18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Absurdy PRL

Essent • 2016-12-21, 21:12
Relacja z budowy chodników z roku 1978.Teraz mamy UE i też wychodzą takie kwiatki ale tylko niektórzy trzepią na tym kasę.

sumka

2016-12-23, 09:30
support3 napisał/a:


Ja osobiście dziękuje Bogu, że PIS nie wpuścił ciapatych do Polski.



Co miał PIS do tego że żaden Ciapaty nie chce tutaj przebywać podobnie jak spora część Polaków i jeszcze do tego dziękujesz Bogu kompletnie bez sensu.

Hvsarz

2016-12-23, 09:46
jedrzej152 napisał/a:

@orisuniek trzeba mieć 15 lat albo nie mieć pojęcia o świecie, żeby twierdzić, że istnieje tylko lewica czy prawica i nie da się "mieszać" poglądów politycznych, ja na przykład jak najbardziej jestem za tym, żeby pary homoseksualne mogły zawierać związki partnerskie - bo dlaczego nie (ułatwiło by im to dziedziczenie spadków, możliwość o dowiadywanie się o druga osobę w szpitalu czy wspólny kredyt na mieszkanie, bo w końcu co to komu przeszkadza?), a jednocześnie jestem za przywróceniem kary śmierci i posiadania broni bez pozwolenia. Powiedziałbym nawet, że trzeba być w najmniejszym stopniu upośledzonym, żeby skrajnie trzymać się tylko i wyłącznie prawej lub lewej.


Albo nie mieć pojęcia na czym polega różnica...
Bo to co opisałeś to po prostu czyste, nieskalane lewicową ideą prawicowe spojrzenie drogi Panie. Nie wiem jakby ktoś zakrzywiał czasoprzestrzeń to niestety jest tylko lewo lub prawo. Bo nie da się być trochę wolnym. Albo człowiek jest wolną jednostką albo nią nie jest.
Niestety właśnie pod wpływem jakiejś dzisiejszej nowomowy jest jakieś wypaczenie pojęć. Zastanawiam się tylko co według Ciebie z tych rzeczy, które wymieniłeś nie jest prawicowe?

Ma...........gw

2016-12-23, 10:00
Hvsarz napisał/a:

tylko lewo lub prawo.



Świat nie jest czarno-biały :kawa:

Hvsarz napisał/a:

Albo człowiek jest wolną jednostką albo nią nie jest.



W XXI wieku nie da się być "wolną" jednostką, od chwili nadania numeru seryjnego tzw. PESEL jesteś niewolnikiem, j***nym rzędem numerków, który będzie tańczył jak mu zagrają z góry.

nomo

2016-12-23, 12:28
support3 napisał/a:

Strasznie boli cię dupa o ten KOD, a im mocniej boli dupa ludzi "podobnych tobie" tym bardziej jestem przekonany, że ta inicjatywa ma sens, bo ewidentnie się jej obawiacie


:lol: :lol: :lol:
Przed chwilą był sondaż Tns-obop dla polskiego radia, tylko 12% popiera ciamajdan, 47% ma z was wielką polewkę, reszta ma wyj***ne w całości

Wasze kłamstwa o trybunale, o 500+, o rozj***nej gospodarce jakoś nikogo nie łapią, pułkownik mazguła i gen dukaczewski musi szybko coś lepszego odpalić bo za chwilę nikogo w KOD nie będzie

Ps w kwestii formalnej popierasz rzeplinskiego z PZPR który otwarcie walczy o zaostrzenie ochrony życia poczętego ?? Albo jak ci się podoba uniewinnienie Sawickiej z PO która zalatwiala za łapówki działki na Helu ??

kenzol

2016-12-23, 13:10
tranzystor napisał/a:


Skoro lokalizacje blisko centrum są pozajmowane przez wielką płytę, to trzeba budować w okolicach centrum. Jak kupujesz mieszkanie po taniości z MDMu, to masz dwie godziny do centrum. Jak kupujesz za normalną kasę, to lokalizacja ma dobre perspektywy. Coś za coś.


