18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Albańska armia

Rodvigez • 2012-09-26, 15:45
Albańska armia wyrusza na wojnę :->


Gl0BaL

2012-09-26, 20:40
E tam, temat z dupy. Tak jak my śmiejemy się z Albani, tak Hameryka śmieje się z nas. Te same proporcje w rozwoju sprzętu.

krz2

2012-09-26, 20:48
Nie wszystkie państwa mają dobrze wyposażone armie.

Svenlee

2012-09-26, 20:49
i tak maja wieksza armie od nas

el...........iz

2012-09-26, 20:49
nasi by szli z buta bo paliwo za drogie

JURIJ_77

2012-09-26, 20:49
coolfon napisał/a:

20 lat od komuny a ludzie dalej pie**olą tak jak bolszewicka propaganda. i lepszy taki patriota jak kufel01 niż taki imbecyl jak ty





dlaczego ... chłop pisze prawdę - smutną, ale prawdę. W Polsce żyje się ch*jowo i mamy się oszukiwać, że jest pięknie? Może nie wolno nam mówić, że w tym kraju większości ludzi żyje się podobnie jak na Białorusi? Ludzie stąd sp***alają, bo prawda jest taka, że "ojczyzna jest tam, gdzie jest chleb" - dlaczego mają kochać kraj, który zawsze od swoich obywateli brał, a nigdy nic nie dawał? Jak chcesz w tych ludziach zaszczepić ziarno patriotyzmu?
Nie ma znaczenia kto będzie u władzy - było SLD, to kradli, był PiS - to rozliczali przeszłość zamiast działać w teraźniejszości i zyskiwać poparcie ludzi, teraz jest PO - to kradną, kłamią i wyłudzają. Prawda jest taka, że my, Polacy, z tym swoim patosem bohaterstwa, hipokryzji i "jedynego wybranego narodu" zawsze będziemy w ciemnej dupie - bo nie potrafimy się z nikim dogadać. A samemu Polska nigdy się nie obroni przed ostrym rżnięciem w dupala. Dopóki nie zmieni się myślenie ludzi w tym kraju, nie zmieni się NIC.

A co do filmu - już niedługo takie ciapaki będą w ten sposób woziły się na ulicach "starej" Europy ... islam nadchodzi ... za 20 lat Norwegowie będą Breivika przepraszać :)

kufel01

2012-09-26, 21:08
HighFlyer24 napisał/a:



Ja pie**ole chyba Cię poj***ło, pseudo patrioto. Nie rozumiem po ch*j sie bronilsmy przed Niemcami i ich 20 milionowa armia. Dobrze, że nasza kawaleria rozj***ła im w ch*j czołgów. :jezdziec:

Do dzisiaj ten kraj nie może otrząsnąć się ze skutków II WŚ. Popatrz na Pragę. A ból dupy narodu nad Sratyniem i nasza nienawiść do Niemców i Ruskich nigdy chyba nie przeminie. k***a to było 70 lat temu. Tamci się już dawno pogodzili i gazociąg poprwoadzili przez Bałtyk a nie naszą "piękną i cudowną" ch*jolandię, którą zamieszkuje "zacny i mężny" naród polaczków.

:idzwch*j:


Myślisz debilu skończony ze jak by sie polska poddała to byś teraz żył w dostatku?WItam nowe pokolenie miękkich pał!!takie lamusy jak ty oddali by szkopom wszystko a w podziekowaniu i tak byś dostał kule w potylice ! Pomyśl jak Francja skończyła poddając sie?? znasz Historie? Jak by sie coś działo tacy jak ja by szli walczyć, a tacy jak ty by sp***olili jak Sikorski wyrób sobie wize do USA i czekaj żeby sp***alać!Polska nie miała innego wyboru , dzielni chłopcy woleli oddać swoje życie niż kawałek polskiej ziemi i do końca mojego życia bede dumny z każdego żołnierza walczącego w bitwie obronnej , Monte Cassino , Normandii , Afryce itd! Polecam książke Juliusza Zawilskiego "Bitwy Polskiego Września" tam są statystyki prawdziwe a nie z forum o paintbalu!

mare30ks

2012-09-26, 21:11
jest taka stara pradawna polska madrosc: lepiej zle jechac niz dobrze isc ;-)

Se...........ki

2012-09-26, 21:18
Może i śmieszne, ale fakt jest taki, że oni w przeciwieństwie do US Army, trafią palcem w dupę, bez pomocy komputerów gps-ów i całej tej elektroniki.

kufel01

2012-09-26, 21:52
Do coolfon na temat statystyk!!!!


