18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Amerykańska" ofensywa

KillerLaugh • 2018-01-31, 21:48
Ponoć obrazki mówią więcej, niż tysiąc słów.

https://wiadomosci.wp.pl/usa-ostro-reaguja-na-ustawe-o-ipn-pisza-do-andrzeja-dudy-i-apeluja-o-weto-6215374119291009a



I krótka charakterystyka ww kongresmenów. (otworzyć w nowej karcie dla lepszej jakości)

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Jewish_members_of_the_United_States_Congress


spoiler

:snajper2:

lesiot

2018-02-01, 11:30
poligon6 napisał/a:

Mogą cie też oskarżyc o sianie nienawiści na tle rasowym, tez jest taka ustawa i swiat sie nie zawalił.



A co ma do tego inna ustawa?
To że jedna jest zła, to daje prawo do napisania kolejnej złej?
Czyżbyś chciał w ten sposób potwierdzi doktrynę PiSu i dobrej zmiany "bo tamci robi źle to my możemy więcej źle robić"?

Nowelizacja w takiej treści jest bublem (sam zauważyłeś, że podobnie jak w inne bublowate), wzbudza słuszne kontrowersje i proces legislacyjny (czytania w sejmie, prace w komisjach, senat) są po to, żeby pochylić się nad takimi kontrowersjami. A co zrobił PiS... kolanem o 2 w nocy na silę ustawę w bublowatym brzmieniu przepycha.
Nawet senator Anders (z PiSu) wyraziła swoje ubolewanie nad tym w jaki sposób i w jakim głupim pośpiechu się to robi.
A wystarczyłoby dodać coś w stylu, że charakter całej wypowiedzi jest szkodliwy i niesprawiedliwy dla dobrego imienia Polski.

poligon6 napisał/a:

Tak jak pisałem to tylko twoja interpretacja takich ustaw jest multum



Cytat:

Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu


Nie wiem co tu do interpretowania wieloznacznego... może sam przedstawisz swoją jedyną możliwą interpretację?

Bo o mediach o szerokim zasięgu nie widzę ani słowa.

poligon6

2018-02-01, 11:38
"A co ma do tego inna ustawa?
To że jedna jest zła, to daje prawo do napisania kolejnej złej?
Czyżbyś chciał w ten sposób potwierdzi doktrynę PiSu i dobrej zmiany "bo tamci robi źle to my możemy więcej źle robić"? "

To ma do tego ze działa na podobnej zasadzie i swiat sie nie zawalił, czasami dwóch pojebów się pozwie i tyle. Istnieje ustawa o ochronie uczuc religijnych, codziennie wylewają się w tym temacie tony szamba a pozwów jest jak na lekarstwo. Momo że fanatyków nie brakuje. Wiec nie ma co panikowac. To bedzie ustawa wymierzona w zachodnie media, a nie że ktoś w necie czy na zlocie parti Razem powie ze żołnierze wykleci byli mordercami.

"Nie wiem co tu do interpretowania wieloznacznego... może sam przedstawisz swoją jedyną możliwą interpretację?

Bo o mediach o szerokim zasięgu nie widzę ani słowa."

Tak mówili PiSiory. I nie chce mi sie grzebać w ich wypowiedziach.

lesiot

2018-02-01, 11:49
poligon6 napisał/a:

To ma do tego ze działa na podobnej zasadzie i swiat sie nie zawalił, czasami dwóch pojebów się pozwie i tyle.


No pewnie i od tej też się nie zawali... ale w tym wypadku ustawa jednoznacznie ogranicza dyskusję nad historią Polski... ustawowo Polska sam wystawiła sobie laurkę, że my nigdy w czasie wojny nie byliśmy źli i nie można nad tym dyskutować tak samo jak nad faktem, że Korea Północna wygrała mundial pokonując Brazylię 8:1.

poligon6 napisał/a:

Tak mówili PiSiory. I nie chce mi sie grzebać w ich wypowiedziach


Aaaa... mówili... ale co w ustawie jest rozmawiamy.
Bo mówili oni to już wiele rzeczy, które nie miały nic wspólnego z rzeczywistością.
Zapis nowelizacji jest precyzyjny i raczej jednoznaczny i pisanie nawet sobie na FB, że niektórzy żołnierze wyklęci mogą mieć coś złego na sumieniu, za chwilę będzie wykroczeniem i kwestia fanatyków i życzliwych na ile to będzie zgłaszane.
Ale lepiej będzie się nie ograniczyć i historii w inny sposób niż PiS nie opowiadać, żeby się nie narazić organom ścigania.

