18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zniszczenie Narodu Polskiego przez Edukacje

TOOM44 • 2013-03-07, 20:52
Witajcie Drodzy Sadole!
Uczęszczam na profil Biol-Chem-Mat do jednej z najbardziej renomowanych szkół w moim mieście.Tak wiele się mówi dziś o nowej podstawie programowej, ale ja dopiero teraz przekonałem się na własnej skórze jaka ona "świetna". Jutro mam sprawdzian z "Chemi". :lodowka: Zapisałem to w cudzysłowiu, ponieważ minister edukacji chce z nas zrobić tępych, bezrozumnych i nic nie umiejących idiotów!Jak zapewne się orientujecie nowa podstawa programowa wymaga od ucznia zdania matury rozszerzonej z przedmiotu jaki wybrał sobie jako profilowy(dla mnie to chore).Nie mam pie**olonego pojęcia jak zdam mature z chemi.To czego my się teraz uczymy w szkole na "chemi" to nie chemi tylko k***a przysposobienie jak ugotować rosół ! :metalhead: pisze małymi literkami bo moja dziewczyna ma małe cycki :loldev:

Gracu1111

2013-03-09, 00:03
TOOM44 napisał/a:

Oczywiscie że wiem jak wygląda nowa podstawa :) Popatrz sobie że w takim tempie będe musiał zapie**alać jak poj***ny i nasi nauczyciele już nas poinformowali o tym że będzie to wyglądało mniej więcej tak :
Pon-Spr Biologia , Wtr-Spr Chemia ,Środa-Kart Matma , Czwartek-Kartkówka Chemia :) także nowa podstawa to super sprawa !



Kolego, wnioskuję iż chodzisz do liceum. Popraw mnie jeśli się mylę ;)

Powiem tak. To już jest szkoła średnia gdzie ludzie powinni wiedzieć co chcą robić w przyszłości wybierając taki, a nie inny kierunek.
Do tego taka szkoła jest już nieobowiązkowa. W każdej chwili mogą Cię z niej wyrzucić czy Ty sam możesz zabrać papiery, albo po skończeniu 18 roku życia (gdyż do osiągnięcia pełnoletności masz obowiązek uczęszczania do jakiejkolwiek szkoły) możesz to olać i zostać tylko z wykształceniem podstawowym.

Tyle tematem wstępu :)


Ja chodziłem do technikum samochodowego na profil technik mechanik maszyn oraz pojazdów (kończyłem w zeszłym roku) jeszcze przed wprowadzeniem zmian w systemie szkolnictwa- czyli tym co nazywacie Nową Podstawą Programową.
Mówisz, że codziennie masz jakieś sprawdziany, będziesz zapieprzał całe tygodnie w książkach, że to wszystko przez nową podstawę programową. Tutaj się trochę mylisz bo tak było cały czas i jest nadal.
U mnie oprócz codziennych sprawdzianów z przedmiotów zawodowych (a to z PKMu skręcanie i ściskanie wałów, a to z OiNSu zawieszenia) dochodziły jeszcze przedmioty ogólne typu polski czy matematyka. Po prostu w szkołach średnich każdy nauczyciel myśli, że jego przedmiot jest najważniejszy. Ich nie interesuje czy Ty w poniedziałek masz już 2 sprawdziany, dostaniesz jeszcze jeden.
Co do samej podstawy programowej to fakt, jest zmieniona i wydaje mi się, że nawet zubożona niż to co jeszcze ja miałem. Ale jeśli chcesz faktycznie coś wynieść z tej szkoły to oprócz podręczników szkolnych trzeba zaglądać do Internetu czy literatury fachowej.

Także mówię, taki zapieprz to nie jest tylko u Ciebie. Tak było i jest!

Poza tym ty masz do przekichania tylko 3 lata liceum i jeden egzamin maturalny. Wnioskuję, że Ty później idziesz na studia.
Ja miałem 4 lata technikum i 2 egzaminy. Ale spiąłem się i mam maturkę oraz technika. Obecnie mam jeszcze jeden zawód: kierowca zawodowy. Na studia nie poszedłem bo uważam to za stratę swojego czasu, a poza tym robię to co kocham i mam niemałe pieniądze z tego, ale to inna bajka już.

Także Ty też TOOM44 zaciśnij zęby, poucz się przez te 3 lata (i najlepiej nie "na blachę" tylko tak, żebyś rozumiał), a maturę zdasz bez problemu ;)
Powodzenia ;)

kobzdycz

2013-03-09, 00:31
Jakbyś przeczytał tą podstawę programową, a chociazby poogladal na kolorowych obrazkach jesli czytanie tez jest za trudne to wiedziałyś, że w klasie 1 liceum jest wiedza ogólna ze wszystkich przedmiotów, a poźniej, tj. w klasach 2 i 3 masz po 4 czy tam 5 ch*j wie w tygodniu przedmiotow kierunkowych, wiec masz tyle samo godzin co w poprzedniej podstawie programowej. A jak tam poszedles znaczy ze cos k***a chcesz robic, wiec sie nie opie**alaj i nie uzalaj, a jak chcesz to sobie rob do przodu jak taki ambitny -_-

Morgennes

2013-03-09, 00:33
japie**olewszystkozajete napisał/a:

To sie k***a ucz na własną rękę. Skoro poszedłeś na rozszerzoną chemie to chyba się tym interesujesz, nie? Więc k***a w czym problem. Lenie śmierdzące. Jeszcze za was tą mature zdać najlepiej.



