18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Żydowski antypolonizm

Hauer88 • 2012-10-20, 08:47
Żydowski antypolonizm przedsiębiorstwa Holokaust


ostatni

2012-10-20, 21:43
Prometeus Coprophagus napisał/a:

Wyżej cytowana odpowiedź sugeruje, że jednak nie wiesz.
Widocznie nie masz własnego życia, skoro musisz zajmować się moim - przykra sprawa.



Wystarczy prześledzić przebieg tej rozmowy. Gdy ktoś uderzał w twój parasol ochronny-lewactwo, kontratakowałeś wyuczonymi zwrotami typu zarzucanie braku kultury, ekstremizm itp. Ta lewacka postawa i zaczepki to taka płachta na byka. Prowokujesz tym ludzi, a potem wychodzisz cało z potyczki przy użyciu kilku wyzwisk podnosząc tym swoją samoocenę i odwracając własną uwagę od swoich rzeczywistych problemów. Gdy uderzyłem w stan twojego zdrowia psychicznego przeszedłeś do postawy obronnej, zacząłeś podawać nazwy testów psychologicznych, próbowałeś się kryć za nieudolnym sarkazmem itd. Widać, że masz problemy, widać jak próbujesz je maskować. Jesteś podręcznikowym przypadkiem. Jeśli jesteś choć trochę w porządku i nie chcesz by innych spotkał twój los, nie udzielaj się tutaj i nie mąć młodym ludziom w głowach.

Kapitan Zombek

2012-10-20, 21:50
A wszystko dlatego, że pejsiki nic na holokauście nie zarobili :(