5000 zł za metr kwadratowy i "po taniości", dobre :-) Zagranicą, a nawet w Polsce za komuny nikt nie mógł otrzymać pozwolenia na zabudowę wielomieszkaniową, jeśli osiedle nie zostało najpierw dobrze połączone z komunikacją miejską, nie mówiąc już o odpowiedniej liczbie miejsc parkingowych. Na Zachodzie, maksymalna odległość mieszkania od przystanku komunikacji miejskiej to 500 metrów... nawet tego mieszkania "po taniości" z MDM-u :-)

sumka

2016-12-23, 13:33
nomo napisał/a:


:lol: :lol: :lol:
Przed chwilą był sondaż Tns-obop dla polskiego radia, tylko 12% popiera ciamajdan, 47% ma z was wielką polewkę, reszta ma wyj***ne w całości



Możecie się śmiać do woli, zasadniczo wszyscy którzy tę szopkę PISorów popierają to debile z wykształceniem na poziomie ziemniaka i banda staruszków którym rydzyk zrobił za ich własne pieniądze papkę z mózgu. Cała reszta zabezpiecza majątki i przygotowuje się do tego co nadchodzi a wy zostaniecie wydymani jak Węgrzy którzy są oficjalnie murzynami europy, będziecie zapie**alać dla zachodu za najmniejsze możliwe pieniądze nie mając przy tym do powiedzenia ani słowa na temat siebie czy swojego Państwa - Powodzenia (Hahahaha).

yebacsystem

2016-12-23, 13:43
jędruś jądruś jesteś za związkami bo sam na pewno jesteś ciotą!

tranzystor

2016-12-23, 17:21
kenzol napisał/a:

5000 zł za metr kwadratowy i "po taniości", dobre Zagranicą, a nawet w Polsce za komuny nikt nie mógł otrzymać pozwolenia na zabudowę wielomieszkaniową, jeśli osiedle nie zostało najpierw dobrze połączone z komunikacją miejską, nie mówiąc już o odpowiedniej liczbie miejsc parkingowych. Na Zachodzie, maksymalna odległość mieszkania od przystanku komunikacji miejskiej to 500 metrów... nawet tego mieszkania "po taniości" z MDM-u



Nigdzie i nigdy nikt nie narzucał lokalizacji, pod kątem dostępności komunikacji miejskiej. Poprostu za PRLu robili wszędzie przystanki autobusowe, bo nie liczyli się z kosztami i rentownością. Na zachodzie się tak nie przejmowali komunikacją miejską na obrzeżach, bo tam od zawsze samochód nie stanowił luksusu.
Na cąłym świecie jest tak, że metr mieszkania blisko centrum jest droższy, bo komfort bliskości wszystkiego kosztuje. Chociaż od pewnego czasu jest na zachodzie trend posiadania domów na obrzeżach.
Liczba miejsc parkingowych przy blokach z wielkiej płyty? Czy Ty na prawdę masz 30 lat? Przecież za socjalizmu jak były wa samochody na klatkę schodową w wieżowcu, to było bogactwo. Do dzisiaj jest problem z wielką płytą, bo nie ma gdzie parkować.

nomo

2016-12-23, 18:29
sumka napisał/a:

będziecie zapie**alać dla zachodu za najmniejsze możliwe pieniądze nie mając przy tym do powiedzenia ani słowa na temat siebie czy swojego Państwa - Powodzenia (Hahahaha).


Dziecko drogie, w swojej głupocie tak się rozkrecileś że właśnie udowodniłeś że za Tuska w Polsce był raj, i każdy zarabiał jak Bienkowska 5 tyś dziennie, i wpie**alał wyłącznie ośmiorniczi i popijał szampanem :lol: :lol: :lol:

Ps przed chwilą Bartosz Sierpniowski KOD Lubelskie nawrzeszczał na Kijowskiego że jest kompletnie oderwany od rzeczywistości, jak to prawda w oczy kole

Hvsarz

2016-12-23, 18:34
Majkizrpgw napisał/a:



Świat nie jest czarno-biały :kawa:



W XXI wieku nie da się być "wolną" jednostką, od chwili nadania numeru seryjnego tzw. PESEL jesteś niewolnikiem, j***nym rzędem numerków, który będzie tańczył jak mu zagrają z góry.


Dać to się da ale i owszem, nie jesteśmy wolnymi jednostkami w tym systemie. Choć rejestracja samego swojego bytu wolności nie przeczy.
I owszem, świat nie jest cały czarno biały ale zawiera dużo takich kwestii. Takich jak ta wspomniana. Wielu ludzi natomiast nadużywa tego określenia, że nie jest czarno-białe po to by sztucznie coś komplikować, niekoniecznie celowo i świadomie rzecz jasna. Ale to dlatego tak niewielki odsetek populacji, jest odpowiedzialny za cały jej rozwój, bo cała reszta lubi komplikować.

sumka

2016-12-23, 19:06
nomo napisał/a:


każdy zarabiał jak Bienkowska 5 tyś dziennie,



Typowe u komucha, zazdrościsz jej co ? Dla twojej niedorozwiniętej świadomości mało mnie interesuje KOD i wszyscy pozostali bo potrafię sam pozyskiwać i oceniać informacje choć to dla ciebie pewnie dziwne bo jak ktoś ci nie powie jak należy robić to jesteś bezradny.

