18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

400kg na klacie

Centurionero • 2019-11-10, 04:06
Koszulka mocy dzięki, której można podnieść 30% więcej


Koszulka na zawodach w wyciskaniu ma pomóc unieść więcej kilogramów. Działa przede wszystkim w pierwszej fazie wyciskania.

Gdy zawodnik bez koszulki opuści ciężar na klatkę piersiową i chwilę ten ciężar utrzyma, ma poważne problemy, aby wyprostować ręce w łokciach i ciężar wypchnąć w górę. Szczególnie gdy mierzy się z ciężarem przekraczającym 200, a nawet 300 kg. Sztangi nie można wypchnąć od razu po opuszczeniu, bo wtedy sędziowie nie uznają wyniku.

Koszulka działa jak sprężyna. Gdy zawodnik opuszcza sztangę na klatkę, materiał oraz specyficzny sposób szycia powodują, że górna część koszulki, przede wszystkim rękawki, pod wpływem ciężaru odginają się, by po chwili pomóc wypchnąć sztangę ku górze.



Uważam, że samo położenie się pod taki ciężar to oznaka dużych jaj :)


Andrzejas

2019-11-10, 11:31
Uważam, że samo położenie się pod taki ciężar to oznaka małego fjutka.
Tyle te sk***iele się pocą, tyle hajsu wydają na to, a cały ten wysiłek idzie w machanie jakimś żelastwem na drągu. Drzewo by porąbał! Węgiel do piwnicy wrzucił! A tak, to po wszystkim nawet śladu nie ma po jego wysiłku i ten, kto nie widział, czego dokonał, to może mu wierzyć tylko na słowo.
:facepalm:

edit:
Jeszcze powtarza jak mantrę, że koszula nie miała prawa pęknąć, choć trzyma pękniętą w rękach! Prawa fizyki chyba są mu obce. Mostek złamał, ale wyciska ze złamanym. No kretyn!

Respektuj

2019-11-10, 12:19
kamuha napisał/a:

Skoro ma pretensje do koszulki że pekla to może rekordy i wyniki przypiszmy koszulkom?



to czemu sportowcy nie zawdzięczają swoje osiągnięcia sterydom? wiadomo że teraz w sporcie duża część tego używa i co? gadasz człowieku głupoty bo pewnie Ci żal że nawet 100kg nie podniesiesz

SirMajkel

2019-11-10, 12:30
niech ktoś mi wytłumaczy po co oni wyginają się w chińskie "U" na tej ławce.

dżonyłojlker

2019-11-10, 14:05
SirMajkel napisał/a:

niech ktoś mi wytłumaczy po co oni wyginają się w chińskie "U" na tej ławce.



Bo w ten sposób skracają sobie ruch ramion do klatki.

SirMajkel

2019-11-10, 14:40
patitati napisał/a:

Bo w ten sposób skracają sobie ruch ramion do klatki.



ale to w tedy lipa jakaś a nie wyciskanie.

luxpiotr

2019-11-10, 15:25
Skoro tak koszula w czymś pomaga, to jest formą dopingu. Tyle w temacie.

dżonyłojlker

2019-11-10, 15:59
SirMajkel napisał/a:

ale to w tedy lipa jakaś a nie wyciskanie.



Zasady są chyba takie że - głowa, barki/łopatki i pośladki mają dotykać ławki - więc robią mostek na tyle ile się da.

luxpiotr napisał/a:

Skoro tak koszula w czymś pomaga, to jest formą dopingu. Tyle w temacie.



Wyciskanie w koszulce to inna dyscyplina.
Ogólnie uważam to za idiotyzm, jak i cały trójbój i dwubój oraz wszystkie szarpania na raz - chcą się okaleczać, ch*j im w dupę. Wiadomo że każdy za młodu chce się sprawdzić ile szarpnie i jak miałem naście lat też pajacowałem jak każdy głupek na siłowni.

NataliaW

2019-11-10, 16:15
Człowiek powinien być człowiekiem, a nie lewarkiem. Nie mylic z nie dbaniem o swoje ciało.

gadman

2019-11-10, 16:53
ciekawe ile na nogi targa :P

SCIX_69

2019-11-10, 17:15
a wy jesteście p*zdy i j***ne pedaly! walga bo tak nazywa sie ten gosc wygral dla polski wiecej medalow i wyróżnień niz cala pedalska pilka nozna, koszykowka, siatkówka razem wzięte przez ostatnia dekade i pisze tu o skali światowej, jest on najsilniejszym trojboista i wyciskaczem głównie na świecie! wiec zamknac jebiace p*zdy.

Attero132

2019-11-10, 17:34
Nie wiem o ch*j wam chodzi. Każdy ma jakąś zajawkę. Jeden wali konia 3 razy dziennie i mu z tym dobrze drugi uprawia dziwne dyscypliny jak np wyciskanie w koszuli, albo unihokej. Gość był bliski jakiegoś rekordu świata wiec myślę że coś szacunku się należy.

ritu4l

2019-11-10, 17:48
SCIX_69 napisał/a:

a wy jesteście p*zdy i j***ne pedaly! walga bo tak nazywa sie ten gosc wygral dla polski wiecej medalow i wyróżnień niz cala pedalska pilka nozna, koszykowka, siatkówka razem wzięte przez ostatnia dekade i pisze tu o skali światowej, jest on najsilniejszym trojboista i wyciskaczem głównie na świecie! wiec zamknac jebiace p*zdy.



Oj nie zesraj się. Pare medali na krzyż zdobył, z czego najważniejszy z 5 lat temu (mistrza Europy a nie świata)

stefanwtiorturiowanyprzez

2019-11-10, 17:58
Ten sposób wyciskania uprawia trzy osoby na świecie,dlatego zdobycie medalu to dla wszystkich prawdziwe zaskoczenie.Jak ja bym uprawiał nagle ten sport,to zawsze brakowałoby mi jednego miejsca do podium.

bodzio667

2019-11-10, 19:16
Taka sama sztuka, jak wyuczyć się wyp***zania melodii.

maddog77

2019-11-10, 19:57
Grzesiu spoko człowiek udziela się też charytatywnie na rzecz dzieci i zwierząt....załatwił między innymi sprzęt dla dzieciaków ze szkoły specjalnej,zbierał też kasę dla chorego chłopca i nie raz wspierał schroniska dla psów.