shmitu88

2012-10-20, 22:05
"Pomogę Ci pozbyć się problemu, nie pozwalającego Ci zapewne spokojnie zasypiać.
kor.po.racja, jak zresztą niejeden Polak mógłby sobie na takie pytanie odpowiedzieć sam, ale utarty stereotyp kresowego Żyda współpracującego z NKWD nie pozwala mu zainteresować się historiografią, ani memuarystyką, aby na postawione przez siebie pytanie przypadkiem nie znaleźć pozytywnej odpowiedzi. Zresztą o niesieniu pomocy Polakom przez Żydów w pewnych naszych środowiskach mówi i pisze się niechętnie, aby - być może - nie narażać się "prawdziwym Polakom", no bo przecież do niesienia pomocy naszym bliźnim (choć Polaków nie uznających Żyda za bliźniego nie jest znów tak mało) jesteśmy tylko my Polacy, a o Żydach należy mówić tylko źle.
O przypadkach życzliwości wobec Polaków czy polskiego patriotyzmu w środowiskach żydowskich mówią źródła polskie i żydowskie. Na przykład w pierwszych dniach sowieckiej okupacji Bund deklarował, że ojczyzną polskich Żydów jest Polska. Wiele przykładów niesienia pomocy polskim ziemianom przez kresowych Żydów przytoczył Krzysztof Jasiewicz w monografii losów ziemiaństwa na Kresach północno-wschodnich pod okupacją sowiecką. Na przykład Stanisław Falkowski, właściciel majątku Ostrzyca w powiecie pińskim, były prezes Sądu Okręgowego w Pińsku i ostatni prezes Kresowego Związku Ziemian na Polesiu znalazł schronienie we wrześniu 1939 r. u znajomych Żydów w Janowie Poleskim. Marię Rymsza , ziemiankę posiadającą majątki w powiecie lidzkim i nieświeskim, ukryli Żydzi w Klecku.
Kiedy NKWD aresztowało Kazimierza Stankiewicza, współwłaściciela majątku Brzeżenki na Wileńszczyźnie, wówczas 600 Żydów z miasteczka Dukszty napisało petycję, prosząc komisarza NKWD o zwolnienie aresztowanego ziemianina. Prośba została uwzględniona i Stankiewicz wyszedł na wolność. Wiele szczęścia miał również Bohdan Przyłuski, ziemianin z powiatu Święciany. Kiedy zagroziło mu aresztowanie przez NKWD, znajomy Żyd uprzedził go o grożącym mu niebezpieczeństwie. Przyłuski zdołał uciec do Wilna. Inny ziemianin, Kazimierz Jeleński, właściciel majątku Glińczyszki, wiele zawdzięczał znajomemu Żydowi - pachciarzowi z Glińciszek, który dostarczał mu żywności i informacji w czasie rekonwalescencji. Jeleński walczył w czasie kampanii wrześniowej jako ochotnik w 110 pułku ułanów ppłk Jerzego Dąmbrowskiego. W czasie walk w Puszczy Augustowskiej został ciężko ranny i umieszczony przez kolegów w Sztabinie. Dzięki pomocy znajomego Żyda Jeleński wyleczył się z ran, potem przedostał się do Grodna, a następnie do Wilna, gdzie odnalazł rodzinę. Podobną pomoc otrzymał ze strony Żydów Konstanty Redułtowski, właściciel majątku Czernichów Górny w powiecie baranowickim, senator RP. Kiedy pobyt w majątku stał się dla niego niebezpieczny, znajomy Żyd-rzeźnik przewiózł go w chłopskim przebraniu wraz z żoną do Baranowicz. Tam wraz z żoną znalazł schronienie w mieszkaniu Żyda Trybuchowskiego, który nie przyjął od Redułtowskich opłaty za pobyt. Żydzi, np. stary Kurchin, proponowali mu bezpłatną pomoc, mięso, chleb, sprzęty kuchenne, uprzedzali go również o niebezpieczeństwach. Kiedy aresztowania Polaków stały się powszechne, ostrzegali, by nie wychodził z domu, a potem aby wyjechał do Wilna. Redułtowski został aresztowany przez NKWD 4.10.1939 r. na dworcu w Baranowiczach, prawdopodobnie podczas próby wyjazdu do Wilna.
Jerzy Dołęga-Kowalewski, właściciel majątku Nahorydowicze w powiecie lidzkim, wspominał, że jego szwagier został zaopatrzony w benzynę przez Żyda z Lidy, dzięki czemu mógł uciec do Wilna. Sąsiad Kowalewskiego nazwiskiem Mackiewicz (właściciel majątku Strzała) uzyskał zwolnienie z więzienia w miasteczku Zdzięcioł na skutek wstawiennictwa miejscowych Żydów. Natomiast jego kuzyna Dmochowskiego z majątku Sielec ukrywali w szpitalu w Lidzie miejscowi Żydzi.
W Podbrodziu, miasteczku położonym ok. 50 km od Wilna, wielu Żydów wspólnie z Polakami dawało wyraz swojemu żalowi na wieść o agresji sowieckiej i pomagało polskim żołnierzom. Np. miejscowy Żyd - właściciel restauracji zabierał poszczególnych żołnierzy z ulicy i żywił ich za darmo w swojej restauracji.
W Nowogródku miejscowi sklepikarze żydowscy życzliwie żegnali płk Boryckiego, który uciekał samochodem do Wilna. Kiedy przejeżdżał przez główną ulicę miasta, miejscowi Żydzi zatrzymywali go, żegnali serdecznie i wrzucali do samochodu artykuły żywnościowe, owoce i napoje.
Jak wspomina Władysław Chudy, w czasie jego pobytu w więzieniu sowieckim w Brześciu nad Bugiem, do jego celi przysłano lekarza-chirurga ze szpitala żydowskiego w Brześciu. Lekarz zajął się chorymi i rannymi bardzo troskliwie. Starał się również udzielać im wszelkiej możliwej pomocy.
Janina Niewiadomska wspominała, że od zsyłki na Syberię jej rodzinę (rodzice byli nauczycielami) uratował znajomy Żyd-aptekarz nazwiskiem Gilbert, który pracował w aparacie sowieckim.
W Berezie Kartuskiej mieszkał Żydowski sklepikarz Alter, który miał dwóch synów: Irszka i Hone. Obydwaj powołani zostali do WP i wzięli udział w kampanii wrześniowej. Hone, który służył w artylerii przeciwlotniczej, został ranny w łopatkę. Po powrocie z wojny opowiadał dzieciom z sąsiedztwa swoje przeżycia i uczył je polskiego patriotyzmu. Często powtarzał sąsiadowi-Polakowi: "pamiętaj Polska będzie, Polska musi być, a ci (skinieniem głowy wskazywał na przechodzących ruskich sołdatów) pójdą sobie tak, jak przyszli."
Owszem, świadectwa tamtej epoki pełne są informacji o antypolskich postawach Żydów, ale jest pewną prawidłowością, że przypadki zachowań negatywnych bardziej rzucają się w oczy, zwłaszcza jeśli obserwatorami są osoby doświadczające represji, strachu, poniżenia. Dobro jest zazwyczaj mniej widoczne, mniej "atrakcyjne", bo uznaje się je za coś normalnego. Coś, co bulwersuje, to odstępstwa od normy i może dlatego w postawach Żydów dostrzegano przede wszystkim zachowania szokujące polskie, a czasami i niepolskie otoczenie. Z drugiej strony, jeśli przypadki propolskich postaw kresowych Żydów zdarzałyby się równie często, jak przypadki postaw życzliwych, to musiałyby znaleźć odzwierciedlenie w źródłach tworzonych niekoniecznie przez osoby represjonowane. Tak się jednak nie stało.
Oto inny autentyczny wypadek, gdzie Żyd, znany lwowski adwokat uprzedza Polaków przed grożącym im niebezpieczeństwem ze strony GPU, przed grożącymi im procesami, ostrzega przed adwokatami-komunistami, a syn jego, student (rok temu zresztą bardzo dotkliwie pobity przez polskich narodowych studentów), szczerze i na pewno bezinteresownie po prostu wywalcza w związku studentów dla Polaków różne zasiłki, pomoce, czy największą ilość miejsc w domach akademickich.
Inna rzecz, że wielu o pomocy udzielanej Polakom przez Żydów wolałoby nie słyszeć."

