18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

AK vs AR

~Angel • 2019-05-31, 08:34
Małe porównanie posiadaczy tego typu broni. -



Do oglądania (zrozumienia dialogów :-P )przydatna jest znajomość angielskiego .

Sipidripilampoponi

2019-05-31, 17:57
Dobrze, że polscy niewolnicy w większości nie mają tego problemu.

sirmlcs

2019-05-31, 18:57
AR to ogólna platforma wszystkiego co wygląda jak M16/M4. Znafcy z kanter strajka

Mors_Nigra

2019-05-31, 20:02
Na ch*j ta dyskusja, żyjemy w polszy, rozbrojonej koloni.

St...........on

2019-05-31, 20:50
woytasw napisał/a:

Mam ar, i regularny nieograniczony praktycznie dostęp do ak
Tylko AR.
To, że na każdym filmie widać AK to "zasługa" eksportu komunizmu z ZSRR. Nie jakości broni



Hahahhahaaha Hahahahahhaha rurkowiec ar, wsadź swojego ar w błotko ,wyciągnij ,przeładuj, oddaj serię, pogadamy .

sirapacz napisał/a:

@tadekexelero To są cywilne wersje broni? lol
Czym to się różni? zakładam, że nie ma pełnego automatu - trafiłem? ma to jeszcze jakieś zmiany? nie wiem - inną średnicę amunicji?
na strzelnicę kiedyś się udam, ale nie ciągnie mnie do prawdziwej broni.



tobrze kminisz, sa jeszcze wersje sportowe z mniejszym kalbirem , ja się spotkałem z AR ca. .22LR

TadekExelero

2019-05-31, 21:19
Amunicja rozmiarami niczym nie różni się od bojowej a to czy AR, AK47 itd jest w tzw "full auto" to już jest zależne od tego czy jest to dla osoby posiadającej pozwolenie sportowe, kolekcjonerskie czy też jest to podmiot koncesjonowany np. strzelnica itd. Naturalnie można również u nas kupić i oryginalne M16 jak i AK 47 z wojskowych magazynów. Co chodzi o celność tej broni to moim zdaniem AR jest bardziej precyzyjny, ale znowu AK jest bardziej niezawodny.

Amunicja rozmiarami niczym nie różni się od bojowej a to czy AR, AK47 itd jest w tzw "full auto" to już jest zależne od tego czy jest to dla osoby posiadającej pozwolenie sportowe, kolekcjonerskie czy też jest to podmiot koncesjonowany np. strzelnica itd. Naturalnie można również u nas kupić i oryginalne M16 jak i AK 47 z wojskowych magazynów. Co chodzi o celność tej broni to moim zdaniem AR jest bardziej precyzyjny, ale znowu AK jest bardziej niezawodny.

woytasw

2019-05-31, 22:08
alexandrus napisał/a:

Hahahhahaaha Hahahahahhaha rurkowiec ar, wsadź swojego ar w błotko ,wyciągnij ,przeładuj, oddaj serię, pogadamy .
tobrze kminisz, sa jeszcze wersje sportowe z mniejszym kalbirem , ja się spotkałem z AR ca. .22LR



A co swojego AK tak robiłeś? Za dużo bajek i yutuba. O szynie i jej przestrzeleniu z AK nie wspomnisz?
Jak łosiu przeliczysz to kaliber .22LR to taka sam wymiar jak .223 rem czy też 5,56 - tylko te ostatnie centralny zapłon a .22 LR to boczniak.

TadekExelero

2019-05-31, 22:51
woytasw napisał/a:

A co swojego AK tak robiłeś? Za dużo bajek i yutuba. O szynie i jej przestrzeleniu z AK nie wspomnisz?
Jak łosiu przeliczysz to kaliber .22LR to taka sam wymiar jak .223 rem czy też 5,56 - tylko te ostatnie centralny zapłon a .22 LR to boczniak.



Dokładnie tak jak kolega napisał, niektórzy za dużo bzdur powtarzają opierając swoją wiedzę tylko na grach i filmikach z youtube a sami nie mając do czynienia z danym tematem osobiście. Polecam więc każdemu wizytę na strzelnicy

Ruttenskog

2019-06-01, 00:35
alexandrus napisał/a:

Hahahhahaaha Hahahahahhaha rurkowiec ar, wsadź swojego ar w błotko ,wyciągnij ,przeładuj, oddaj serię, pogadamy .
tobrze kminisz, sa jeszcze wersje sportowe z mniejszym kalbirem , ja się spotkałem z AR ca. .22LR




Hahahhahaaha Hahahahahhaha, obejrzyj sobie filmy tego gościa, robił i nie tylko on test błota na AK. wsadzili w błotko ,wyciągnęli ,przeładowali i ch*j. Tyle z Twoich bajek o niezawodności kałacha.

Mitologia budowana w internecie i często przez polskich Januszy. Cała wyższość AK to fakt, że jest to taniocha, którą mogli produkować nawet Chińczycy czy Koreańczycy. Nie bez przyczyny AK jest ulubioną bronią pustynnych patałachów, a nie służb specjalnych :) Tanio i byle jak - takie motto przyświeca produkcji AK, a im dalej na wschód wyprodukowany tym gorszej jakości i częściej się zacina.

pioter84

2019-06-01, 10:50
alexandrus napisał/a:

Hahahhahaaha Hahahahahhaha rurkowiec ar, wsadź swojego ar w błotko ,wyciągnij ,przeładuj, oddaj serię, pogadamy .
tobrze kminisz, sa jeszcze wersje sportowe z mniejszym kalbirem , ja się spotkałem z AR ca. .22LR



"Oddaj serię" po wyciągnięciu z błota... powodzenia życzę zwłaszcza z tą serią (koledzy strzelcy zrozumieją, dzieciaki od CS-a nie zakumają).

Widać, że ch*ja wiesz o broni kolego... pie**olenie znafcy z "discovery", weź kałacha w wilgotny dzień albo deszcz na strzelnicę, następnego dnia będziesz go szorował z rudej, tą super ekstra chromowana od środka lufę też będziesz jechał wyciorem ze łzami w oczach i niedowierzaniem... oczywiście można nie czyścić bo to przecież Kałach, nie czyść za kilka miesięcy zostanie Ci kulka rdzy. Po strzelaniu tą najtańszą super amunicją z Norinco czy innym tanim demobilem też radzę porządnie wszystko wyczyścić bo nagar z tego gówna jest żrący jak kwas.

Co do AR...
Zamkniesz dust cover (o ile wiesz co to)i broń jest szczelna możesz ja ciorać jak poj***ny byleby nic do lufy nie wlazło bo rozpieprzysz karabinek (jak każdą inna broń). Lufa w środku zależy od producenta, ale przeważnie molibdenowo-chromowy stop, albo azotowana, praktycznie nie trzeba czyścić, ale jak ktoś lubi to raz przelecisz sznurem i masz lustro... nawet barnaul (najtańsza ruska amunicja) nie robi takiego syfu jak standardowe ammo do AKM. Co 1-2k nabojów musisz wyczyścić chromowany, albo niklowany (też zależy od producenta) zespół ruchomy z zamkiem. Czyścisz filcową ściereczką bo to chrom albo nikiel i szorować nie trzeba, potem lufę sznurem, troszkę brunoxa i battle-borna i masz spokój na 2k pestek.

Życzę powodzenia w pielęgnacji kałacha.

mit2

2019-06-01, 19:18
alexandrus, obejrzyj sobie na YT na kanale InRangeTV testy błota platformy ak i ar. Znawco za trzy grosze.