18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

10 ciekawych faktów o Czarnobylu

Kraczełę • 2013-07-11, 20:05
"Naukowcy ciągle informują o konsekwencjach katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Wypadek, który miał miejsce w 1986 roku pozostawił po sobie nieodwracalne straty. W efekcie skażenia przesiedlono ponad 350 000 osób. Poznaj dziesięć szokujących informacji o Czarnobylu." - opis z yt


Nathos

2013-07-11, 23:31
@Vicorinox
Przypominam, że istnieje coś takiego jak kwaśne deszcze, które były wstanie zagrozić Polsce.

DANG3RZ0N

2013-07-11, 23:32
za czarnobyl zawsze piwko nawet nie trzeba ogladac;p

Malix

2013-07-11, 23:36
Potwierdzam to co pisał @geolog123456789, nie było tam co do wybuchania oprócz wodoru.
Ba, ta pierwsza eksplozja o której jest tak głośno, bo to ona wyrzuciła, również była efektem wysokiego ciśnienia spowodowanego parą wodną oraz wodorem.

@Inżynier: Najlepszy wstępniak do atomistyki to moim zdaniem "Błędne ogniki i grzyby atomowe"

Vicorinox

2013-07-11, 23:49
@Davka15
Historia pokazała radioaktywność w Polsce wtedy była daleka od przekroczenia norm.

MrYeni

2013-07-12, 00:05
Dokładnym powodem wybuchu reaktora (jak już napisałem wcześniej tylko w skrócie) był pomysł jednego z naukowców dowodzących reaktorem dotyczącym spowolnienia jego działania. Szybkość pracy reaktora została spowolniona do tego stopnia, że spadła poniżej nieprzekraczalnego progu co spowodowało zwolnienie chłodzenia, przez to wzrost temperatury i ciśnienia panującego w reaktorze, co też doprowadziło do wybuchu.

contowsky

2013-07-12, 00:25
Ciekawe czy te grzyby żywiące się promieniowaniem jeszcze jakoś z mutują

haqer

2013-07-12, 00:45
Na studiach siw tylu ciekawych rzeczy nie dowiedziałem co z sadola :D

lekto

2013-07-12, 00:50
Wie ktoś jak nazywa się ten grzyb co żywi się promieniowaniem?

geolog123456789

2013-07-12, 01:00
Grzyby żywiące się promieniowaniem, i późnij pół Polski w to wierzy. Nie ma czegoś takiego, bajka kit. Mamy rok 2013 a ciemnota jak u chłopa w Egipcie z przed 6000 lat. Myślę że w tamtych czasach egipski kapłan usłyszawszy taką "nowinę", dotyczącą takich grzybów, kazał by takiego delikwenta wychłostać i powiesić.
Widać tu jaki przekrój Polskiego społeczeństwa, aby zaistnieć byle coś napisać.
Grzyby to pikuś, zmieniająca kolor tęczówka to jest hicior, ja bym to opublikował w Nature i otrzymał 24 punkty z listy filadelfijskiej do mego dorobku naukowego.
Kiedyś na fizyce na 1 roku wykładowca spytał studentkę: dlaczego nie razi prąd elek. ptaka na linii energetycznej?
Nastała konsternacja, co czym Ona odpowiada: Bo te Ptaki wiedzą który to kabel zerowy!!! Wykładowca oniemiał, 99% roku nie zareagowało, ja wybuchłem śmiechem.
Wykładowca dał jej 3 za myślenie(ciekawa indukcja), a cały rok oprócz mnie pisał referat o elektryczności.

ValvePlsFix

2013-07-12, 04:03
geolog wiem ze wtedy nie ma zamknietego obwodu, ale zerowy też by przeciez kopal o.O

oc...........an

2013-07-12, 06:46
A ja dojebię ciekawostkę, która połowę z was wk***i, a drugą połowę zaciekawi - brat mojej babci był likwidatorem tej katastrofy i dowodził jednostką KGB mającą na celu koordynację poczynań. Żyje do dziś, bo dzień przed awarią obalił 4 butelki wódki na głowę z kapitanem straży pożarnej, bo ten miał urodzinki i dzięki temu organizm był chroniony przed promieniowaniem :amused:

A wybuch 10X większy od Hiroshimy bo pod reaktorem płynął Prypeć i gdyby materiał radioaktywny "wpadł" do tych podziemnych koryt to reakcja łańcuchowa byłaby tak potężna, że fala wybuchu dotarłaby do Paryża!!!

fifus92

2013-07-12, 07:05
DUST DEVIL napisał/a:

A ja dojebię ciekawostkę, która połowę z was wk***i, a drugą połowę zaciekawi - brat mojej babci był likwidatorem tej katastrofy i dowodził jednostką KGB mającą na celu koordynację poczynań. Żyje do dziś, bo dzień przed awarią obalił 4 butelki wódki na głowę z kapitanem straży pożarnej, bo ten miał urodzinki i dzięki temu organizm był chroniony przed promieniowaniem :amused:

A wybuch 10X większy od Hiroshimy bo pod reaktorem płynął Prypeć i gdyby materiał radioaktywny "wpadł" do tych podziemnych koryt to reakcja łańcuchowa byłaby tak potężna, że fala wybuchu dotarłaby do Paryża!!!



Napisz książkę - wszyscy lubią science-fiction.

milosciprzyjazn

2013-07-12, 09:06

Dobrze, że sadistic to strona zrzeszająca największą ilość polskich ekspertów ds. wszystkiego. Dzięki temu nic nie pozostanie tu niejasnością.

to...........um

2013-07-12, 10:38
Aż musiałem się zarejestrować, żeby to skomentować...

Ręce opadają na widok co niektórych komentarzy!
WSZYSTKO w tym filmiku to półprawdy bądź kłamstwa. A dlaczego? Bo sensacja lepiej się sprzedaje.

MrYeni, jesteś bliżej prawdy niż inni, ale też nie do końca masz rację.
Cholera, akurat nie mam czasu i muszę wyjść, jutro dopiszę to, co ja na ten temat wiem.

Foltest

2013-07-12, 11:07
"Zalecano picie wódki"- Rosjanie są tak przezorni, że do dziś stosują się do rad.