18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Anakonda 12

Mizantrop • 2012-09-20, 17:02
W poniedziałek, 17 września rozpocznie się największe ćwiczenie polskiej armii pod kryptonimem „Anakonda - 12".

Zaplanowano w nim udział blisko 11,5 tys. żołnierzy oraz 2,3 tys. jednostek sprzętu.



Anakonda - 12 to największe ćwiczenie Sił Zbrojnych RP z udziałem żołnierzy Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej, Wojsk Specjalnych, Inspektoratu Wsparcia SZ, Inspektoratu Wojskowej Sł
użby Zdrowia i Żandarmerii Wojskowej. Dodatkowo, podczas ćwiczenia doskonalona będzie współpraca
z organami administracji państwowej. W tym roku, po raz pierwszy w historii ćwiczeń „Anakonda" wezmą udział żołnierze Armii Stanów Zjednoczonych Ameryki i Kanady oraz Wielonarodowego Korpusu Północ -- Wschód. W sumie ćwiczyć będzie blisko 11,5 tys. żołnierzy oraz 2,3 tys. jednostek sprzętu m.in.: ponad 150 czołgów i transporterów opancerzonych, 24 samoloty, 30 śmigłowców oraz 20 okrętów. Ćwiczeniem będzie kierowało Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych.

Głównym celem ćwiczenia Anakonda - 12 na czele którego stoi Dowódca Operacyjny SZ gen. broni Edward Gruszka jest sprawdzenie dowództw, sztabów i żołnierzy w zakresie planowania, organizowania i prowadzenia działań obronnych na terenie kraju w ramach operacji połączonej z udziałem sił sojuszniczych.
Scenariusz ćwiczenia zakłada roszczenia terytorialne państw sąsiadujących, które w efekcie prowadzą do konfliktu zbrojnego. Siły Zbrojne muszą poradzić sobie z zaistniałym zagrożeniem i skupić się na obronie własnego terytorium.
Epizody ćwiczenia będą realizowane w dzień i w nocy na poligonach i w centrach szkolenia w Drawsku, Orzyszu, Ustce, a także na akwenach morskich Marynarki Wojennej.

Sojusznicze ćwiczenie „Anakonda" potrwa do 27 września.

borisklinga

2012-09-22, 02:36
ch*j z wami, żal komentowac jak sie czyta co poniektóre wpisy


nasza armia i zbrojeniowka nie jest taka zła, produkujemy i uzytkujemy czolgi PT-91, masa broni podrecznej, niedawno wojsko polskie zaczelo szkolic snajperów, mamy tez dobre polskie karabiny wyborowe "Bor" i "Tor", który na testach okazal sie lepszy od znanego amerykanskiego "Barreta" i nie wiele mu brakuje do TAC50

Lumpy1

2012-09-22, 09:56
up@ jeszcze używamy swd :)
Niektóre komentarze mnie rozk***iają... co by było gdy nas zaatakowali :D
Chciałbym widzieć Polską armię przy ataku chemicznym.
Ostatnio miałem wykład o broni chemicznej i kpt trochę się wywodził nad tematem co było ciekawe ale zadałem mu pytanie:
czym mamy się bronić przed atakami broni chemicznej. odp była zaskakująca!
"Mamy op1 ale w tym szybciej byśmy zginęli ale mamy op2 ale to opóźniło by śmierć o ok 2min więc nie mamy jak się bronić!"
Ktoś tu pisze że mamy dobrą armię ale Pozostałe armie to mogą nam zazdrościć chyba tylko maski mp5 która jest bardzo dobra.
Bo u nas na 24 wyrzutnie Langusta po 5miesięcznej exploatacji zj***nych jest chyba z 15.
To nieotwierające się drzwi to rygle zj***ne itd. Czasami robią taką kichę pod Polskie armie że ja pie**olę.
i te k***a bechatki rozdawane z lat 90 bo nie ma kasy na goro. Kpina w ch*j
kto chce zobaczyć jak jest na prawdę to "wstąp w szeregi"

grubazzz

2012-09-22, 10:48
Kolejny filmik propagandowy -wstąp do NSR i takie tam pier....enie ..ale juz nic nie wspomną o 12 latach.Taki gosć przychodzi ,podpisuje kontrakt ale ni hu....a nic nie wie o ustawie ze bedzie mógł służyć tylko 12 lat,no chyba ze pójdzie na szkołę podoficerską co jest ok 50 % szans i podpisze na stałą no to wtedy do emerytury dociągnie a jesli nie to wypad .....i co wtey ..??????idzie składać podanie o prace i pytają gdzie pan pracował,,,,,,,,,, noooooo w armi 12 lat.I co pan umiesz robić,,,nnnooooooo strzelać umiem ......ok oddzwonimy do pana ...i tak to wygląda.