Książka Apoloniusza ZAwilskiego (poprawiam pomyłke nie Juliusza), ale jak już wspominałem był to żołnierz "Armi pomorze" który przezył wojne i pisał ksiązki na temat walki obronnej i właśnie owa "Bitwy Polskiego Września" jest najdokładniejszym zbiorem listów, dzienników, raportów wojenych jakie ujrzały światło dzienne! Cytuję str 767 "Według poufnych zródeł z niemieckiego ministerstwa wojny straty niemieckie do 24 września 39 r wynosiły 91 278 zabitych, 63 417 ciężko i 34 938 lżej rannych a więc blisko 200 tyś żołnierzy wytrąconych czasowo lub na stałe z szeregów" Urwane str 767 :Francuzi stracili w 1940 r 120 tyś zabitych,tj. niemal dwa razy więcej niż Polacy w kampanii 1939 r Zachodzi pytanie, gdzie Francuzi zostali zabici? Oczywiście na drogach odwrotu." A tu na temat strat materialnych III rzeszy ! :straty materiałowe Niemców wynosiły blisko 1000 czołgów i samochodów pancernych oraz około 700 samolotów, 370 dział i mozdzierzy , tudzież 11 tyś pojazdów mechanicznych różnych typów (encyklopedia II wojny światowej) dz, cyt s 670. Całą książka jest jak Biblia wojenna... warta każdej strony! :!: :!:

Garbatyx

2012-09-26, 21:53
sprzęt to jedno, a morale, motywacja i sprawa to drugie

pesanserinusminor

2012-09-26, 21:59
brawo kufel01, może ten śmieć się czegoś nauczy

MaszSziwe?

2012-09-26, 22:00
Haha i tak się wożą lepiej niż Polacy ;)

coolfon

2012-09-26, 22:16
Cytat:

Książka Apoloniusza ZAwilskiego (poprawiam pomyłke nie Juliusza), ale jak już wspominałem był to żołnierz "Armi pomorze" który przezył wojne i pisał ksiązki na temat walki obronnej i właśnie owa "Bitwy Polskiego Września" jest najdokładniejszym zbiorem listów, dzienników, raportów wojenych jakie ujrzały światło dzienne! Cytuję str 767 "Według poufnych zródeł z niemieckiego ministerstwa wojny straty niemieckie do 24 września 39 r wynosiły 91 278 zabitych, 63 417 ciężko i 34 938 lżej rannych a więc blisko 200 tyś żołnierzy wytrąconych czasowo lub na stałe z szeregów" Urwane str 767 :Francuzi stracili w 1940 r 120 tyś zabitych,tj. niemal dwa razy więcej niż Polacy w kampanii 1939 r Zachodzi pytanie, gdzie Francuzi zostali zabici? Oczywiście na drogach odwrotu." A tu na temat strat materialnych III rzeszy ! :straty materiałowe Niemców wynosiły blisko 1000 czołgów i samochodów pancernych oraz około 700 samolotów, 370 dział i mozdzierzy , tudzież 11 tyś pojazdów mechanicznych różnych typów (encyklopedia II wojny światowej) dz, cyt s 670. Całą książka jest jak Biblia wojenna... warta każdej strony!



ok, podałem niemieckie oficjalne dane, troche bez zastanowienia. Posprawdzałem tu i tam i ciężko określić jakąś liczbę na 100% niemniej piwo ode mnie za ogarnięcie w temacie

jeszcze co do tych czołgów to gdzieś ze 30% to straty bojowe, reszta to uszkodzenia mechaniczne i inne głupoty

oumn

2012-09-26, 22:35
Czy tylko ja liczylem na to ze klapa sie otworzy i zolnierzyki sie wysypia? :(

okar19

2012-09-26, 22:37
daleko nie zajadą