18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Amerykański PRL

Mercury001 • 2015-11-09, 18:18
Leszek mieszka w USA a Zbyszek w PRL-u.
Zbyszek przyjeżdża do Leszka.
Na miejscu widzi bogactwo i przepych w jakim żyje Leszek.
W pewnym momencie pyta się go:
- Słuchaj, jak Ty zarobiłeś na tą willę i samochód?
- Poszedłem pod Biały Dom ze snopem siana i zacząłem je jeść. Po dwóch dniach wyszedł Kennedy i dał mi milion dolców, abym dał mu spokój.
- O fajnie.
Po powrocie do PRL-u Zbyszek poszedł pod pałac prezydencki ze snopem siana.
Po dwóch dniach wychodzi Gomułka i mówi:

- Ty głupi człowieku! Siano sobie zostaw na zimę, a teraz jedz trawę!

tytus05

2015-11-10, 17:50
@bleblebator1, o ja pie**olę... bardziej kretyńskiego komentarza już dawno nie czytałem. biednych nie było, żebraków nie było, nikt głodny nie chodził, wszyscy pracę mieli... cudowny kraj, cudowny ustrój! cukierki rozdawali nawet! jedź do korei północnej deklu. i nie wracaj... :roll:

bleblebator1

2015-11-10, 20:50
tytus05 napisał/a:

@bleblebator1, o ja pie**olę... bardziej kretyńskiego komentarza już dawno nie czytałem. biednych nie było, żebraków nie było, nikt głodny nie chodził, wszyscy pracę mieli... cudowny kraj, cudowny ustrój! cukierki rozdawali nawet! jedź do korei północnej deklu. i nie wracaj... :roll:



Najlepsze polskie armie to te podziemne.
Wiedzieli o tym sowieci i nasza wierchuszka i tego się bali.
Ktoś tak naprawdę w latach mojego dzieciństwa chodził głodny? Ja sobie nie przypominam. Obiady na szkolnych stołówkach, obiady pracownicze w prawie każdym zakładzie pracy. Tzw. niebieskie ptaki ganiała MO do roboty, za darmo żarcia nie było
Mięso co prawda na kartki ale prawdziwe.
A dzisiaj? Coś h*j wie co, co nawet nie leżało koło mięsa. Obiady pracownicze? Nie żartujmy. Pełne półki i co z tego, skoro 75% polaków nie stać na sensowne żarcie, nie mówię ośmiorniczkach. Emeryci k***a na pie**olonych głodowych emeryturach za 40 lat pracy. Za to, że jakiś j***ny żyd postanowił rozpie**olić polską gospodarkę, bo przeszkadzała innym żydom.
I nie pie**ol, że nasz przemysł był przestarzały. Chiński też był przestarzały i co?
Z nudów budują milionowe puste miasta, repliki wenecji 1:1.
Ich gospodarka nie została rozj***na przez jakiegoś bucholtza

Kv...........ft

2015-11-11, 04:51
Baltazar_4-20 napisał/a:

@Up i bez chleba



Nie. Jestem niemal w 100% pewien że chleb był.

bleblebator1 napisał/a:

I nie pie**ol, że nasz przemysł był przestarzały. Chiński też był przestarzały i co?
Z nudów budują milionowe puste miasta, repliki wenecji 1:1.
Ich gospodarka nie została rozj***na przez jakiegoś bucholtza



Nie, ale nie pozostała też niewydolną gospodarką centralnie planowaną. Jaranie się PRL-em to ciota i ch*j.

bleblebator1

2015-11-11, 11:33
[quote="spina]
Nie, ale nie pozostała też niewydolną gospodarką centralnie planowaną. Jaranie się PRL-em to ciota i ch*j.[/quote]
Najlepiej rozpie**olić coś co wbrew pozorom było dość konkurencyjne wobec żydowskich koncernów.
Bo to o to chodziło w 89 bucholtzowi. Rozj***ć, zniszczyć, aby nie było konkurencji dla braci w wierze. Z rosją przejść na rozliczenia barterowe, towar za ropę, gaz. Ruscy byli k***a chętni. Na początku lat 90 chcieli kupować pół miliona ton pszenicy paszowej rocznie. Paszowej, bo tańsza a nie mieli czym ludzi wykarmić (żźródło od człowieka, który uczestniczył w tych rozmowach). I co? lepiej rozj***ć PGR-y. Jaranie się swoimi braćmi w wierze to ciota i h*j.