np. język niemiecki zdawać?

Wojti

2011-05-06, 15:53
Jeden kolo wygląda jak nasz Donald %-)

sigane

2011-05-06, 15:57
ale sie ubral prowadzacy, chyba mature w tym roku ma

camoranesi

2011-05-06, 16:14
myslalem ze dzis juz tego na glownej nie zobacze

liga54

2011-05-06, 16:52
1:32 ta ruda raczej dobrze się nie r*cha

BongMan

2011-05-06, 17:47
Szkoda że na mnie nie trafili. Cała podstawówka i gimnazjum szóstki na semestr i koniec roku z angielskiego. 4 lata w Profi Lingua, obecnie drugi rok filologii angielskiej.

typczan

2011-05-06, 18:10
1:31 - Myślałem, że to Maja Dupodawczyni... :-D

cykus

2011-05-06, 20:55
co te mendy się tak tam kręcą...

Zipeq

2011-05-06, 21:50
Zastanawia mnie parę rzeczy:
1. jak można odpytywać ludzi z angielskiego samemu nie potrafiąc się w nim porozumiewać, czy chociażby wymawiać poprawnie fraz "no damage no fun"
2. person -> people ( o ile te osoby są nam nie znane, bądź z przyzwyczajenia)
persons/peoples odnosi się do ludzi, bliżej określonych
3. przedimki a/an/the
-"a" kiedy w w wymowie pierwszą z liter jest spółgłoska -> uniform, przed rzeczownikami bliżej nieokreślonymi
-"an" to co wyżej tylko że w wymowie samogłoska
- the [różnie wymawiane, w zależności od spółgłoski/samogłoski w wyrazie do którego się odnosi, samogłoski, np. the end (di end), the line (de line)
obejrzałem maź 3.5 min filmiku i jeżeli już jest tyle błędów, to ten kolo co najwyżej właśną głupotę udowadnia

sveq

2011-05-06, 23:34
@up

Co ty za głupoty pie**olisz?
jakie peoples? W języku angielskim ludzie są niepoliczalni (tak wiem poj***ne) Ale tak samo niepoliczalne są pieniądze w angielskim. Chyba nie mówisz moneys?

Wymowa nie ma znaczenia. Zaczynamy od "a" jeżeli wyraz zaczyna się spółgłoską, "an" jeżeli samogłoską.

Dziekuje dobranoc.

matx

2011-05-07, 00:22
I tak jak pojedziecie zagranice to z waszym zajebistym angielskim nawet nie bedziecie umieli poprosic w sklepie o karkowke na grilla.

Zipeq

2011-05-07, 01:48
sveq napisał/a:

@up

Co ty za głupoty pie**olisz?
jakie peoples? W języku angielskim ludzie są niepoliczalni (tak wiem poj***ne) Ale tak samo niepoliczalne są pieniądze w angielskim. Chyba nie mówisz moneys?

Wymowa nie ma znaczenia. Zaczynamy od "a" jeżeli wyraz zaczyna się spółgłoską, "an" jeżeli samogłoską.

Dziekuje dobranoc.



proponuję poczytać trochę książek w języku obcym, zaliczyć CAE i możemy skarbie podyskutować :*

PS A gdybyś miał nadal wątpliwości to mogę Ci wyjaśnić, że częściowo co do people jako nieodmiennego rzeczownika miałeś rację, ale forma peoples stosowana jest w wyrażeniach określających etniczność, czyli w Twoim prostym języku określając zbiorowość ludzką która ma pewne korzenie, np. lud(ność) Apaczy itd :]

superbuka

2011-05-07, 03:21
Nudne wałkowanie kilku zj***nych pytań przez prowadzącego który jest spięty jak baranie jajca a poczucie humoru to chyba wzorował na kawałach z Familiady. Nie wiem do czego on nas chce przekonać tymi gównianymi odcinkami. Na pewno nie to, jak maturzyści są przygotowani, bo przedstawiane są zapewne te najbardziej zryte odpowiedzi od ćpunów, blondynek, rudych (które na bank sie dobrze r*chaja), dresów i tym podobnych patologicznych przypadków. Z resztą Jakubie, kładę ch*ja na ciebie. Wielkiego, spoconego, czarnego ch*jA na twoje mądre czółko.

veno

2011-05-07, 09:18
policja to się na każdym ujęciu przewija :D

Lashlo

2011-05-07, 09:22
Cytat:

proponuję poczytać trochę książek w języku obcym, zaliczyć CAE i możemy skarbie podyskutować :*


To, że ktoś przeczytał kilka książek, zdał jakiś certyfikat nie zmienia faktu, że może być tępym ch*jem i skończonym idiotą. Nie ubliżając nikomu oczywiście. Papierek to akurat nie jest żaden wyznacznik wiedzy, umiejętności ani inteligencji.