źródło: http://forum.gazeta.pl
autor : eres

wacek6

2012-10-20, 22:16
k***a, drugi prezio nam tu rośnie. Widzę że warny niczego cię nie uczą - zatem sio na onet, trollu zasrany. ch*ja mnie obchodzą wasze poglądy, to nie miejsce na takie szczeniackie słowne potyczki.

lith

2012-10-20, 22:31
@Ja-ah-qu-ub-el
Weź już się uspokój, bo z każdym kolejnym postem się pogrążasz i pokazujesz jaki to 'wysoki' poziom reprezentujesz. Kiepski z Ciebie troll. Każda kolejna 'błyskotliwa, cięta riposta' okazuje się bardziej żałosna od poprzedniej.

Gosiewicz

2012-10-20, 22:32
2:23 - i niech to teraz wszystko k***a oddadzą.

ostatni

2012-10-20, 22:52
lith napisał/a:

@Ja-ah-qu-ub-el
Weź już się uspokój



nie

anonymousm

2012-10-20, 22:56
Jestem dumny z Polaków, którzy pomagali Żydom i nie cierpię antypolonizmu, ale ten film to żałosna manipulacja. Dlaczego nie zestawić historii bohaterskich Polaków ze zdjęciami odznaczanych w Izraelu sprawiedliwych wśród narodów świata? Dostaliśmy najwięcej tych tytułów. Albo dlaczego nie zestawić antypolskich wypowiedzi z pogromami zrobionymi przez Polaków? A tak zestawiając najlepszych Polaków z najgorszymi Żydami, osiąga się tanią manipulację.