masterdick

2012-09-22, 11:17
Zapraszam do Gdyni ;p "Błyskawica" jeszcze stoi :P

EdmundKemper

2012-09-22, 11:19
Jakoś jak mowa o polskim wojsku to wtedy każdy zapomina o jednostkach specjalnych, ale jeśli już temat zbacza na JW to jakoś to inaczej wygląda. Więc nie zapominajmy, że mamy jednych z najlepszych na świecie specjalsów.

JaE

2012-09-22, 12:29
borisklinga napisał/a:

zbrojeniowka nie jest taka zła, produkujemy i uzytkujemy czolgi PT-91


Czołgi PT-91 :idzwch*j:

borisklinga napisał/a:


masa broni podrecznej


Wydawało mi się że każda armia ma masę broni podręcznej, a czym mają walczyć żołnierze? Tłuczkami do mięsa?

borisklinga napisał/a:


niedawno wojsko polskie zaczelo szkolic snajperów


Co w związku z tym? Inne państwa mają snajperów od dziesiątek lat.

borisklinga napisał/a:


mamy tez dobre polskie karabiny wyborowe "Bor" i "Tor", który na testach okazal sie lepszy od znanego amerykanskiego "Barreta" i nie wiele mu brakuje do TAC50


Tak, karabinami wyborowymi obronimy nasz kraj mając nieadekwatną ilość w stosunku oficerowie/szeregowi.

Panie, idź pan. Skończ słuchać propagandy. Czołg PT-91 to nie broń pancerna na dzisiejsze standardy. To samo zresztą Leopard 2A4. Że produkujemy karabiny snajperskie i PT-91? Równie dobrze możemy produkować furmanki, co z tego? Zresztą PT-91 to praktycznie zmodernizowany T-72 więc jaki to on Polski. Armie trzeba mieć albo liczną (Rosja, Chiny), albo zaawansowaną technicznie (Izrael, Niemcy, Wielka Brytania). My nie mamy ani takiej, ani takiej. Nasze kilkadziesiąt "nowoczesnych" :szczerbaty: F-16 gówno mogą zrobić jak ruscy mają w Obwodzie Kaliningradzkim Iskandery. Praktycznie cała przestrzeń powietrzna nad Polską jest pod ich kontrolą w razie wojny. Wniosek: w razie konfliktu jesteśmy w dupie.

Świst

2012-09-22, 14:24
kotorminator napisał/a:

Chciałbym zobaczyć jak wygląda nasza Marynarka Wojenna.



Byłem wczoraj w Gdyni na przysiędze swojej przyjaciółki. Jest zachwycona, że udało się jej dostać. (w tym naborze dostało się tam jedynie 25 osób na całą Polskę.) Zostaliśmy oprowadzeni po różnych budynkach, pokazano nam uzbrojenie, pomieszczenia do ćwiczeń i okręty. Całość robi zajebiste wrażenie, pełen profesjonalizm. Samo zaprzysiężenie odbyło się na rynku w Pucku.

lotnik_1

2012-09-22, 14:35
JaE napisał/a:

Wniosek: w razie konfliktu jesteśmy w dupie.



Od końca XV wieku zawsze byliśmy w dupie, taki psikus.
Nie ma co się oszukiwać. Duża armia to duże koszty utrzymania. A Polski przy obecnym poziomie złodziejstwa nie stać na większą. Społeczeństwo musiałoby płacić bardzo wysokie podatki.

Błędem jest, że zrezygnowano z obowiązkowego szkolenia wojskowego, każdy dorosły Polak, powinien umieć trzymać karabin i przeładować go, tak na wszelki wypadek. Żydkowie tak mają i inne świadome kraje ^^

JaE

2012-09-22, 16:45
lotnik_1, jak masz rację to masz rację. Piwo.

borisklinga

2012-09-27, 13:47
JaE


no widze specjalista, na jakiej grze studiowales ? call of duty ?

podejrzewam ze nawet zasadniczej nie odbyles bo albo nie masz jaj, albo jestes pie**olonym gimbusem i pobór cie juz nie lapał



Tak na marginesie, snajperzy to jedna ze skuteczniejszych bbroni na polu bitwy, druzyna snajperow bez problemu nieruchomi np. pułk nacierajacych czołgów