Herhard

2016-12-23, 19:47
jedrzej152 napisał/a:

@orisuniek trzeba mieć 15 lat albo nie mieć pojęcia o świecie, żeby twierdzić, że istnieje tylko lewica czy prawica i nie da się "mieszać" poglądów politycznych, ja na przykład jak najbardziej jestem za tym, żeby pary homoseksualne mogły zawierać związki partnerskie - bo dlaczego nie (ułatwiło by im to dziedziczenie spadków, możliwość o dowiadywanie się o druga osobę w szpitalu czy wspólny kredyt na mieszkanie, bo w końcu co to komu przeszkadza?), a jednocześnie jestem za przywróceniem kary śmierci i posiadania broni bez pozwolenia. Powiedziałbym nawet, że trzeba być w najmniejszym stopniu upośledzonym, żeby skrajnie trzymać się tylko i wyłącznie prawej lub lewej.



Kolega ci się oświadczył?

kenzol

2016-12-24, 05:23
tranzystor napisał/a:



Nigdzie i nigdy nikt nie narzucał lokalizacji, pod kątem dostępności komunikacji miejskiej. Poprostu za PRLu robili wszędzie przystanki autobusowe, bo nie liczyli się z kosztami i rentownością. Na zachodzie się tak nie przejmowali komunikacją miejską na obrzeżach, bo tam od zawsze samochód nie stanowił luksusu.
Na cąłym świecie jest tak, że metr mieszkania blisko centrum jest droższy, bo komfort bliskości wszystkiego kosztuje. Chociaż od pewnego czasu jest na zachodzie trend posiadania domów na obrzeżach.
Liczba miejsc parkingowych przy blokach z wielkiej płyty? Czy Ty na prawdę masz 30 lat? Przecież za socjalizmu jak były wa samochody na klatkę schodową w wieżowcu, to było bogactwo. Do dzisiaj jest problem z wielką płytą, bo nie ma gdzie parkować.


Czy ty naprawdę masz 32 lata? Pojedź sobie i zobacz osiedla z wielkiej płyty na łódzkim widzewie i porównaj to z ilością miejsc parkingowych w nowobudowanych osiedlach w centrum, ale nie tych "po taniości" ;-)

Felicity777

2016-12-24, 11:49
jedrzej152 napisał/a:

@orisuniek trzeba mieć 15 lat albo nie mieć pojęcia o świecie, żeby twierdzić, że istnieje tylko lewica czy prawica i nie da się "mieszać" poglądów politycznych, ja na przykład jak najbardziej jestem za tym, żeby pary homoseksualne mogły zawierać związki partnerskie - bo dlaczego nie (ułatwiło by im to dziedziczenie spadków, możliwość o dowiadywanie się o druga osobę w szpitalu czy wspólny kredyt na mieszkanie, bo w końcu co to komu przeszkadza?), a jednocześnie jestem za przywróceniem kary śmierci i posiadania broni bez pozwolenia. Powiedziałbym nawet, że trzeba być w najmniejszym stopniu upośledzonym, żeby skrajnie trzymać się tylko i wyłącznie prawej lub lewej.



O nie, żadnych praw dla zboczeńców! Bo się potem zacznie tarło o śluby i adopcje. Jak im tak źle w Polsce, to niech do Rosji się wynoszą.

support3

2016-12-24, 13:54
nomo napisał/a:


Dziecko drogie, w swojej głupocie tak się rozkrecileś że właśnie udowodniłeś że za Tuska w Polsce był raj, i każdy zarabiał jak Bienkowska 5 tyś dziennie, i wpie**alał wyłącznie ośmiorniczi i popijał szampanem :lol: :lol: :lol:

Ps przed chwilą Bartosz Sierpniowski KOD Lubelskie nawrzeszczał na Kijowskiego że jest kompletnie oderwany od rzeczywistości, jak to prawda w oczy kole



Pięknie wymieniasz wszystkich tylko nikogo z PISu a co z kryminałem Kamińskim, a co z Misiewiczami, a co debilem na stanowisku ministra obrony ?