MówMiAndrzej

2012-10-20, 22:58
Problem jest w tym, że albo Polacy mają wyj***ne na wszystko albo pomagamy każdemu jak leci nawet własnym kosztem. Uratowaliśmy europę od arabusów i komuchów, a w nagrodę dostaliśmy polskie obozy koncentracyjne, debilnych polityków z uciętymi ku*asami na życzenie oraz bycie rumunem/murzynem/cyganem europy/świata. Musimy się wreszcie obudzić i być EGOISTAMI. Myśleć tylko o POLSCE. Który kraj aż tak się poświęcał jak my? Więc wk***ia mnie to już i dlatego tak klnę bo kocham ten kraj, jego historię i dziedzictwo jakie otrzymałem ale gdy widzę jak z naszej flagi robi się szmatę albo z naszych bohaterów robi się nazistów lub komunistów to mam dosyć. Później cały świat się dziwi, że w Polakach tyle nienawiści. Ale kiedyś póki myśleliśmy tylko o sobie i szlachta nie rządziła to trzymaliśmy całą europę za pysk. W końcu tylko Polacy zdobyli moskwę!


wudun

2012-10-20, 23:15
Polscy Sprawiedliwi wśród Narodów Świata
Polska: 6 339
Holandia: 5 204
Francja: 3 513
Ukraina: 2 402
Belgia: 1 612
Litwa: 831
Węgry: 791
Białoruś: 569
Słowacja: 525
Włochy: 524
Niemcy: 510
Nie czytaj/ogladaj tego co radykalne żydostwo w usa mówi tylko tych co w Izraelu mieszkają. W stanach w dupie byli i gówno widzieli(Izrael jasno odcina sie od poglądów amerykańskich żydów)

W samym izraelu jesteśmy poważanym Narodem.

W stanach są same k***ożydy ale nie można stosować jednego worka. Jestem ciekaw ilu z was miało kontakt z żydem w realu:D?

Gonzoitano

2012-10-20, 23:39
@up kiedyś na dworcu miałem. Nie żebym wszedł z nimi (bo było dwóch) w jakąś interakcję. Ale język to oni mają ch*jowy, nie idzie tego słuchać, bo ból głowy i dupy

lith

2012-10-20, 23:41
@MówMiAndrzej
Tak z całokształtu historii to kojarzę raczej, że Polska się rozpie**oliła cała, bo każdy myślał tylko o sobie ;)

anonymousm

2012-10-20, 23:46
Zamknąć żydowskich antypolonistów z polskimi antysemitami w klatce i niech się obrzucają gównem.

stery_srh

2012-10-21, 00:53
Czyżby Prometeus Coprophagus to człowiek bez napleta? ;-)

Prometheus_Coprophagus

2012-10-21, 13:26
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:

Gdy uderzyłem w stan twojego zdrowia psychicznego przeszedłeś do postawy obronnej, zacząłeś podawać nazwy testów psychologicznych, próbowałeś się kryć za nieudolnym sarkazmem itd.



Zamiast trzymać się tematu rozmowy, poszedłeś w sofizmaty i jeszcze się tym szczycisz? Gratuluję.
Teraz schowaj się do swojej norki i jak na gardzącego ciemną masą pracujących fizycznie roboli przystało, dokształć się w zakresie retoryki. Na dzień dobry polecam zapoznanie się z metodami erystycznymi Schopenhauera - będziesz wiedział jak nie należy rozmawiać.

Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:

Jeśli jesteś choć trochę w porządku i nie chcesz by innych spotkał twój los, nie udzielaj się tutaj i nie mąć młodym ludziom w głowach.



Problem w tym, że chcę, by innych spotkał mój los. By mieli swoje poglądy i umieli budować argumenty na ich poparcie, ewentualnie logicznie bądź humorystycznie rozprawiać się z argumentami osób o odmiennej opinii. W końcu nie ma lepszej metody weryfikacji własnych poglądów, niż zestawienie ich ze zdaniem "drugiej strony".

stery_srh, jeśli chcesz, wyślę ci zdjęcie mojego napletka - dla zaspokojenia ciekawości. Tylko potem nie płacz, że molestuję cię seksualnie.

Pozdrawiam.