18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

40 bilionów kilometrów

Jesse.Pinkman • 2013-03-17, 18:55
40 bilionów kilometrów - w przybliżeniu tyle dzieli nas od najbliższej (poza Słońcem) gwiazdy Proxima Centauri. Zaledwie (w odniesieniu do rozmiaru wszechświata) 4.22 lata świetlne. Proxima Centauri jest składnikiem układu potrójnego gwiazd, znajdującego się 4,22-4,37 ly od ziemi. Jak wyglądałoby Słońce z najbliższego nam układu gwiezdnego? A jak wygląda ten bardzo ciekawy układ wielokrotny? O to parę zajebistych zdjęć, wizji i parę ciekawostek:



LINK
Słońce u góry widziane z odległości 4 lat świetlnych. Alfa Centauri A i B tworzą razem z Proximą Centauri najbliższy nam Układ Gwiezdny. Wokół składnika B krąży najbliższa nam planeta pozasłoneczna Alfa Centauri Bb (widoczna na tej wizji powyżej) - zaledwie nieco ponad 4 lata świetlne od nas. Jej średnica jest nieco większa od średnicy Ziemi, ale zbyt mała odległość od gwiazdy B powoduje, że na jej powierzchni temperatura może dochodzić nawet do 1200 stopni Celsjusza.




LINK




LINK
Większy składnik A i mniejszy B zaznaczone kółkami a strzałką na dole zaznaczone położenie Proximy.




LINK
Wizja młodej planety Alfa Centauri Bb. Być może niegdyś jej orbita znajdowała się w ekosferze gwiazdy B, co umożliwiłoby utrzymanie się ciekłej wody na powierzchni i rozwój życia zaledwie 4 lata świetlne od innej planety obfitującej w miliony gatunków.




LINK
Alfa Centauri A i B widziane z planety Bb gdyby ta znajdowała się na orbicie dalszej niż obecnie i nie posiadała atmosfery.




LINK
Prawdopodobny wygląd planety Bb przy tak niewielkiej odległości od gwiazdy B. Obok parę ciekawych danych o planecie.




LINK
Alfa Centauri A i B, czerwonym kółkiem zaznaczona pozycja Proximy.




LINK
Parę kolejnych wizji planety Bb.




LINK




LINK




Gdyby planeta Bb krążyła w ekosferze gwiazdy.




LINK
Takie małe porównanie.




LINK
Co tu dużo pisać, piękny widok.




LINK




LINK
Wizja planety pozasłonecznej okrążającej Gwiazdę Barnarda. Jest to czerwony karzeł, znajduje się 5,94 ly od Ziemi. Bardzo ciekawa gwiazda, która była brana pod uwagę jako cel lotu międzygwiezdnego (pomysł samego lotu upadł kilkanaście lat temu).


Gu...........99

2013-03-17, 21:52
"40 bilionów kilometrów"

to w przybliżeniu przebieg 15 sprowadzonych z Reichu Passtuchów.


elda1987

2013-03-17, 22:15
Infinity i "pan pajac" panowie, a wy na pewno interesujecie się astrologią lub o niej mówicie? Bo jestem zodiakalnym baranem, może jakiś horoskopik?

kapelan_szturmowy

2013-03-17, 22:20
Cytat:

może jakiś horoskopik?

tak, umrzesz jutro.

Swka

2013-03-17, 22:29
Wszystko pięknie i ciekawe, ale na ch*j? I tak nikt tam nie doleci, a jak już doleci to na pewno nie wróci.

Wolfi

2013-03-17, 22:30
BluntedAstronaut napisał/a:



http://kopalniawiedzy.pl/foton-naped-kosmos-pojazd-kosmiczny-PLT-Laserowy-Naped-Fotonowy-Photonic-Laser-Thruster-Young-Bae,3417

O to napęd, który za 30-50 lat może pozwolić nam na podróżowanie z prędkością nawet 1/3 prędkości światła. Lot do najbliższej planety pozasłonecznej Alfa Centauri Bb (4 lata świetlne) trwałby wtedy około 13-15 lat w jedną stronę.

