18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Absurdalna postawa władz Zgorzelca! Burmistrz, policja i RPO

arturek_w • 2016-02-08, 21:33
Absurdalna postawa władz Zgorzelca! Burmistrz, policja i RPO przeciw ochroniarzom, którzy zatrzymali Syryjczyka

Wygląda na to, że polityczna poprawność, przez którą w ostatnich latach zginęły setki Europejczyków, dotknęła także i lokalne władze w Polsce. Ochroniarze, którzy zatrzymali w Zgorzelcu Syryjczyka, mogą mieć poważne kłopoty.


„Ok. godz. 11:20, w obszarze obiektu chronionego, który jest objęty ochroną przez CSS Fenix, patrol naszej firmy zauważył mężczyznę, który nie posiadał zezwolenia na przebywanie na w/w obiekcie.(...) na widok naszego patrolu młody mężczyzna pochodzenia arabskiego zaczął uciekać. Po ujęciu okazało się iż jest on Syryjczykiem i przebywa nielegalnie na terenie naszego kraju, został przekazany do SG ze Zgorzelca” - poinformowała firma ochroniarska.


Na pierwszy rzut oka wydaje się, że ochroniarze zachowali się bez zarzutu. Chronili obiektu, mężczyzna uciekał na ich widok. Dodatkowo mężczyzna wyróżniał się bliskowschodnim pochodzeniem, co – w kontekście licznych zamachów i innych przestępstw popełnianych przez beneficjentów migracyjnej fali – słusznie wzbudziło podejrzenia ochroniarzy.


Funkcjonariusze firmy Fenix nie dostali jednak nagrody za czujność, ale mają teraz poważne kłopoty. Spadła na nich fala lewackiej krytyki, a sprawą zajęły się też organy ścigania i Rzecznik Praw Obywatelskich. Szczególnie absurdalnie brzmią pretensje płynące z Urzędu Miasta Zgorzelca. - Jako urząd miasta jesteśmy oburzeni działaniem grupy ochroniarskiej. Ta tłumaczy się tym, że mężczyzna naruszył teren przez nią ochraniany, ale do zatrzymania doszło już na miejskim chodniku, czyli w miejscu w publicznym. Nie mieli do tego prawa - podkreśla Renata Burdosz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Zgorzelec. Z wypowiedzi pani rzecznik wynika więc, że skoro mężczyzna uciekał przed ochroniarzami (co już nie tylko mogło, ale w sposób oczywisty powinno wzbudzić ich niepokój) i udało mu się opuścić obszar chroniony przez firmę, nie powinni byli już go zatrzymać. Wyobraźmy sobie więc hipotetyczną sytuację, w której ktoś uzbrojony w bombę wchodzi na teren chroniony, ale wybiega z niego przestraszony przez ochroniarzy i wysadza się za płotem. Tam nie wolno go już powstrzymać? Przecież to kpina z logiki!


Szef firmy ochroniarskiej - Jacek Musiał - tłumaczy, że niezależnie od tego, czy na obiekcie przebywałby dziwnie zachowujący się Polak, czy Syryjczyk, i tak zostałby zatrzymany. - Taka osoba powinna zostać zatrzymana i sprawdzona, dlaczego przebywa w tym miejscu - zaznacza. Policja twierdzi jednak, że sytuacja jest „wysoce wątpliwa prawnie”. Z ustawy wynika bowiem, że pracownicy ochrony mają prawo wylegitymować osobę przebywającą na terenie obiektu, a w jego pobliżu tylko w przypadku, gdy istnieje zagrożenie - mówi podkom. Antoni Owsiak z KPP w Zgorzelcu. Policjanci przekazali więc sprawę do prokuratury.


Poinformowanie prokuratury zapowiada również skrajnie lewacka partia Razem. Co więcej, sprawą z urzędu zajmie się także Rzecznik Praw Obywatelskich.


Okazało się co prawda, że Syryjczyk miał prawo przebywać na terenie Unii Europejskiej, jego pobyt był bowiem zalegalizowany w Niemczech. Mimo tego, mający usta pełne haseł o wolności urzędnicy nie sądzą chyba, że gdyby w Zgorzelcu ochroniarze zatrzymali Polaka, sprawę tak szybko i szeroko opisałyby media, zabrałaby się za nią policja, prokuratura, neo-komuniści z dotowanej przez państwo partii i Rzecznik Praw Obywatelskich?


Ochroniarze przyznają, że zatrzymując Syryjczyka, mieli na uwadze wydarzenia z Paryża z 2015 r. To promyk nadziei świadczący o tym, że są jeszcze w Polsce ludzie myślący w zgodzie z zasadami logiki.

Chyba kogoś poj***ło... Myślałem, że Sosnowiec ale widać w Zgorzelcu też matoły na stanowiskach siedzą.. Ciekawe co zrobią jak sami staną się "ofiarami" swojej bezmyślności i patrzenia w teraźniejszość zamiast w przyszłość.. :samoboj:

zajumane:

Read more: http://www.pch24.pl/absurdalna-postawa-wladz-zgorzelca--burmistrz--policja-i-rpo-przeciw-ochroniarzom--ktorzy-zatrzymali-syryjczyka-,41037,i.html#ixzz3zbunvFRd

KlinikaAborcyjna

2016-02-08, 22:50
arturek_w napisał/a:

. Ciekawe co zrobią jak sami staną się "ofiarami" swojej bezmyślności i patrzenia w teraźniejszość zamiast w przyszłość..



