18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wypłata w Polsce

BongMan • 2014-10-20, 17:58
Dzisiaj w pracy. Zdzieramy tapetę ze ścian i używamy urządzeń zwanych steamer, które za pomocą pary wodnej zmiękczają tapetę przez co lepiej odchodzi. Majster, Anglik, mówi do mnie:
- Tylko nie zepsuj, bo będziesz mi winny 60 funtów.
- 60 funtów za zbiorniczek z grzałką, kawałek węża i kawałek plastiku?!
- To i tak tanio, ten drugi steamer kosztował 280.
- To więcej niż miesięczna wypłata w Polsce - zauważyłem. Na to majster (przytoczę w oryginale):
- I know. Everything is worth more than Polish salary, even my shit is worth more.

quartz75

2014-10-21, 01:46
A jakoś k***a nikt nie zauważył, że to pewnie w żartach było? Że to też o tym, jak oni bezmyślnie wydają kasę na coś, co u nas można kupić za 100 PLN? Jak ja byłem IRE to też ze mnie żartowano wielokrotnie, ale nigdy w chamski sposób. Mało tego, jak się pracowało z normalną ekipą to dla jaj się wyzywało iroli. Wszyscy się śmiali i było spoko. Ten akurat żart może nie był zbyt wysublimowany ale na bank nie miał obrazić Polaka na obczyźnie.

A narzędzia mają ch*jowe i w kurewskich cenach. Bo tam z założenia nikt nic w domu sam nie robi, więc niby wszystko jest profesjonalne, dla fachowców. Jeden ch*j, że chińskie, przez nich markowane ale wszystko PROFI czy inny dopisek.

BongMan

2014-10-21, 16:55
Kevq napisał/a:


Swoja drogą to majster po tobie i twoim kraju jedzie jak po psie a ty zadowolony jeszcze sie podsmiech*jesz i prawisz mu komplementy jaki to on zabawny.


Następny tłuk :D Gdzie on tu jakieś złe słowo na mój temat powiedział albo mnie obraził? No i gdzie tu widzisz jakieś moje komplementy oraz gdzie mówię, że jest zabawny? Witaj na liście niepotrafiących czytać ze zrozumieniem.

Cytat:

A jakoś k***a nikt nie zauważył, że to pewnie w żartach było?


No, jeden mądry!

Zieniu7

2014-10-21, 18:47
gosowski napisał/a:

stary Anglik po tobie jezdzi a ty się cieszysz :d



No chyba raczej po Tobie ;]

An...........or

2014-10-21, 18:51
Ech, skoro część @wyżej jest taka zadowolona z tego,że jakiś stary angielski gnój obraża Polskę to wasza sprawa.
Jeśli ciszycie się z tego,że wyjechaliście i jako obywatele drugiej kategorii w anglii czy niemczech macie ciut lepiej niż my tu w Polsce, to też wasz interes.

Ale dlaczego siedzicie na Polskich stronach a nie waszych nowych ojczyzn?

5987389

2014-10-21, 19:08
Patrząc na najlepszy komentarz muszę z przykrością stwierdzić- plaga imbecylizmu na portalu sadistic.pl przekroczyła apogeum

ellsworth

2014-10-21, 19:18
kmils21 napisał/a:

Bieda to nie stan portfela, a umysłu i nie chodzi tutaj o niski poziom intelektualny, a o sposób postrzegania świata i tego kim się na tym świecie jest. Jest na ten temat literatura, nagrania wykładów itp, wiec przestańcie pie**olić że chodzi o kase


Dokładnie. Bieda to stan umysłu. Jeśli ktoś zna się na czym i wykonuje swoją pracę RZETELNIE i SUMIENNIE to nigdy biedny nie będzie choćby go była żona do samych majtek oskubała. Dlaczego? Ponieważ przytłaczjąca większość ludzi w tym kraju to partacze, którzy myślą tylko o tym jak coś zrobić byle jak, byle łatwie, a nie byle lepiej, więc jeśli tylko trafia się ktoś kto fachowo wykonuje swoją pracę, to pieniędzy mu nie zabraknie. Partaczy mi natomiast nie żal, niech klepią biedę materialną, skoro są biedni na umyśle.

Peter-Norivotset

2014-10-21, 20:53
Dobrze, że polska jest taka biedna. Ludzie tutaj nie zasługują na nic wiecej, jeżeli od20lat od obalenia komunizmu dalej głosują na czerwonych sk***ysynów. Zdychajcie z kromką chleba.