poligon6

2018-02-01, 11:55
"ale w tym wypadku ustawa jednoznacznie ogranicza dyskusję nad historią Polski... ustawowo Polska sam wystawiła sobie laurkę, że my nigdy w czasie wojny nie byliśmy źli i nie można nad tym dyskutować tak samo jak nad faktem, że Korea Północna wygrała mundial pokonując Brazylię 8:1. "

Ustawa o kłamstwie oswiecimskim też ogranicza, a jaks nie brakuje głosów że w Oswiecimu nie gazowano żydów ze to mit i bajka a jak na razie chyba tylko jedna osoba usłyszała wyrok.

"Bo mówili oni to już wiele rzeczy, które nie miały nic wspólnego z rzeczywistością."

Tak samo jak to co ty mówisz o tej ustawie. Co do FB to na razie zgłaszana jest bzdurna "mowa nienawiści". A ty jak na razie tylko histeryzujesz i powielasz kropka w kropke bzdety sierakowskiego.

lesiot

2018-02-01, 12:03
poligon6 napisał/a:

Ustawa o kłamstwie oswiecimskim też ogranicza


I dlatego Ty się cieszy, że napisali kolejny bubel i jest cacy, dwa buble lepsze niż jeden bubel... super, mam nadzieję, że przyjdą czasy, że będzie się za takie podejście obierać prawa wyborcze.
Tylko pamiętaj, że to matematyka i dwa minusy nie dają plusa!

Cytat:

Tak samo jak to co ty mówisz o tej ustawie.


Wskaż z którym miejscu.

poligon6 napisał/a:

Co do FB to na razie zgłaszana jest bzdurna "mowa nienawiści".


Będzie kolejny powód.

poligon6 napisał/a:

A ty jak na razie tylko histeryzujesz


Też już doszedłeś do wniosku, że nowelizacja jest bublem i powiela pewne naleciałości z innych bublowatych ustaw...
A jak już histerzyuję... to nad bezdenną głupotą takich jak Ty co sobie tłumaczą, że inna ustawa też jest, to ta też niech sobie będzie.

poligon6 napisał/a:

powielasz kropka w kropke bzdety sierakowskiego


Nie znam gościa, przytocz to sobie porównam.

poligon6

2018-02-01, 12:16
"I dlatego Ty się cieszy, że napisali kolejny bubel i jest cacy, dwa buble lepsze niż jeden bubel... super, mam nadzieję, że przyjdą czasy, że będzie się za takie podejście obierać prawa wyborcze. '

Ale juz zyjemy w dyktaturze nie ogladasz TVN-u nie czytasz GW?

"Wskaż z którym miejscu. "

Co tu wskazywac taka sama paplanina jak u Pisiorów.

"Będzie kolejny powód."

I git, zaczne się martwić jak panstwo zacznie wlepiać kary jak w niemczech, gdzie gremium bodajzrze 40 urzedników, nie sąd, bedzie nakładać kary za mowe nienawiści.

"Też już doszedłeś do wniosku, że nowelizacja jest bublem i powiela pewne naleciałości z innych bublowatych ustaw...
A jak już histerzyuję... to nad bezdenną głupotą takich jak Ty co sobie tłumaczą, że inna ustawa też jest, to ta też niech sobie będzie. '

Skoro w polskim prawie moga egzystowac prożydowskie buble, to jak najbardziej powinny egzystować jak twierdzisz "propolskie". Bedzie zachowana przynajmniej równowaga.

"Nie znam gościa, przytocz to sobie porównam."

Wszystko co piszes to lewacka interpretacja z oko.press

https://oko.press/o-naprawde-chodzi-sporze-izraelem-o-ustawe-o-ipn-wyjasniamy-politykom-pis-punktach/

Tym razem inny wspaniały lewus ubiegł Sierakowskiego, widac nie zachował partyjnej czujności.

lesiot

2018-02-01, 12:38
poligon6 napisał/a:

Ale juz zyjemy w dyktaturze nie ogladasz TVN-u nie czytasz GW?


