18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

32-cylindrowy motor w układzie "W", model.

NecroVision • 2015-12-01, 12:08
W ch*j dawno prezentowałem tutaj analogiczny, jednak 18-cylindrowy model wykonany przez dziadka, którego jestem kurewa fanem :amused:

"W" w tym przypadku jest nie w 100% trafne, bardziej pasowałoby jakieś 2V czy ch*j wie co, ale mniejsza.



Oczywiście każda część wykonana własnoręcznie, na jego kanale można znaleźć filmy pokazujące ich wykonywanie. Miło tak popatrzeć na klawiaturę przy tak wolnych obrotach, czy tylko ja jestem jebnięty? :amused:

Zasilany powietrzem, ma za zadanie cieszyć oko i dawać frajdę.

Nie było, a jak się nie podoba, opie**olcie mnie - więcej nie wstawię.

daroooooooo

2015-12-02, 10:37
Fan dziadka i silnikow i h*j tam co jeszcze a nie wie ze dwie v tworza w nawet j***ny szmelcwagen ma silnik 6.0w12 dwie 3.0 v6 polaczone ze soba

maudite

2015-12-02, 15:00
Piękna sprawa. Zawsze podziwiałem ludzi, którzy potrafią tworzyć coś faktycznie działającego/funkcjonującego, wykorzystując swoją wiedzę. Sam jestem inżynierem, ale talenty mam dość skromne :)
I mam nadzieję, że jak kiedyś będzie zbliżał się koniec świata, to do schronów trafią właśnie tacy spece z różnych dziedzin, a nie sk***iali politycy, oligarchowie, przywódcy religijni i celebryci.

own33333d7

2015-12-02, 19:48
serenity napisał/a:

Ukamienujecie mnie później, ale skoro zasilany powietrzem to niby jak? Ros-sprężarka - taki wentyl znaczy się - do aerozolu? Jak nie to co? Po co to komu? No spoko: dziadek się nudzi, ale gdzie zasilanie paliwem, gdzie zapłon, gdzie praca? Tyle roboty żeby powietrze z bańki wypuścić? Lipa! Jaki to silnik? Silnik ma wytwarzać moc, a to tylko zużywa moc użytą do sprężenia powietrza. Nie fajne. Spadaj.


Działa to na zasadzie jak wiatraczek - dmuchniesz to się kręci. Ten silniczek to taki bajer dla fanów-majsterkowiczów ;-)


idejakprzecinak napisał/a:

Ja się zastanawiam jaka była by kultura pracy takiego silnika, poziom hałasu, zużycie paliwa, niezawodność. Po modelu widać, że konstrukcja wpada w niewielki rezonans co przekłada się na mniejsze drgania. Ciekawe jak byto wyglądało w skali 1:1.

Swoją drogą - piwo dla tego dziadka :D


kultura pracy - zajebista, im więcej cylindrów tym silnik chodzi równiej (mniejsze wibracje, można dać mniejsze obroty biegu jałowego itp.
poziom hałasu - więcej elementów pracujących = większy hałas
zużycie paliwa - wiadomo, że tutaj zależy od pojemności oraz zastosowanych technologii
niezawodność - więcej elementów = prędzej coś się zepsuje

Takie coś się nie sprawdzi, żeby to weszło pod maskę zwykłego auta wszystkie elementy musiałyby być znacznie mniejsze niż w klasycznym np r4 itp. Naprawa by była znacznie trudniejsza (teraz potrafią naj***ć w ch*j elektroniki do zwykłego r4 i jak się zjebie to trudno naprawić a tu takie coś, jeszcze ogólna trwałość wyliczana tak aby się zj***ł zaraz po gwarancji)

twojstary

2016-01-13, 17:12
kryniusan napisał/a:

Można gdzieś dostać taki silnik do złożenia samemu?


W goglach sobie poszukaj, za 300zł V8 można dostać do składania

twojstary

2016-01-13, 17:29
Cytat:

blebleble


Ale ty jesteś głupi ch*ju

gupichuj

2016-01-13, 17:30
Morda pomyju.