18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Aktualne i dzisiaj.

banerr • 2018-12-27, 17:03
Takie coś wygrzebałem ze starych gazet.

janlew

2018-12-29, 14:51
Mamy przerwę Świąteczną, i 100lat Odzyskania Niepodległości. Tak myślałem co by tu wstawić z tych obu okazji, tak co by was nie zawieść. No i znalazłem ciekawy i zabawny przedwojenny magazyn "Pod Pręgierz". Oto wydanie właśnie na święta, z czasów ojców niepodległości. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku:


mygyry

2018-12-29, 15:14
Obchodzić urodziny Jezusa i pluć na żydów to pewien dysonans :roll:

janlew

2018-12-29, 15:20
mygyry napisał/a:

Obchodzić urodziny Jezusa i pluć na żydów to pewien dysonans :roll:


Niby czemu? Izraelici którzy przyjęli Jezusa, to Chrześcijanie. Ci co go odrzucili i zabili, to Żydzi Talmudyczni, albo Muzułmanie jeśli później uznali Mahometa.
Nie widzę tu żadnej sprzeczności, jedynie wspólne dzieje do pewnego momentu. Z Dindu Nuffinami też się identyfikujesz, bo wszyscy ludzie wywodzą się z Afryki?

mygyry

2018-12-29, 15:23
janlew, Urodził się wśród żydów i umarł wśród żydów stąd dysonans a zmiana terminologii żeby pasowała do własnego kontekstu jest dość słaba.

janlew

2018-12-29, 15:33
mygyry napisał/a:

janlew, Urodził się wśród żydów i umarł wśród żydów stąd dysonans a zmiana terminologii żeby pasowała do własnego kontekstu jest dość słaba.


Od wieków wiadomo co i jak z żydami. Już same oczywistości jak to że się Jezus się ochrzcił, tak jak i jego wyznawcy, powinny ci dać coś do zrozumienia. Już nie wspominam że tamci żydzi którzy chodzili do świątyni, a późniejsi żydzi talmudyczni to zupełnie co innego. Tak jak pisałem, wyznawcy Starego Testamentu/Izraelici podzielili się na 3 grupy:
- chrześcijan
- żydów talmudycznych
- muzułmanów
I to jest oczywista oczywistość. Od wieków już, odkąd mówimy Żyd, mamy na myśli talmudycznych żydów, którzy odrzucili Jezusa.
Tak samo jak mówimy "murzyn", nie mamy na myśli pierwszych ludzi, od których wywodzą się wszystkie rasy. Mamy na myśli tych co w Afryce zostali lub wylądowali w siatce, i ich potomstwo.
Czego tu można nie rozumieć ?

Essent

2018-12-29, 15:43
No i się zaczęło. Teraz bedom obrażać i bronić papieża i innych świentych :krejzi:

mygyry

2018-12-29, 15:48
janlew, W skrócie mówisz, że są dobry i źli żydzi w zależności od tego jak się która nazwał (czy ochrzcił) a dla mnie to wszystko jeden pies, albo jak wolisz farbowany lis, w sumie na tej samej zasadzie lewactwo pociska czcze bajeczki o dobrych muzułmanach i złych ISIS a koniec końców wszystko to się sprowadza do jednego.
Poza tym odniosłem się do urodzin Jezusa a nie tego co było 30 lat później więc nie dopasowuj swojej wersji w przesunięciu o 30 lat

janlew

2018-12-30, 14:49
mygyry napisał/a:

janlew, W skrócie mówisz, że są dobry i źli żydzi w zależności od tego jak się która nazwał (czy ochrzcił) a dla mnie to wszystko jeden pies, albo jak wolisz farbowany lis, w sumie na tej samej zasadzie lewactwo pociska czcze bajeczki o dobrych muzułmanach i złych ISIS a koniec końców wszystko to się sprowadza do jednego.
Poza tym odniosłem się do urodzin Jezusa a nie tego co było 30 lat później więc nie dopasowuj swojej wersji w przesunięciu o 30 lat


Nie jestem w stanie zrozumieć, jakim sposobem tego nie rozumiesz. Wyznajemy stary testament wszyscy! Chrześcijanie, żydzi i muzułmanie. Dla ciebie to oznacza bycie żydem? Nie jest tak. Żyd tak dziś i 100lat, a nawet 1000lat temu, to ten co Jezusa odrzucił, muzułmanin też. A Chrześcijanin to ten co go przyjął. Co tu jest niejasne?

mygyry

2018-12-30, 16:13
janlew napisał/a:

Nie jestem w stanie zrozumieć, jakim sposobem tego nie rozumiesz. Wyznajemy stary testament wszyscy! Chrześcijanie, żydzi i muzułmanie. Dla ciebie to oznacza bycie żydem? Nie jest tak. Żyd tak dziś i 100lat, a nawet 1000lat temu, to ten co Jezusa odrzucił, muzułmanin też. A Chrześcijanin to ten co go przyjął. Co tu jest niejasne?


O ile wiem to muzułmanie uważają Jezusa za proroka czy jakoś tak więc nie odrzucili a umniejszyli jego znaczenie.
Dalej nie rozumiesz sensu i początku mojego komentarza i odnosisz się do rzeczy późniejszych a w czasie, gdy było zwiastowanie i narodziny Jezusa to nie było podziału o którym mówisz, więc należał do tych żydów, których teraz klasyfikujesz jako złych.

Ponadto znaczenie "żyd" ma nie tylko odniesienie religijne, ale również etniczne więc moja opinia jest bardziej trafne niż twoje podziały.

Al...........is

2019-01-01, 20:14
Ciekawe czy ja dożyję kiedyś takiej gwiazdki bez żydów pie**olonych w Polsce?

Cara_Al_Sol

2019-01-02, 01:00
AntysemitaPolski napisał/a:

Ciekawe czy ja dożyję kiedyś takiej gwiazdki bez żydów pie**olonych w Polsce?


O proszę.
Akolita Janlewa, czy to jego drugie konto?
Serdeczne pozdrawiam.