18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zatrzymanie Witolda Tumanowicza

CzarDo • 2014-04-13, 13:44
Zatrzymanie Witolda Tumanowicza po pokojowej demonstracji na Pl. Zbawiciela w miejscu odbudowy pedalskiej tęczy. Tumanowicz ponad 40 razy pyta dzielnych stróżów prawa o powód zatrzymania i o wylegitymowanie się, ale nie otrzymuje odpowiedzi.

spiceman

2014-04-13, 13:58
Nie mogę na to patrzeć bo prosi to się świnia.Załosny człek

Jakiś czubek

dawid2845

2014-04-13, 14:05
ciesz się że ci pały w dupe nie wsadzili

CzarDo

2014-04-13, 14:05
Żałosny to jesteś Ty @spiceman i Twój marny tekst człeku, ten człowiek pokazuję poziom polskiej policji. Chciałbyś, żeby Ciebie też zatrzymali i nie podali powodu?

Nefario

2014-04-13, 14:10
Nie wiem jak wy ale ja nie czuje się wolny we własnym kraju. Jak można czuć się wolnym gdy w każdej chwili ktoś kto wygląda jak policjant może Cie zatrzymać, założyć kajdanki i zawieźć na komisariat bez słowa wyjaśnienia. Jak mogę się bronić, gdy pseudo policjanci się nie legitymują (mimo że mają obowiązek) a gdy składa się zażalenie na zatrzymanie nie reagują mimo, że mają taki obowiązek? Żeby nie być gołosłownym oto podstawy prawne:

Zażalenie na zatrzymanie

"Jeżeli osoba zatrzymana oświadczyła, że chce wnieść zażalenie na zatrzymanie, należy niezwłocznie udostępnić jej papier i środek piszący oraz zapewnić warunki umożliwiające ułożenie zażalenia.

Zażalenie powinno zawierać czas jego sporządzenia (datę i godzinę) oraz podpis osoby zatrzymanej, o czym należy tę osobę pouczyć. W razie zignorowania tego polecenia datę i godzinę sporządzenia zażalenia odnotowuje policjanci poniżej sporządzonej przez osobę zatrzymaną treści.

Zażalenie powinno być natychmiast przekazane kierownikowi komórki organizacyjnej jednostki Policji, która prowadzi sprawę, w związku z jaką nastąpiło zatrzymanie. Odpowiada on za skompletowanie wszystkich materiałów uzasadniających zatrzymanie. Jeżeli zażalenie nie może być przekazane kierownikowi ogniwa, za skompletowanie materiałów odpowiada, dyżurny jednostki.

Zebrane materiały wraz z zażaleniem przekazuje się do właściwego terytorialnie sądu, po uprzednim powiadomieniu prokuratora. Godzina doręczenia zażalenia powinna być wskazana w pokwitowaniu odbioru pisma kierującego je do sądu lub w książce doręczeń jednostki Policji.

Zażalenie złożone przez podejrzanego, którego sprawa będzie kierowana do sądu w postępowaniu przyspieszonym przekazuje się łącznie z całością materiałów."

źródło: http://www.policja.swinou...nie/side_2.html
http://swinoujscie.policja.gov.pl/

Legitymowanie policjantów

"Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 26 lipca 2005 roku w sprawie sposobu postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień policjantów, przystępując do legitymowania każdy policjant jest obowiązany podać swój stopień, imię i nazwisko w sposób umożliwiający odnotowanie tych danych, a także podstawę prawną i przyczynę podjęcia czynności służbowej. Ponadto policjant nieumundurowany ma obowiązek okazać legitymację służbową, a na żądanie osoby, wobec której podjęto czynność legitymowania, musi umożliwić spisanie zawartych w niej danych. Po zakończeniu czynności służbowych, policjant informuje osobę o prawie złożenia zażalenia do prokuratora na sposób przeprowadzenia legitymowania."

źródło: http://www.policja.waw.pl...olicjantow.html
http://www.policja.waw.pl/portal/pl/

Na szczęście w TVN poleciało już info, że RN to bandyci i hultaje a bohaterska policja rozgoniła ten motłoch. A cepy siedzą i łykają jak pelikany bo przecież co ich obchodzą prawa jakie posiadają względem policjantów...