Dlatego zgodzę się z częścią ,,minie dobre kilkadziesiąt lat" ale co do części ,,sto kilkadziesiąt lat" już bym się przyczepił, bo faktem jest, iż postęp technologiczny odbywa się w tempie wykładniczym. W coraz krótszym czasie osiągamy coraz więcej.


artykuł z września 2007 mówi o sprzęcie prezentowanym w grudniu 2006 roku.
6 i pół roku i nic? - tzn. że :sraka:

dooniu

2013-03-17, 22:41
Ja pie**ole, jaka ta nasza galaktyka mała...

Dalias

2013-03-17, 22:58
Dla kosmosu i astronomii zawsze piwo!

mare30ks

2013-03-17, 23:27
wszystko fajnie pieknie ale minelo kilkadziesiat lat od wyladowania na ksiezycu i ch*ja wiecej osiagnelismy, i cos mi sie zdaje ze jeszcze poczekamy chocby na to, nie wspominajac o dalszych wycieczkach
to chyba jedyny plus zimnej wojny, przynajmniej ruskie u usa zapie**alaly zeby sie wykazac czyms konkretnym, teraz zapie**alaja zeby paru bogatych sk***ieli mialo zajebista kase i nic ich nie obchodzi

elda1987

2013-03-18, 00:17
fiattt napisał/a:

tak, umrzesz jutro.




ale byś się zdziwił, jakbyś wywróżył prawdę :idzwch*j: poczekaj, jutro ci dam znać, czy dobry z ciebie astronauta.

kapelan_szturmowy

2013-03-18, 00:40
Cytat:

ci dam znać, czy dobry z ciebie astronauta.

wpadnij dziś na noc do mnie do łóżka, to od ręki wyniosę Cię na obritę.

farah398

2013-03-18, 01:57
Ja się ostatnio zastanawiałem apropos odległości na przykładzie księżyca Saturna - Tytana. Jakiś czas temu było o tym na sadolu. Pokrótce dla niewtajemniczonych chodzi o to, że pod kilkukilometrową warstwą lodu jest globalny ocean i twierdzi się, że może tam istnieć życie.
I teraz pomyślcie, może tam egzystować jakaś inteligencja która nawet nie zastanawia się, żeby przebić przez te kilometry na powierzchnie, przyjmują rzeczywistość jaką widzą. A tutaj za kilka lat wwierca się ziemski robot. Chodzi mi o to, że ONI nie podejrzewali by, że można się przebić przez skorupę i wyjść na powierzchnie i tak samo my możemy nie podejrzewać, że też jesteśmy pod "jakąś skorupą"...

Bh...........86

2013-03-18, 02:57
ostatnie trzy zdjęcia to chyba cie poniosło,

ktosinnyniety

2013-03-18, 08:53
Będę_go_zjadł napisał/a:



Być może to co piszesz jest prawdą. Nie jestem fizykiem, ale zastanawia mnie, czy człowiek uchroniłby się od przeciążenia (jeżeli w ogóle będzie poddany jakiemukolwiek) przy takich prędkościach.


Przeciążenie nie będzie wielkim problemem, zakładając że nadalibyśmy pojazdowi przyśpieszenie równe 1g czyli około 10 metrów na sekundę do kwadratu, co by miało same zalety bo wytworzylibyśmy dzięki temu sztuczną grawitacje, to rozpędzanie do prędkości 1/3 c zajęłoby 115 dni 17 godzin 46 minut i 40 sekund

Irenvelle

2013-03-18, 10:20
Nigdy tam nie dolecimy, skonczy nam sie ropa, zaczna sie wojny, zniszczymy sie i jesli bedziemy miec szczescie trafimy do jaskin.
Komos powinien byc naszym przeznaczeniem ostatecznym, ale my wolimy sie strzelac z allahami zamiast latac na inne ciala niebieskie.60 lat temu latalismy na ksiezyc z komputerami o mocy obliczeniowej dzisiejszego zegarka cyfrowego, a teraz siedzimy w swoich kryzysikach i zdarzymy zuzyc wszystkie surowce tej planety zanim dojdziemy do ladu sami ze soba, h3h3h3.