Rozumiem, że to taki Twój wymyk, żeby przyznać że można było jeszcze kilka dni temu popracować nad bublem i stworzyć ją lepszą...
Boisz się wprost powiedzieć, że ktoś inny ma rację i trzeba było przyłożyć się do ten nowelizacji i zrobić ją lepszą i nie narzucającą historii?

poligon6 napisał/a:

Co tu wskazywac taka sama paplanina jak u Pisiorów.


Ale wskaż... bo co raz rzucasz takimi hasełkami i nigdy nie potwierdzasz.... byle temat rozmyć i nie przyznać, że nie miałeś racji.

Cytat:

I git, zaczne się martwić jak panstwo zacznie wlepiać kary jak w niemczech, gdzie gremium bodajzrze 40 urzedników, nie sąd, bedzie nakładać kary za mowe nienawiści.


A co to mnie obchodzi i co wnosi do tematu... jak zwykle, takie rozmycie, napisać cokolwiek byle nie przyznać, że jednak się myliłeś... w ilu watkach już to przerobiliśmy.

poligon6 napisał/a:

Skoro w polskim prawie moga egzystowac prożydowskie buble, to jak najbardziej powinny egzystować jak twierdzisz "propolskie". Bedzie zachowana przynajmniej równowaga.


WOW... jak Ci pies w domu nawali na dywanie, to nie sprzątasz, tylko stawiasz swojego klocka obok i porównujesz który większy.
Takie wypowiedzi Cię definiują jednozacznie jako naprawdę szkodliwego wyborcę niezależnie na kogo zagłosujesz. Sorry... ale naprawdę niżej w swoich wypowiedziach, niż Ty nie da się upaść.

Cytat:

https://oko.press/o-naprawde-chodzi-sporze-izraelem-o-ustawe-o-ipn-wyjasniamy-politykom-pis-punktach/


I jak widać, całkiem słuszne są to wątpliwości bo poseł z PiSu wyjaśnił:

Cytat:

jeżeli pan Gross znajdzie ślady w lesie jakiejś nowej zbrodni i zbuduje sobie całe zaplecze archeologiczne, naukowe i będzie chciał postawić jakąś tezę, będzie ją badał i powie coś, ale będzie badał tę tezę, to właśnie po to jest ten kontratyp. Natomiast jeżeli pan Gross w ramach swojej działalności publicystycznej, tak jak pan mówił, napisze książkę i tak jak stanowi art. 55 powie, że Polacy odpowiadają za Holocaust, przypisze nam odpowiedzialność lub współodpowiedzialność, to wtedy będzie podpadał pod ten paragraf. To jest ta różnica, którą chcemy tutaj wyraźnie zaznaczyć i myślę, że to jest oczywiste



Czyli prawo do przypomnienia o niechlubnych czynach polskich szmalcowników czy wątpliwych działaniach żołnierzy wyklętych, będą mieli tylko i wyłącznie historycy prowadzący nad tym badania. W muzeach które poruszają tematy IIWŚ, już niedługo będzie zakaz mówienia o szmalcownikach i tym co w odwecie Polacy zrobili na Ukrainie, tak samo nie będzie o tym mowy na historii w szkole.
Baaa... nawet osoba która przeżyła "Oświęcim" i pamięta dokładnie, kto go wydał... nie będzie mogła mówić tego na głos, bo przecież taki człowiek nie przeprowadzi na ten temat badań, ani dowodu naukowego.

Nie no... z pewnością nie jest to wpływanie i tworzenie historii po swojemu.

Aaaa... jak masz coś pisać, pisz na temat ustawy, a nie innych ustaw... jeżeli uważasz ją za dobrą, poprawną i bez zarzutów to jej wybroń argumentami i nie rozmywaj tematu.

poligon6

2018-02-01, 13:06
"Boisz się wprost powiedzieć, że ktoś inny ma rację i trzeba było przyłożyć się do ten nowelizacji i zrobić ją lepszą i nie narzucającą historii? '

Kto ma racje ten stawia kolacje. Najlepiej żeby ta ustawe napisał nam Izrael.

"Ale wskaż... bo co raz rzucasz takimi hasełkami i nigdy nie potwierdzasz.... byle temat rozmyć i nie przyznać, że nie miałeś racji. "

też rzucasz hasełkami że czegoś zakażą.

"A co to mnie obchodzi i co wnosi do tematu... jak zwykle, takie rozmycie, napisać cokolwiek byle nie przyznać, że jednak się myliłeś... w ilu watkach już to przerobiliśmy.'

