18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

AMEN

JADOWITY_SZCZYMSZYL • 2015-08-17, 17:31
:D nie mam pojęcia jak to opisać :P

znalezione na FB

dwroland

2015-08-17, 23:53
@5987389, zalety wiary? To są jakieś?
Wiara jest kompletnie bezużyteczna. Jednak to z ludźmi jest problem i niezaprzeczalnym faktem jest że każdy wierzący to debil, EOT.


Gdyby jeszcze dało się jakoś zakryć te urządzenie :) .

BlckSn

2015-08-18, 00:56
dwroland,


Wiara ma wiele pozytywnych aspektów zarówno kulturowych jak i społecznych. Tylko totalny ignorant/idiota nie jest w stanie tego zauważyć.

dwroland

2015-08-18, 02:03
@BlckSn, pozytywne aspekty kulturowe? Jedynie wsparcie edukacji, jednak już rozwinęliśmy się do tego stopnia, że nie jest nam do tego potrzebna pomoc kościoła który obecnie nawet próbuje nas cofnąć do średniowiecza gdy to oni byli mądrzy, a my głupi.
Pozytywne aspekty społeczne? sp***olenie umysłowe to dla Ciebie pozytyw?

Nazywasz mnie ignorantem a daję uciąć rękę, że nie znasz swojej wiary nawet w połowie pajacu. Idź coś robić pożyteczniejszego, pasić krowy, ogórki zbierać, a myślenie zostaw mądrzejszym.

PerInvander

2015-08-18, 02:31
@BlckSn
"W Aleksandrii w roku 291 chrześcijanie spalili największą na świecie bibliotekę, w której przechowywano około 700 tysięcy starożytnych zwojów. Zniszczono wszystkie dzieła gnostyka Bazylidesa, 36 tomów dzieł Porfiriusza, 270 tysięcy starożytnych dokumentów zebranych przez Ptolemeusza II Filadelfosa"

Niewiedza przeradza się w ignorancję. Religie od początku istnienia cywilizacji cofały rozwój kultury i nauki poprzez konflikty i próby zdominowania świata. Nie jesteś świadom tego jak bardzo przez religię jesteśmy opóźnieni w rozwoju. Współczesnym tego przykładem jest islam, który odmóżdża kompletnie wierzących. Kiedyś tę rolę odgrywał kościół katolicki. Teraz katolicy uważają się za bardziej cywilizowaną religię, ponieważ nie stosują przemocy wobec innych wierzeń, a to co było kiedyś zamiatają pod dywan. Pamiętamy, że te "kiedyś" było tym, co nazywamy "teraz" dla ludzi żyjących w czasach agresji ortodoksyjnych chrześcijan. Owszem, religie posiadają pozytywne aspekty, jednak mam wrażenie, że przeplatają się one z niewiedzą o historii ludzkości.

Orzech150

2015-08-18, 03:35
@hoszo

Ciekawe co zrobisz, jak Twoja przyszła żona będzie chciała ślubu kościelnego, bo tradycja, albo rodzina tak chce.
Wątpię, żebyś tego dla niej nie zrobił. A oczywiście jest możliwy ślub kościelny mimo, iż jedna osoba jest totalnym ateistą.

luek0

2015-08-18, 04:06
PerInvander napisał/a:

@BlckSn
"W Aleksandrii w roku 291 chrześcijanie spalili największą na świecie bibliotekę, w której przechowywano około 700 tysięcy starożytnych zwojów. Zniszczono wszystkie dzieła gnostyka Bazylidesa, 36 tomów dzieł Porfiriusza, 270 tysięcy starożytnych dokumentów zebranych przez Ptolemeusza II Filadelfosa"

Niewiedza przeradza się w ignorancję. Religie od początku istnienia cywilizacji cofały rozwój kultury i nauki poprzez konflikty i próby zdominowania świata. Nie jesteś świadom tego jak bardzo przez religię jesteśmy opóźnieni w rozwoju. Współczesnym tego przykładem jest islam, który odmóżdża kompletnie wierzących. Kiedyś tę rolę odgrywał kościół katolicki. Teraz katolicy uważają się za bardziej cywilizowaną religię, ponieważ nie stosują przemocy wobec innych wierzeń, a to co było kiedyś zamiatają pod dywan. Pamiętamy, że te "kiedyś" było tym, co nazywamy "teraz" dla ludzi żyjących w czasach agresji ortodoksyjnych chrześcijan. Owszem, religie posiadają pozytywne aspekty, jednak mam wrażenie, że przeplatają się one z niewiedzą o historii ludzkości.




Trzeba dodać jednak, że religie są skutkiem głupoty panującej o ludzi, a nie głupota jest skutkiem religii (oczywiście istnieje niestety pewien związek). Nie należy mylić przyczyny ze skutkami.

kalijanek

2015-08-18, 04:33
orzech 150, w takiej sytuacji jest możliwy ślub kościelny tylko dlatego, że ksiądz zbiera na nowego maybacha

mi...........80

2015-08-18, 06:38
Dokładnie, to że ktoś przytakuje księdzu żeby załatwić ślub ma się nijak do wiary, kościół katolicki jako instytucja przeczy wszelkim zasadom chrześcijaństwa, kapłani katoliccy to zbiór napuszonych hipokrytów. Uprzedzę odpowiedzi o gimbo ateistach i.t.d., nie jestem katolikiem więc wszelkie zarzuty że zrobię kiedyś tak czy siak mam kompletnie w dupie. Pan kalijanek ma pełną rację.

Sayagin666

2015-08-18, 07:59
fantastico napisał/a:



Obciągasz księżu?



k***a co za debil :amused: ja pie**ole co za debil... :homer: ? ja pie**ole lol analfabeta, we wrzesniu nie opuszczaj lekcji w gimnazjum, bo ich potzrebujesz :D :ok***a: