18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Afroamerykanin zapomniał zapłacić za zakupy

Marechko • 2015-10-30, 02:03
Gwałtowna reakcja kasjerki na próbę kradzieży w markecie.



iamthelaw

2015-10-30, 14:22
Thorax napisał/a:



Podobna sprawa wydarzyła się w sklepie Biedronka na Śląsku. Pracownica sklepu zauważyła złodzieja, pobiegała za nim, szarpali się, w tym czasie dobiegł ochroniarz* i zatrzymali złodzieja. W czasie szarpaniny złodziej załamał/wbił palec tej kobiecie, pracownica poszła na L4. Gdy wróciła została zbesztana, że ona nie jest od zatrzymywania złodziei i jeszcze raz takie coś się powtórzy to będzie zwolniona. Możliwe, że zabezpieczają się na jakieś ewentualne procesy o odszkodowanie, ale parodia..

* Ochroniarze w takich sklepach to wszyscy albo emeryci albo z grupą inwalidzką. Zawsze myślałem, że taki sklep ma korzyści z zatrudniania niepełnosprawnych i robi to dla PR itp. Jednak podobnież w Polsce jest takie prawo, że przy zatrudnianiu powyżej 25 pracowników, 6% załogi musi być niepełnosprawna inaczej płacisz karę około 1000 zł miesięcznie za każdego pracownika, którego brakuje ci do 6%. Aha, to nie jest formalnie kara, to jest składka na jakiś tam fundusz niepełnosprawnych, składka obowiązkowa. Kolejna moim zdaniem parodia, rozumiem premiować tych co zatrudniają niepełnosprawnych, ale karać tych co nie zatrudniają?



To jest składka na PEFRON. Najciekawsze w tym jest to że muszą ją płacić również firmy które nie mogą zatrudniać niepełnosprawnych, gdyż nie dostaną oni pozwolenia na pracę od lekarza. Np. firmy myjące okna na wysokościach.

Gizmolka

2015-10-30, 14:34
RYJ23 napisał/a:

kurcze,moglbym miec taka laska,wrazie czego obroniłaby i z imprezy wyszarpała :D



..i wpie**ol spuściła.

iamthelaw napisał/a:



To jest składka na PEFRON. Najciekawsze w tym jest to że muszą ją płacić również firmy które nie mogą zatrudniać niepełnosprawnych, gdyż nie dostaną oni pozwolenia na pracę od lekarza. Np. firmy myjące okna na wysokościach.




O taką Polskę walczyli....nasi politycy beznadziejni.

Thunbi

2015-10-30, 15:16
Ale pewnie pie**oli się jak szatan!
ahhh!! Aż ide na harda poszukać coś do walenia!

longinus

2015-10-30, 15:24
qu4si napisał/a:

nie opłacał mu się ten skok... nie dość że nic nie wyniósł to jeszcze czapkę i kaptur stracił


zastanów się nad sobą poważnie

qwachu

2015-10-30, 15:30
@iamthelaw: I dlatego też m.in. na tzw. "śmieciówkach" (które nie są śmieciowymi umowami i są w pełni legalne, ale ja nie o tym), zatrudnia się ludzi.

Ale najpiękniejszy przykład tego bubla to jest właśnie to co opisałeś. Kuriozum samo w sobie.

Sonal

2015-10-30, 16:28
Thorax napisał/a:



inaczej płacisz karę około 1000 zł miesięcznie za każdego pracownika,?



Skąd Ty tą kwotę wziąłeś? Algorytm jest trochę bardziej skomplikowany - ale dodam, że za ostatni miesiąc deklaracja do PFRON za nieco ponad 90 pracowników (bez ani jednego niepełnosprawnego) - obowiązkowa wpłata wyszła 7322,00 (siedem tys.) - więc kogoś kto ma firmę zatrudniającą 100 ludzie nie jest to duże obciążenie.

iamthelaw napisał/a:



To jest składka na PEFRON. Najciekawsze w tym jest to że muszą ją płacić również firmy które nie mogą zatrudniać niepełnosprawnych, gdyż nie dostaną oni pozwolenia na pracę od lekarza. Np. firmy myjące okna na wysokościach.