Wnosi bardzo wile bo zachód a teraz Izrael tak sie o nas troszczy, bysmy czasem bubla prawnego nie wypuscili. Też na zasadzie wzajemnosci powinnismy sie o nich troszczyć, wszak zyjemy we wspaniałej europejskiej rodzinie. Niemcy się martwia o mowe nienawiści, my sie martwimy o "Polskie obozy". Każdy sie o cos martwi.

"WOW... jak Ci pies w domu nawali na dywanie, to nie sprzątasz, tylko stawiasz swojego klocka obok i porównujesz który większy.
Takie wypowiedzi Cię definiują jednozacznie jako naprawdę szkodliwego wyborcę niezależnie na kogo zagłosujesz. Sorry... ale naprawdę niżej w swoich wypowiedziach, niż Ty nie da się upaść. '

ch*j mnie to boli, to ty tu rwiesz włosy nad faktami niedokonanymi.

P.S. nie mam psa, moge w ramach porównania sam sie zesrac, skoro jestesmy przy tak barwnych porównaniach. W jednego klocka wepne flage zydowska w drugiego polska i bede podziwiał i lamentował że przedtem był tylko jeden klocek.

"Czyli prawo do przypomnienia o niechlubnych czynach polskich szmalcowników czy wątpliwych działaniach żołnierzy wyklętych, będą mieli tylko i wyłącznie historycy prowadzący nad tym badania. W muzeach które poruszają tematy IIWŚ, już niedługo będzie zakaz mówienia o szmalcownikach i tym co w odwecie Polacy zrobili na Ukrainie, tak samo nie będzie o tym mowy na historii w szkole. "

A ja to przeczytałem ze jak ktoś udowodni swoja teze to nic mu się nie stanie. Tak samo to działa w prawie dziennikarskim, nie mozna napisać że ktoś kradnie, trzeba miec na to jakies poszlaki. I dziennikarz też dostaje kare jak prowadzi sprawe nierzetelnie, jest pełno takich wyroków. I też wszyscy płacza że to kneblowanie wolności słowa.

"Baaa... nawet osoba która przeżyła "Oświęcim" i pamięta dokładnie, kto go wydał... nie będzie mogła mówić tego na głos, bo przecież taki człowiek nie przeprowadzi na ten temat badań, ani dowodu naukowego. "

Relacje świadków sa jednym ze żródeł w ujeciu naukowym i elementów procesu historycznego.

"Aaaa... jak masz coś pisać, pisz na temat ustawy, a nie innych ustaw... jeżeli uważasz ją za dobrą, poprawną i bez zarzutów to jej wybroń argumentami i nie rozmywaj tematu."

Ustawa jak ustawa, taka jak inne. Dlatego porównuje ja z innymi, które działaja na podobnej zasadzie. Poprzez analogie mozna dojść do wniosku że wiele to nie zmieni. Przynajmniej w Polsce, bo na zachodzie jest o wile gorzej pod tym wzgledem.

lesiot

2018-02-01, 13:30
Czyli o tej nowelizacji nie masz jednak nic dobrego do napisana... to wszytko wyjaśnia - zresztą spodziewałem się.

poligon6

2018-02-01, 13:42
"Czyli o tej nowelizacji nie masz jednak nic dobrego do napisana... to wszytko wyjaśnia - zresztą spodziewałem się."

Ani dobrego ani złego. Podobnego bubla wypusciło USA pozwalajac by o mienie pozydowskie mogly sie ubiegać "organizacje zydowskie" Gdzie jest to prawny ewenement bo prawie wszedzie na świecie w tym w USA jak nie ma prawnego spadkobiercy to majątek przechodzi na skarb państwa. Dodatkowo USA zobligowało sie do "nacisków" w tej sprawie na poszczególne rzady.

Wiec szczerze mam w dupie co s sądzi salon, lewatwo i łopozycja o tej ustawie, jak najwieksze mocarstwo wypuszcza podobnego gniota. Mam nadzieje że polski gniot stanie oscią w gardle i beda się zarli z zydami a raczej zydowskimi organizacjami w USA az do usranej smierci. Inaczej Polska bedzie musiała wybulic grube miliardy dla zwykłych bandytów.

Swoja droga moze Polska polonia też powinna domagać się zwrotu majątków od USA po bezpotomnie zmarłych Polakach.