Z jednej strony to nikomu z rodaków źle nie życzę ale z drugiej strony mam taką szczerą nadzieję że ich najbliższe i najukochańsze osoby staną się ofiarami, nie oni sami. Jak mówi przysłowie "Polak mądry po szkodzie" ale wtedy będzie za późno.
Takim debilom potrzebna jest terapia szokowa, ale nie takie tam drobne pierdnięcie losu tylko dobre pie**olNIĘCIE żeby k***a dotarło jaką głupotę popełnili i do czego to prowadzi/ło.

HighBull

2016-02-08, 23:44
Po prostu, po przez graniczenie, bądź przebywanie blisko granicy niemiec (celowo z małej litery :) ) udzieliło im się tą samą hipokryzją :hitler:

RoboCat

2016-02-09, 00:00
ostatnio sie zastnawialem czemu normlani ludzie nie zbiora sie przeciwko tym lewakom i h*jistom... i tak sobie mysle - bo normlany czlowiek pracuje i ma rodzine i niema czasu na glupoty tak jak te lewackie pie**olone lenie, ktore nie maja co robic i wymyslaja glupoty i udaja pseudointeligentow. Mam nadzieje ze kiedys ta "lawina" normlanych, zmeczonych ludzi ruszy i tych wszystkich lewakow wyplewi. P.S. jebcie sie wy wszyscy z organizacji donoszacych bo jestescie pasozytami, ludzmi pustymi i ograniczonymi umyslowo przychlastami.

natking

2016-02-09, 00:19
k***a, przecież już ktoś to tłumaczył wam tutaj. Grochem w ścianę.

Mojs

2016-02-09, 00:19
Wymagasz logiki od skrajnie lewicowych osobników? Oni robią k***ę z logiki na każdym kroku. Znam osoby z zapędami w lewo, ale k***a, skrajna lewica - nie dyskutuj, bo stracisz czas.

czarnykun

2016-02-09, 00:23
A co to jest k***a? GTA San Andreas, że wystarczy do garażu wejść i już jest się nietykalnym? Koleś sp***ala przed ochroniarzami na terenie zakładu co mówi samo przez się, że ma coś za uszami. Ciekawe czy jakby się okazało, że coś ukradł/zabił kogoś/zaaplikował bombke to ochroniarze mogliby się powołać na te gówniane przepisy i uszłoby im to na sucho?

Blurey

2016-02-09, 00:27
Mogli go odj***ć,zakopać i iść na browarka :)

czarnykun

2016-02-09, 00:31
Nie mieli prawa go zatrzymać i zawieźć do sg... sratatata a co temu typowi się stało? Nie wywieźli go przecież na drugi koniec Polski z dala od domu ( o ile jakiś tam miał ). Serio po ostatnich wydarzeniach ma ktoś wątpliwości co do tego, że postąpili dobrze nawet jeśli złamali przepisy?

trabus

2016-02-09, 00:32
Tą prokuratorską k***ę która jeździ naj***na się zająć a nie porządnych obywateli gnębić!

Neton

2016-02-09, 00:34
Wiecie co jest najgorsze. Że non stop czytam odmienne interpretacje tego zajścia. Ciekawi mnie jak było faktycznie. Jak było to na terenie chronionego przez tą firmę terenie ( i był zakaz przebywania osób postronnych ) to mieli prawo go zatrzymać.

Masterof

2016-02-09, 00:48
Co za dyskusja, mieli prawo, nie mieli prawa, a ch*ja kogo już obchodzi, że śniady przebywał nielegalnie w polszy. Ta sama zagrywka co z "taśmami prawdy". Zamiast się skupić na tym co politycy mówili to każdy roztrząsał się nad tym, czy to kulturalne, czy nie nagrywanie z zaskoczenia.

Mam j***ną nadzieje, że za miesiąc albo i rok rozpęta się III wojna światowa w tej j***nej zgniliźnie i wszystkie tumany się wybija nawzajem, a ja będę oglądał śmieszne filmiki z moim kangurem Albertem w Sidney i śmiał się do rozpuku.

Loaloa

2016-02-09, 02:23
Cebule poczuły zew i kreują się na szeryfów całego Teksasu i połowy Europy. Oczywiście interwencja NA TERENIE przez nich ochranianym to ich obowiązek. Widziałem wywiad z nimi i w tym wywiadzie dość butnie zapowiadali, co to oni nie zrobią i jak to uchodźcy powinni się ich bać.





Przychodzisz do mnie z siekierą, znaczy, że też nie jestem ci obojętny.

sayar

2016-02-09, 06:22
chłopaki jesteśmy z Wami !!! patrole obywatelskie trzeba by było odpalić by pomóc chronić obywateli :-D może jak zobaczą ze ludzie czują się zagrożeni to coś zrobią...