18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Afrin 2018

~mg_schutze • 2021-04-04, 15:44
Styczeń/luty 2018 roku. W trakcie tureckiej ofensywy na Afrin jedna z kurdyjskich bojowniczek YPJ przy użyciu 9M113 Konkurs zniszczyła w sumie 2 czołgi tureckie.
Bezpośrednie trafienie otrzymał Leopard 2A4TR który po trafieniu w skład amunicji znajdujący się w kadłubie natychmiast eksplodował, niszcząc przy okazji znajdujący się bardzo blisko (na filmie widać jak się przesuwa na tył Leosia) M60T. W ataku uszkodzony/zniszczony został też podobno jeden z tureckich APC. Który dokładnie nie pamiętam. Sorry za jakość nic lepszego nie znalazłem. W sumie wg różnych źródeł zginęło od 7 do 13 tureckich żołnierzy.




dadar123

2021-04-04, 20:35
9 sekund od uderzenia do usłyszenia, zatem określając temp. na około 30/40 st. C jest to odległość ok. 3150 m.

Smokw

2021-04-04, 21:08
Mnie przeraża to, że rakieta za 15 tysięcy USD niszczy czołg, który UŻYWANY i BEZ OSPRZĘTU jest wart około 1.5 mln EURO. A gdzie jeszcze koszt wyszkolenia, uzbrojenia i serwisowania tych maszyn. Jestem ciekaw jak konkurs wypada na tle najnowszych wersji rosyjskich czołgów.

TytanowyRosomak

2021-04-04, 21:24
Smokw napisał/a:

Mnie przeraża to, że rakieta za 15 tysięcy USD niszczy czołg, który UŻYWANY i BEZ OSPRZĘTU jest wart około 1.5 mln EURO. A gdzie jeszcze koszt wyszkolenia, uzbrojenia i serwisowania tych maszyn. Jestem ciekaw jak konkurs wypada na tle najnowszych wersji rosyjskich czołgów.



To Rosyjski atgm i jest dość skuteczny. Ogólnie czołgi to już przeszłość, w Iraku gość z rpg unieruchomił abramsa i przy okazji cały pluton tych czołgów bo musieli osłaniać uszkodzony czołg i dopilnować jego całkowitego zniszczenia by nie wyszedł na jaw sekret ich mitycznego pancerza.

Wiewór

2021-04-05, 10:18
aradd napisał/a:

Piwo za walczących Kurdów - nie mylić z brudnymi talibami czy innym ścierwem.



Kurdowie to jest brudne zdziczałe scierow jak Palestyńczycy czy talibowie.

Xardas132

2021-04-05, 10:40
Pięknie po zestrzeleniu słyszeć okrzyk radości, a nie jakieś Allah Akbar

Pralpunkt

2021-04-05, 11:16
aradd napisał/a:

Piwo za walczących Kurdów - nie mylić z brudnymi talibami czy innym ścierwem.



Dokładnie kolego dokładnie

Wiewór napisał/a:

Kurdowie to jest brudne zdziczałe scierow jak Palestyńczycy czy talibowie.



Sam jesteś ścierwo, nie znasz historii, nie znasz tych ludzi to nie wypowiadaj się

dadar123

2021-04-05, 11:35
Pralpunkt napisał/a:

Dokładnie kolego dokładnie
Sam jesteś ścierwo, nie znasz historii, nie znasz tych ludzi to nie wypowiadaj się



Kurdowie tłamsili Turków, teraz Turkowie się odwdzięczają. Proponuję jednak zajrzeć do historii

borsq

2021-04-05, 17:24
Zajrzyjcie na yt na kanał Broń Pancerna Świata. Tam autor szczegółowo omawia jak jest składowana amunicja w różnych typach MBT i w odcinku o Leopardzie 2 przytacza właśnie ten filmik.

octave25

2021-04-05, 21:20
Wiewór napisał/a:

Kurdowie to jest brudne zdziczałe scierow jak Palestyńczycy czy talibowie.



O mamy Wyznawcę Yahwe tutaj. XD

proprananol

2021-04-06, 10:08
dadar123 napisał/a:

Kurdowie tłamsili Turków, teraz Turkowie się odwdzięczają. Proponuję jednak zajrzeć do historii



wielki szacun dla kurduw a ciebie wiewior j***l pies w dupe

Wiewór

2021-04-06, 15:41
Pralpunkt napisał/a:

Dokładnie kolego dokładnie
Sam jesteś ścierwo, nie znasz historii, nie znasz tych ludzi to nie wypowiadaj się



Oczywiście że znam dlatego piszę że to brudune zdziczałe ścierwo.

octave25 napisał/a:

O mamy Wyznawcę Yahwe tutaj. XD



Pudło. Jestem ateista cwe*u

zb...........ig

2022-06-07, 18:39
octave25 napisał/a:

O mamy Wyznawcę Yahwe tutaj. XD



A w tym twoim kościółku, to niby do kogo się modlicie?