Już nie pie**ol takich głupot - chcesz mi wmówić, że firma zatrudniająca ponad 25 osób nie ma ani jednego etatu biurowego (np. księgowa), w którym spokojnie by sobie poradziła osoba z lekkim stopniem niepełnosprawności?

Prescot

2015-10-30, 16:54
To nie jest afroamerykanin. To się dzieje w Finlandi z tego co wiem. Co oznacza, że murzyny, nieważne skąd, są gównem wszędzie. :-?

Feragas

2015-10-30, 17:23
polaczki też tak robią, sam widziałem na własne oczy

Rudinxon

2015-10-30, 17:27
Kolor skóry złodziei nie dziwi

Loaloa

2015-10-30, 17:40
Cytat:

a teraz małe wyjaśnienie, rzecz się działa w Finlandii i ichnie media które doniosły o tym wydarzeniu powiedziały że to jakiś fin chciał coś ukraść, zero informacji o tym że nawet z tego kraju nie pochodzi...



Jeżeli miał obywatelstwo fińskie to był Finem. Wy chętnie wypominacie pochodzenie, no chyba, że delikwent jest rasową polacką cebulą.

Thorax

2015-10-30, 17:55
Cytat:

Skąd Ty tą kwotę wziąłeś?



Ano o tym prawie usłyszałem jako o ciekawostce, nie wnikałem w kwotę, choć dużo się nie pomyliłem, prawda?

Cytat:

za ostatni miesiąc deklaracja do PFRON za nieco ponad 90 pracowników (bez ani jednego niepełnosprawnego) - obowiązkowa wpłata wyszła 7322,00 (siedem tys.)



Twój post wskazuje jakbym okrutnie zawyżył tę składkę. Przy tych 90 pracownikach wychodzi 5,4 osoby niepełnosprawnej, nie wiem czy w takim wypadku firma powinna zatrudnić pięciu czy sześciu pracowników niepełnosprawnych, ale składka w takim razie wynosi 1200-1400.

Cytat:

więc kogoś kto ma firmę zatrudniającą 100 ludzie nie jest to duże obciążenie



Jak dla mnie jest to duże obciążenie. Wychodzi około 80 złotych więcej dla pracowników (akurat na podwyżkę) lub całkiem niezła wypłata dla jednej rodziny. Nie wydaję mi się, żeby około 90 tyś. rocznie to pryszcz.

Cytat:

Już nie pie**ol takich głupot - chcesz mi wmówić, że firma zatrudniająca ponad 25 osób nie ma ani jednego etatu biurowego (np. księgowa), w którym spokojnie by sobie poradziła osoba z lekkim stopniem niepełnosprawności?



I podajesz dane z firmy gdzie przy 90 osobach nie ma ani jednej niepełnosprawnej osoby. Dodatkowo w tym przypadku nie mówimy o jednej księgowej a 4-5 innych osobach.

Shadownik

2015-10-30, 18:14
Soczysta mineta tej Pani się należy.

rebi80

2015-10-30, 22:47
w końcu zaczął ładniej pachnieć po takich perfumach

an...........ad

2015-10-31, 00:44
HistoriaPolskiegoRapu napisał/a:

Jak widać biali Polacy też mają ten problem że często zapominają :mrgreen:




Podejrzanie często bronisz czarnych, masz chłopaka bambusa gejuchu? :cumshot:

HistoriaPolskiegoRapu

2015-10-31, 03:47
antyvlad napisał/a:



Podejrzanie często bronisz czarnych, masz chłopaka bambusa gejuchu? :cumshot:



Twoja stara jest czarna i opie**ala mi kiełbasę co rano :mrgreen: