18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

AK vs AR

~Angel • 2019-05-31, 08:34
Małe porównanie posiadaczy tego typu broni. -



Do oglądania (zrozumienia dialogów :-P )przydatna jest znajomość angielskiego .

poligon6

2019-05-31, 09:39
Co do celności to z AR odstrzelisz kamarowi p*zde. AK tez nie jest tak mało celny jak sie opowiada, oczywiście zadbany egzemplarz.

siwybis

2019-05-31, 10:02
Co jest lepsze na wojnie? Wystarczy zobaczyć relacje z dowolnego konfliktu :)

de_Sade

2019-05-31, 10:19
siwybis napisał/a:

Co jest lepsze na wojnie? Wystarczy zobaczyć relacje z dowolnego konfliktu



tru, w takim arabowie każdy kowal robi części do kałach.

Ca...........on

2019-05-31, 10:58
Ech, te bajki na dobranoc dla domorosłych Rambo i bojowników walk miejskich z krajów niedorozwiniętych...

woytasw

2019-05-31, 11:09
Mam ar, i regularny nieograniczony praktycznie dostęp do ak
Tylko AR.
To, że na każdym filmie widać AK to "zasługa" eksportu komunizmu z ZSRR. Nie jakości broni

de_Sade

2019-05-31, 12:26
siwybis napisał/a:

Co jest lepsze na wojnie?



woytasw napisał/a:

Mam ar, i regularny nieograniczony praktycznie dostęp do ak
Tylko AR.
To, że na każdym filmie widać AK to "zasługa" eksportu komunizmu z ZSRR. Nie jakości broni



Przy braku drastycznej przewagi technologicznej:
ilość> jakość

FransFr

2019-05-31, 14:01
siwybis napisał/a:

Co jest lepsze na wojnie? Wystarczy zobaczyć relacje z dowolnego konfliktu



Yyy, kilkadziesiąt dywizjonów samobieżnej artylerii 155mm wspartych platformami MLRS pod osłoną systemów plot krótkiego i średniego zasięgu z rozpoznaniem satelitarnym i UAV. Dopieścić można wysoce mobilnymi batalionami piechoty zmechanizowanej.

A broń palna? Załogi tych maszyn mogą mieć nawet łuki i kusze, to zupełnie bez znaczenia, bo w momencie utraty przez takową załogę sprzętu jakim operują to mogą nawet równie dobrze iść do domu a niżeli iść na pewną śmierć z automatyczną pierdziawką.

pioter84

2019-05-31, 14:21
W dobie obróbki CNC Ar jest dużo łatwiejszy i tańszy w produkcji od wymagającego prasowania, zgrzewania i obróbki przez wykwalifikowanych robotników kalacha. Miło też popatrzeć jak na strzelanie z AR (i jego wyniki) reagują osoby 50+ po służbie zasadniczej. Najpierw taki rezerwista PRL zaklina się, że niema nic lepszego od kalacha a po strzelaniu z AR nie chce już nawet na kalacha patrzeć. Sam mam duży sentyment do platformy AK/AKM ale wybrałbym AR i na wojnę i na strzelnicę... wiem, że w Wietnamie AK lepiej się sprawdzał, ale AR był wtedy świeżą konstrukcją, a AK miał już kilkanaście lat i czas na dopracowanie (pierwsze kalachy też miały mnóstwo wad). Poza tym Wietnam a teraźniejszości to już ponad 40 lat, naprawdę wiele się w AR zmieniło, w AKM zmieniło się dużo mniej.

sirapacz

2019-05-31, 15:33
No dobra - a teraz powiedzcie normalnemu człowiekowi co to jest AR - bo AK to się domyśliłem po pierwszym ujęciu z ak.

TadekExelero

2019-05-31, 16:09
Ar jest jakby to ująć najprościej cywilna odmianą między innymi m16 w standardzie na nabój 5.56x45 NATO lub jak kto woli 223 Remington. Posiadam obie i każda na swój sposób jest inna. Warto czasami pójść na strzelnice sportową bo na niej poznasz nie tylko tego typu broń

vodka81

2019-05-31, 16:17
szykuj się na lincz debili nieznających angielskiego

trzeba spojrzeć na to że krewny AR - M16A1 podczas wojny w Wietnamie w takich spartańskich warunkach ciągle się zacinał, psuł a taki AK który miał i ma w ch*j luzów miał wyj***ne na brud, kurz, błoto

sirapacz

2019-05-31, 16:24
@tadekexelero To są cywilne wersje broni? :) lol
Czym to się różni? zakładam, że nie ma pełnego automatu - trafiłem? ma to jeszcze jakieś zmiany? nie wiem - inną średnicę amunicji?
na strzelnicę kiedyś się udam, ale nie ciągnie mnie do prawdziwej broni.