18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

A tak straż miejska jeździ

Fatum93 • 2012-12-16, 11:59
Straż miejska zajeżdża rowerzyście drogę i nic sobie z tego nie robi.


Cyrk

2012-12-16, 15:49
@up: Obstawiam, że twój znajomy trochę podkolorował ta opowieść przy okazji się wybielając, że niby on wszystko zrobił dobrze. Żaden policjant nie wystawi mandatu z takim uzasadnieniem, bo najzwyczajniej na świecie, gdyby ktoś odmówił przyjęcia i sprawa poszła do sądu, ma koniec kariery i 5 zł na godzinę jako ochroniarz w Tesco...

Perhydrol

2012-12-16, 16:06
Takie wybryki można wypisywać nie am codziennie.

wessoly

2012-12-16, 17:18
pawelek1992xd : To tak nie działa, prowadząc po pijaku dostaniesz karę za jazdę po pijaku, bez uprawnień, za jazdę bez uprawnień. Ale zawsze odpowiada winny wypadku i nie ważne czy wjedzie w gościa bez prawka, czy w pijanego jak bela. A co do ścieżki to się mogę zgodzić, zobowiązuje dziecko dwóch pedałów do poruszania się nią, nie ulicą.

rav52v

2012-12-16, 17:46
qyk napisał/a:

Straż Miejska = pie**olone pasożyty




no z tego co ja widze to autor filmu to skonczony kretyn blokujący ruch, ale wy widzicie co chcecie...

pawelek1992xd

2012-12-16, 17:51
Troche pogooglowałem i rzeczywiście macie racje z tym kto bierze opowiedzialnośc za wypadek samochodowy. Jednak wydaje mi się że nie zawsze sprawdza się to w przypadku rowerzystów, którzy nagminnie łamią przepisy utrudniając poruszanie się samochodem. Jakiś czas temu w telewizji była sprawa o tym że kierowca potrącił rowerzystę na przejsciu dla pieszych (nie było tam przejazdu rowerowego). I wtedy winy nie ponosił kierowca, więc czy poruszajacy sie niezgodnie z przepisami rowerzysta jest winny czy wszystko spada na kierowce pojazdu który zwyczajnie mógł się nie spodziewac jadącego obok niego rowerzysty wiedząc że obok jest scieżka.

Fatum93

2012-12-16, 18:45
pawelek1992xd napisał/a:

Troche pogooglowałem i rzeczywiście macie racje z tym kto bierze opowiedzialnośc za wypadek samochodowy. Jednak wydaje mi się że nie zawsze sprawdza się to w przypadku rowerzystów, którzy nagminnie łamią przepisy utrudniając poruszanie się samochodem. Jakiś czas temu w telewizji była sprawa o tym że kierowca potrącił rowerzystę na przejsciu dla pieszych (nie było tam przejazdu rowerowego). I wtedy winy nie ponosił kierowca, więc czy poruszajacy sie niezgodnie z przepisami rowerzysta jest winny czy wszystko spada na kierowce pojazdu który zwyczajnie mógł się nie spodziewac jadącego obok niego rowerzysty wiedząc że obok jest scieżka.



Z tego co mi wiadomo, rowerzysta nie ma przymusu jechać ścieżką rowerową, to jest jego wybór, jeżeli już jedzie drogą, obowiązują go przepisy jak i innych kierowców drogi. Nie ma to różnicy, rowerzysta na drodze to tak jak samochód, motocykl, skuter czy nawet quad.

pawelek1992xd

2012-12-16, 19:08
Fatum93:
Prawo o Ruchu Drogowym

Art 33

Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

To co napisałes to prawda, ale tylko wtedy kiedy nie ma scieżki rowerowej obok ulicy.

SalvaCzoko

2012-12-16, 19:16
Nie słyszycie warkotu silnika? to skuterzysta, kolejna zaraza zaraz po rowerzystach, nie słychać nawet dźwięku migaczy (cyk cyk), winowajca sam się wyłania.
Skrzyżowanie Y, skręca się z prawej strony pasa ruchu w prawo, w lewo z lewej strony pasa ruchu, no ale czego się spodziewać gdy na drogę wypuszcza się kogoś kto ma tylko dowód osobisty, zero wyobraźni, zero znajomości przepisów ruchu drogowego.