Imie_jego_44

2014-10-21, 21:06
Trzeba mu było uświadomić, że jakby nie nasi lotnicy w Bitwie o Anglię i nie nasi matematycy, którzy rozszyfrowali Enigmę to nie mógłby sobie tak wygodnie żyć, ale co się dziwić skoro edukacja stoi tam na żenującym poziomie, a polak boi się wychylić i uświadomić nieuka bo mu mogą funty przepaść.

quartz75

2014-10-21, 21:11
A przytłaczająca część to dupolizy po pociotkach. Rodzinka rodzinki z rodzinki. O tym też pamiętaj w tych swoich wywodach.
Taki nasz k***a kapitalizm w małych przedsiębiorstwach. Tak kolego, najpierw żona musi mieć auto, później syn. W następnej kolejności jest wyposażenie warsztatu. Często na sam koniec pensja. Bieda na umyśle to jest przede wszystkim u pracodawców i rządzących. Zaraz w tym kraju nic nie będzie polskie. Już się musisz prosić by wejść do lasu, dojść do jeziora czy rzeki. Widocznie wykonujesz jakiś niezastąpiony zawód. Bo zwykły burak woli wziąć 3 po najniższej krajowej niż zapłacić jednemu ze tą samą robotę. Wykonaną solidnie, w godzinach pracy. Boli go ch*j, no bo jak można dać komuś 4 tysie skoro za tyle można mieć 3 cymbałów po szkole. Co nic nie potrafią ale po godzinach siedzieć będą, jak trzeba to mu chałupę odmalują za damski ch*j. To jest też mentalność. To się długo nie zmieni.

SKINHEAD

2014-10-21, 21:13
Bonguś jak zwykle nie zrozumiał żartu ani przekazu w nim ukrytego... Ten angol może i nie śmiał się z ciebie ale z twojego kraju pacanie... Jesteś zwykłą żałosną emigracją zarobkową... zapie**alasz na budowie z meksykańcami i chinolami za marne funciaki a angole napie**alają się z twojego kraju... gardzę toba !
P.S Celowo napisałem ciebie, tobie z małej litery aby wyrazić moją pogardę dla twojej osoby.

quartz75

2014-10-21, 21:20
@Imie_jego_44 - ty jednak jesteś idiotą. ch*j ich obchodzą nasze legendy. Zapie**alaj tam i im powiedz, że gdyby nie Polacy to by wojnę przegrali. RyanAir ma ostatnio promocje, za 50 funtów polecisz kiedyś. Daj znać a najlepiej nie dawaj oznak życia, przynajmniej się oczyści atmosfera.

@SKINHEAD - ty też jesteś zaściankowym ćwokiem. Ale chętnie bym ciebie spotkał na swej drodze. Jeżeli pie**olisz słowami tak jak się chcesz bić za ch*j wie co...No to leżysz nim się obejrzysz. A i po łbie tym zakutym też poskaczę, tego to akurat mnie sadol nauczył. Kiedyś mnie to mierziło, teraz już wiem że takim jak tobie bym skakał po tym zakutym łbie.

NWC

2014-10-21, 21:43
Ehhhh smutne to wszystko.

paffko

2014-10-21, 22:06
Pochwal się ile w Anglii zarabia operator steamera, to chociaż ja i parę innych osób, którym powiodło się w biednej Polsce, będziemy mogli się w końcu pośmiać z Twoich tekstów.

overgod

2014-10-21, 22:26
Gwoli wyjaśnienia to nie paktofonika a Zapis C rytmu.

Arcane899

2014-10-21, 22:32
Cały zachód wali z naszego narodu (a nie kraju, bo kraj mamy piękny), który pozwala się r*chać na dowolną skalę i boi się wyjść na ulice. Horrendalne podatki, absurd na absurdzie, wszechobecny idiotyzm, udawanie że pensja minimalna starcza na życie. Ludzie nie wiedzą tutaj co to znaczy normalnie żyć i jaka jest różnica między życiem a przeżyciem. Skoro Polak za medianę krajowej wypłaty kupuje jakieś 320 litrów benzyny, a niemiec za tyle samo w ojro kupuje jej prawie 1000 litrów, ceny produktów które były droższe za granicą jeszcze niedawno już ostro te ceny doganiają, a pensja się nie zmienia to nic tylko pogratulować, że większość tego nie widzi. Ślepi i niemi, bo zagubieni w beznadziei.