Rani mnie takie podejście. Zapominasz, że szkoła jest od tego jak dupa od srania żeby Cię nauczyć i do samodzielnej nauki przygotować (to czy z tego skorzystasz to twoja brocha). Jasnym jest, że gdy w grę wchodzi przedmiot rozszerzony to trzeba zewrzeć poślady i zabrać się do roboty. Ale musi mieć ku temu jakieś podstawy, a nikt mi nie wmówi, że ucząc się o tym skąd w serze biorą się dziury można dostatecznie przygotować się na poważne zadania. Jeżeli Ty jesteś takim geniuszem i samoukiem to gratuluje! Jeszcze kilku takich geniuszy i "Wolska" pójdzie technologicznie do przodu jak dzika świnia w ziemniakach!

Jeszcze taka mała dygresja na temat samej matury (zgadzam się że ta nowa nie jest pierwszych lotów). Czy to nie dziwne, że naszym cudownym "Meksykiem Europy" rządzą ludzie mający to "stare" wykształcenie, a mimo to ich nieudolność bije rekordy?

lwRazor

2013-03-09, 01:18
Nie pie**ol już farmazonów tylko bierz się do roboty leniu :amused:

kutasek325

2013-03-09, 01:26
Moj brat w gimnazjum, tez ma takie obrazki :)

SskorpionN

2013-03-09, 03:13
japie**olewszystkozajete"]To sie k***a ucz na własną rękę. Skoro poszedłeś na rozszerzoną chemie to chyba się tym interesujesz, nie? Więc k***a w czym problem. Lenie śmierdzące. Jeszcze za was tą mature zdać najlepiej.



Durny koment ... idę do szkoły aby wiedzę z niej wynieść ... po to moi rodzice a teraz ja płacę podatki aby edukacja była na "poziomie". To Tam ci "mądrzy" mają mi przekazać wiedzę ... a Ciebie zapraszam do podstawówki na naukę j.Polskiego.

Zielka

2013-03-09, 07:19
Ja pie**ole nie po to ktoś siedzi 8 godzin w szkole, żeby potem uczyć się samemu i nie mowię tutaj o ćwiczeniu swoich umiejętności zdobytych w szkole. Tak bezproduktynego czasu jak w liceum nie przeżyłam nigdy

Al...........yk

2013-03-09, 09:57
"To sie k***a ucz na własną rękę. Skoro poszedłeś na rozszerzoną chemie to chyba się tym interesujesz, nie? Więc k***a w czym problem. Lenie śmierdzące. Jeszcze za was tą mature zdać najlepiej."

Pajacu, marionetko j***na. nie widzisz w tym głębszego sensu. Chodzi o to ze co chwilę zmieniają ten j***ny program i za każdym razem jest gorzej. pomyśl o swoich dzieciach, czego one bedą się uczyły w tych pseudo szkołach.. jebnij się.... zamiast wartościowego i chcącego dalej się rozwijać bachora będziesz miał debila z wyprtanym na starcie beretem debila.

lwRazor

2013-03-09, 20:20
SskorpionN napisał/a:

japie**olewszystkozajete"]To sie k***a ucz na własną rękę. Skoro poszedłeś na rozszerzoną chemie to chyba się tym interesujesz, nie? Więc k***a w czym problem. Lenie śmierdzące. Jeszcze za was tą mature zdać najlepiej.



Durny koment ... idę do szkoły aby wiedzę z niej wynieść ... po to moi rodzice a teraz ja płacę podatki aby edukacja była na "poziomie". To Tam ci "mądrzy" mają mi przekazać wiedzę ... a Ciebie zapraszam do podstawówki na naukę j.Polskiego.



Na dupie, a nie poziomie, jebnij się tłuku w ten pusty łeb i uświadom to, że żeby mieć konkretną wiedzę to trzeba się jej konkretnie uczyć. Nie licz na to, że sama od tak wpłynie do głowy bo ty na to płacisz podatek. Zabawne. A jak liczysz na to, że będziesz miał super poziom w szkole to informuje Cię, że poziom jest taki jaki prezentuje najsłabszy uczeń. Ucząc się nawet z kimś kto zajebiście ogarnia i mając go na wyłączność nadal trzeba włożyć te 70% od siebie żeby nauczyć się konkretnie.