Fatum93

2012-12-16, 20:51
SalvaCzoko napisał/a:

Nie słyszycie warkotu silnika? to skuterzysta, kolejna zaraza zaraz po rowerzystach, nie słychać nawet dźwięku migaczy (cyk cyk), winowajca sam się wyłania.
Skrzyżowanie Y, skręca się z prawej strony pasa ruchu w prawo, w lewo z lewej strony pasa ruchu, no ale czego się spodziewać gdy na drogę wypuszcza się kogoś kto ma tylko dowód osobisty, zero wyobraźni, zero znajomości przepisów ruchu drogowego.



Gówno nie skuterzysta, słychać dźwięk pedałowania, oraz na samym końcu specyficzny dźwięk hamowania. Może jeszcze strzały słyszałeś gdzieś ??

fr...........07

2012-12-16, 21:35
O widzę nowa moda na Sadolu. Najazd na straż miejską :) . Będzie ciekawie.

av...........84

2012-12-16, 22:11
pie**olone ścieżki rowerowe

msl

2012-12-16, 22:11
pawelek1992xd napisał/a:

Równolegle do tej drogi którą jedzie rowerzysta biegnie po lewej stronie scieżka rowerowa. Zgodnie z kodeksem ruchu drogowego rowerzysta ma obowiazek korzystania z niej. Jeżeliby doszło do wypadku winny byłby rowerzysta. Działa to na takiej samej zasadzie jak np w wypadku gdy w kierowcę bez prawa jazdy ktoś wjedzie. Winna jest osoba bez uprawnień ponieważ nie powinna znajdować sie w ogóle na ulicy tak samo jak ten rowerzysta. Powinien cieszyc się że nie otrzymał mandatu (jest on stosunkowo niski chyba 50zl) za jazde po ulicy i ze nic mu sie nie stało.



Gadasz jak potłuczony. Art. 33 ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym mówi:
Cytat:

Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić


Pojęcie "kierunek ruchu" jest zaś wyjaśnione w art. 1 lit. z) Konwencji wiedeńskiej o ruchu drogowym:
Cytat:

określenia "kierunek ruchu" oraz "odpowiadający kierunkowi ruchu" oznaczają prawą stronę, jeżeli zgodnie z ustawodawstwem krajowym kierujący pojazdem jest obowiązany wymijać inny pojazd po swojej lewej stronie; w przeciwnym razie określenia te oznaczają lewą stronę



Z przepisów tych jasno wynika, że w Polsce rowerzyści mają obowiązek poruszania się po ścieżce rowerowej tylko wówczas, gdy znajduje się ona po prawej stronie względem jadącego jezdnią rowerzysty. Jeżeli zaś znajduje się ona po ich lewej stronie, nie mają takiego obowiązku.

dejmen3

2012-12-16, 22:32
pawelek1992xd napisał/a:

Równolegle do tej drogi którą jedzie rowerzysta biegnie po lewej stronie scieżka rowerowa.


Ty tam ścieżkę rowerową widzisz :?:

pawelek1992xd

2012-12-16, 22:41
@msl:

Wydaje mi się że podany przez Ciebie cytat z Konwencji Wiedeńskiej nie nakazuje budowania jednokierunkowych scieżek rowerowych po obu stronach ulicy po to aby można było poruszać się rowerem w obu kierunkach. Wystarczy jedna dwukierunkowa ścieżka wybudowana po jednej ze stron ulicy (a taka właśnie scieżka jest wybudowana w miejscu gdzie nagrano filmik).
Tutaj jest to ładnie opisane:
http://www.wrower.pl/prawo/obowiazek-jazdy-po-drodze-dla-rowerow,3004.html

@dejmen3

tak mieszkam niedaleko i zapewniam Cię że jest tam scieżka obok. Jak sie przypatrzysz pod koniec filmiku rowerzysta przejeżdża przez przejazd rowerowy który następnie biegnie po lewej stronie drogi.