18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

ale jebnie

SirMajkel • 2020-05-14, 20:18
wielka jebutna szyba leci trącona celowo człowiekiem


Grishjarta

2020-05-14, 22:52
Ciebie zaraz coś jebnie

bluzuk

2020-05-14, 23:04
SirMajkel, nie, żebym się czepiał, ale pisząc

"wielka jebutna szyba leci trącona celowo człowiekiem",

wnioskuję, że:
1. Jesteś analfabetą

lub

2. Próbujesz nieudolnie naśladować pewnego jegomościa - swoistą "legendę" tego portalu...

Bez obrazy, ale jedna i druga opcja jest ch*jowa.
Pozdrawiam.

Emer88

2020-05-15, 00:00
Tafla Jumbo normalna sprawa w tej profesji. Pracowałem na ploterach szklarskich przez 6 lat i to była codzienność. Na 1000 takich tafli może dwie pękało ale to z powodu mikro-uszkodzeń tafli. Stół z nadmuchem sterowanym w zależności od grubości szkła. Stół pokryty grubym filcem włosowym co sprawia amortyzację oraz to że jak wyłączy się nadmuch to szkło się nie przemieszcza po stole i można zrobić rozkrój. Lepsze są filmiki z testami szkła hartowanego oraz klejonek ciekawiej to wygląda.

Juzwa

2020-05-15, 00:07
xtz171 napisał/a:

chyba w kraju 3 świata, zapoznaj się z kodeksem pracy i zasadami ogólnymi odpowiedzialności pracownika w takich przypadkach



Chciałeś błysnąć, nie wyszło. Kodeks Pracy znam całkiem nieźle i potrafię poruszać się w gąszczu przepisów. No więc zgodnie z twoją sugestią, zapoznałem się z KP i proszę:
DZIAŁ PIĄTY ODPOWIEDZIALNOŚĆ MATERIALNA PRACOWNIKÓW
Art. 119. Odszkodowanie ustala się w wysokości wyrządzonej szkody, jednak nie może ono przewyższać kwoty trzymiesięcznego wynagrodzenia przysługującego pracownikowi w dniu wyrządzenia szkody.
To jedno, natomiast są inne okoliczności wyrządzenia szkody:
Art. 122. Jeżeli pracownik umyślnie wyrządził szkodę, jest obowiązany do jej naprawienia w pełnej wysokości.
Monitoring, proces i pracownik płaci do pełnej wysokości. Ma wtedy przej***ne.

Pawehan

2020-05-15, 01:26
h*jnia nie zakład nawet stołu do rozkroju automatycznego nie mają.

Ta tafla co rzuca ma 10 mm grubości. A spróbuj sobie rzucić taką 4 milimetrową. I co? I nic też nie pęknie. No może jedna na sto.

zurawix94

2020-05-15, 08:05
Pracowalem przy szkle i powiem wam, najniebezpieczniejsza praca jaka kiedykolwiek wykonywałem. Pamiętam jak raz i zarazem ostatni, zapomniałem sciagnac tekturowych przekładek, które są co każde 10 takich wielkich tafli 6m na 3m. Wysłalem dzwig komputerem i ten dzwig zassał prawie dobrze tylko dwie zassawki zassały właśnie tą tekture... Zorientowalem sie jak już był w połowie drogi i tak zaczęło tym bujac bujac bujac az wszyscy stanelismy za tym, ogrodzeniem i czekalismy kiedy to poprostu je*nie. Zablokowalem dźwig na otwartym terenie i jak to jeb*ło o ziem to huk był na cała hale hala dosc spora a sprzątania miałem na caluskie 4 godziny z racji tego ze była to podwójnie klejona laminowana 10.8mm grubości. tydzien pozniej mnie zwolnili :D

edmund

2020-05-15, 08:23
alucard321 napisał/a:

Co to tu k***a robi? Sadol już na prawdę zszedł na psy. A właściwie, to nie sam Sadol ale wiekszość jego użytkowników. Zdziecinnieli czy jaki ch*j?



nie pierdziel, ciekawy film,
a ty byś chciał oglądać tylko rżnięcie i wypadki

zdun

2020-05-15, 08:33
korowiow777 napisał/a:

Ile k***a?



tyle zapłaciłem w 2018.

Pawehan

2020-05-15, 08:39
zdun napisał/a:

tyle zapłaciłem w 2018.



Jednokomorawa czy dwukomorowa. Jaka grubość całego zespolenia, czy była hartowana, czy była vsg, czy była barwiona? Napisz wiecej.

Kali1993

2020-05-15, 10:03
won mi z tym tiktokiem i gdzie tu jest coś sadystycznego? Jak to powiedział Tadek Drozda "Czas umierać"

Tomasz_Dąb

2020-05-15, 10:44
widziałem ten odcinek, gość będzie robił butelki dla żubra
z takiego arkusza dobry rzemieślnik zwija około 160 butelek

Pawehan

2020-05-15, 14:44
Tomasz_Dąb napisał/a:

widziałem ten odcinek, gość będzie robił butelki dla żubra
z takiego arkusza dobry rzemieślnik zwija około 160 butelek



a świstak siedzi i zawija?

dunio90

2020-05-15, 17:14
Juzwa napisał/a:

Taka szybka kosztuje kilka ładnych tysiączków. Gość doskonale wie co robi. Gdyby to rozbił, to pensja przez kilka miesięcy wędruje na spłatę.



Przecież to tafla surowego szkła. ch*ja się znasz.

korowiow777

2020-05-15, 20:04
zdun napisał/a:

tyle zapłaciłem w 2018.



Bardziej chodziło mi o zapis. Co to za liczba?....

Juzwa

2020-05-15, 20:21
dunio90 napisał/a:

ch*ja się znasz.



Zapewne znasz się bardziej. Kiedy ostatnio pytałeś o cenę szkła? JEDNA taka tafla 12mm kosztuje ponad 1300zł w hurcie. Tanio no nie? Krezus się znalazł.