18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Z dedykacją dla ekologów

~LegendarnyZiom • 2013-04-19, 14:58
W ciężarówce nastąpił wyciek oleju silnikowego z turbosprężarki do kolektora dolotowego skutkując ciągłym samozapłonem, nawet po przekręceniu kluczyka. Silnik działał dotąd aż przepalił prawie cały olej silnikowy i się zatarł. Całkiem ciekawy efekt. W waszych samochodach z silnikiem diesla też się to może stać, więc nie zaniedbujcie swoich aut. :-)


4x4offroad

2013-04-20, 23:00
z cenami dwumasowego koła zamachowego dżamal ma racje,wymieniałem w toyocie hilux,jak usłyszałem cene,to dostałem palpitacji serca ;)

kamikadze20063

2013-04-20, 23:35
Nigdy nie zapomnę jak przy prędkości 200 na godzinę to samo mi się zdarzyło (MB W203 2.2D). Kumple mieli niezły ubaw, a ja trafiłem do typowego pana zbyszka, który powiedział, że to wina głowicy... Niestety silnik robiony był chyba tylko 3 kluczami jak w maluchu, bo za ch*ja nie ma chyba nawet 80 koni...

failzone24

2013-04-20, 23:45
Dżamal spoko luz. Jeżeli twierdzisz że sprzęgło w samochodzie o mocy 300KM nie jest przystosowane do przeniesienia 300KM na koła to nie mam więcej pytań. Ogólnie rzecz biorąc piszesz głupoty i nie chcę się kłócić bo na prawdę nie ma o co. Skoro wiesz że jesteś najmądrzejszy to OK. Radzę się zastanowić nad twoimi "prawami fizyki" bo wygląda na to że czegoś chłopie nie ogarniasz.

ZnanyJakoZaganiacz

2013-04-21, 07:40
failzone24 napisał/a:

Dżamal spoko luz. Jeżeli twierdzisz że sprzęgło w samochodzie o mocy 300KM nie jest przystosowane do przeniesienia 300KM na koła to nie mam więcej pytań. Ogólnie rzecz biorąc piszesz głupoty i nie chcę się kłócić bo na prawdę nie ma o co. Skoro wiesz że jesteś najmądrzejszy to OK. Radzę się zastanowić nad twoimi "prawami fizyki" bo wygląda na to że czegoś chłopie nie ogarniasz.



Ah, chyba nie rozumiesz że zupełnie inaczej wygląda sytuacja gdy następuje to gwałtownie przy dużej prędkości obrotowej silnika, a zerowej skrzyni biegów (i sprzęgło nie ma możliwości ruszenia, gdyż jest blokowane przez skrzynię biegów, która to jest blokowana przez wał, który to jest zablokowany przez mechanizm różnicowy, który to jest blokowany przez przeguby, które są blokowane przez piasty, a które to są blokowane przez hamulec), a inaczej w trakcie normalnej pracy silnika, a po ruszeniu także i normalnej pracy skrzyni biegów :) (dlatego wymyślono także biegi o niższym przełożeniu niż 1:1 czy nadbieg, mówię tu pierwszym, drugim, trzecim itd.)

Brojler

2013-04-21, 11:35
Panie i panowie na tym filmiku gościu zatyka dolot fakt faktem, że wszystko ma na wierzchu ale zadziałało 8-)

Akcja od 1:30


failzone24

2013-04-21, 16:33
Weź się k*rwa ogarnij i przestań teoretyzować. Nie mam już najmniejszej ochoty czytać twoich miałkich argumentów. Jeżdżąc z uszkodzoną turbiną przez 2 tygodnie przytrafiło mi się takie rozbieganie silnika kilkadziesiąt razy i nigdy nie było najmniejszego problemu ze zdławieniem go. Po twoich komentach widzę miałeś taką sytuację na postoju a teraz strugasz wielkiego znawcę. Naczytałeś się może bzdur internetowych erudytów ale następnym razem jak coś takiego ci się przytrafi to wsiądź do auta wyłącz zapłon, wbij dwójkę, rusz z miejsca i wciśnij hamulec. Nawet jak się rozbuja do 8-10k obr/min zgaśnie zanim przejedziesz kilka metrów. Turbina nie ma żadnego odseparowanego źródła zasilania, napędzana jest z wydechu. Kiedy obciążasz silnik, prędkość obrotowa maleje i ciśnienie gazów wydechowych spadnie. Poniżej 1500-2000RPM turbina przestanie pompować i silnik zgaśnie lub (kiedy nie wyłączasz zapłonu) wróci na normalne obroty. Z mojej strony EOT. Tobie radzę to samo. Pozdro.

genghiskhan

2013-04-22, 13:15
4x4offroad napisał/a:

z cenami dwumasowego koła zamachowego dżamal ma racje,wymieniałem w toyocie hilux,jak usłyszałem cene,to dostałem palpitacji serca ;)



hmmm nick: 4x4offroad
i kupiłeś hilluxa do "ofrołdu"? :homer: co za lamus :banany:

4x4offroad

2013-04-24, 20:53
genghiskhan napisał/a:



hmmm nick: 4x4offroad
i kupiłeś hilluxa do "ofrołdu"? :homer: co za lamus :banany:



ssij pyte napinaczu,sram na ciebie i twoja (zapewne) frontere,bo jak widze pojecie zerowe,dobranoc