Pozdrawiam szczególnie j***nych jełopów (czekam na warna ale inaczej się nie da), którzy jeszcze będą policji przyklaskiwać. pie**olone ciemne kupy mięcha, które najchętniej by tylko żarły, srały i oddawały 3/4 czasu i pieniędzy byle by tylko policja ochroniła ich przed ludźmi, którzy myślą i mają swoje własne zdanie. Czekam na dzień aż dobiorą wam się k***a do dupy Ci wasi zbawiciele i wtedy zobaczymy czy nadal będziecie krzyczeć "i dobrze, strzelać powinni z ostrej amunicji". Ale do tego nie dojdzie nie? No bo przecież takie gówno z domu nie wychodzi, jeszcze byście zawału dostali gdyby was jakiś policjant o dowód poprosił.

I nie nie jestem pokoleniem JP. Policja musi istnieć i jest nieodzownym elementem społeczeństwa. Ale mówię tu o policji a nie burakach, sadystach, którzy nie respektują podstawowych praw.

_R...........s_

2014-04-13, 14:11
Kolejny k***a "bojownik o wolność". Gazem po gębie i by się uspokoił. Przed kamerą zgrywa ch*j wie kogo, a jak było nie wiadomo. Policjanci powiedzieli że się przedstawili wcześniej, więc prędzej im uwierzę, niż jakiemuś pajacowi próbującemu się wylansować w internecie. Nazwisko w sam raz do niego pasuje.

Goofiasty

2014-04-13, 14:13
Jak ekolodzy protestują bo 3 żaby są na terenie budowy to budowa staje. Jak pedały protestują, że nie mogą zrobić sobie dziecka (dziwne) to pół miasta staje. Jak grupa młodych ludzi protestuje o głupią tęczę, pół warszawskiej policji zostaje postawiona na nogi.

zajetynick

2014-04-13, 14:13
RottenFetus idź wkładać kwiaty w tęcze pedale.

_R...........s_

2014-04-13, 14:16
@up
ch*j mnie boli ta tęcza i ch*j mnie interesuje jej los, ale wk***iają mnie ludzie, próbujący zrobić z siebie jakichś "żołnierzy wyklętych" (ostatnio bardzo modny slogan). Może k***a jak mnie zatrzyma policja, to też "nagram se wideło" i będę udawał wielce pokrzywdzonego.


edit:
@CzarDo
Ja szanuje ludzi którzy polegli za ten kraj, uważam ich za bohaterów i tak powinni zostać zapamiętani. To nie ja się nimi podcieram się na każdym kroku, to nie ja próbuje ciągnąć całej kampanii politycznej na ludziach którzy umarli za Polskę, przywłaszczając sobie ich i bezkrytycznie podchodząc do każdego z nich. To nie ja ciągle krzyczę slogan "żołnierze wyklęci" próbując zakrzyczeć swoje braki w inteligencji, programie i kompetencjach. Więc to nie ja powinienem dać im święty spokój.
Poza tym ja i "lewacka szmata" hahaha. Uwielbiam tą retorykę nazywania każdego o innych poglądach lewakiem/faszystą. Niestety do żadnej z tych grup się nie zaliczam.

spiceman

2014-04-13, 14:19
CzarDo takiego czubka można zatrzymać bez powodu napie**alał jak zdarta płyta

CzarDo

2014-04-13, 14:20
Odpie**ol się od Żołnierzy Wyklętych lewacka szmato

zakart

2014-04-13, 14:36
Nagle się k***a praworządny zrobił, bo wiedział, że jest nagrywany. W tłumie, z kolegami w kapturach rozk***iłby połowę Pl. Zbawiciela i na pewno daleko by mu było do przestrzegania prawa. W psiarni dostanie protokół zatrzymania do podpisu i tam się zażali ( pisemnie, a nie na gębę), poznając jednocześnie nazwisko tego , co ten protokół wypełniał, jak i tego co go fizycznie zatrzymał, łącznie z podstawą prawną. Ci , co go wieźli nie musieli mu się wcale przedstawiać, bo oni go nie zatrzymali, tylko dostali do transportu, jak kartofle na psiarnię. Film obnażył, niestety, nie poziom polskiej policji, jak pisze CzarDo, tylko poziom polskiej prawicy. Mocni w gębie przed kamerą.

stery_srh

2014-04-13, 14:48
@zakart - to działa w obie strony - gdyby nie wszechobecne kamery, to władza stosowałaby dokładnie te same metody co kiedyś, wobec niepokornego społeczeństwa.

skasowane

2014-04-13, 15:04
Samo podpieranie się Przeklętymi kiepsko świadczy o tej swołoczy...