18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wynalezione przez kobietę

kapral • 2013-05-29, 00:04
Jako że co to po niektórych guru, Romek Polański wypowiedział się o równouprawnieniu, nazywając je idiotyzmem, postanowiłem zrobić risercz i powiedzieć NIE! Nie mówmy o kobietach że są gorsze! Zobaczmy jak kobiety zasłużyły się naszej cywilizacji!

W tym celu zamierzam przedstawić wynalazki kobiet:

1. Raca

Martha J. Coston mówi się o niej "Amerykanka, która dokonała przełomu w świecie nauki morskiej." ponieważ wynalazła system nocnych flar, czyli lamp ratunkowych na morzu.

Tak naprawdę wertując papiery męża, natrafiła na jego notatki z prac nad nocnymi flarami. Przez blisko 10 lat, mając ograniczoną wiedzę z zakresu chemii i pirotechniki, pracowała nad tym, by rozwinąć jego wstępny projekt. W 1859 roku opatentowała pirotechniczny sygnał nocny.

Tak więc wielka wynalazczyni podj***ła pomysł mężowi i głowiła się nad nim jeszcze 10 lat.

2. Tkanie słomy

Mary Kies w 1809 roku opatentowała technikę tkania słomy z użyciem jedwabiu i nici. Zasłynęła w przemyśle kapeluszniczym, a jej techniki używano na szeroką skalę, szczególnie do produkcji ochronnych nakryć głowy do pracy w polu.

Zmarła bez grosza przy duszy.

3. Biustonosz

Herminie Cadolie zaprojektowała dwuczęściowy komplet, nazwany - w dosłownym tłumaczeniu - dobre samopoczucie. Dolną część stanowił gorset na talię, górną - biustonosz z ramiączkami. Swój wynalazek zaprezentowała podczas Wielkiej Wystawy pod Wieżą Eiffla w 1900 roku.

4. Fotouczulacze

Alfreda Graczyk stoi na czele zespołu, który wynalazł zastosowanie fotouczulaczy w diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych (1994 rok). Opatentowano je w 22 krajach. Jest współtwórcą i koordynatorem prac nad wdrażaniem terapii fotodynamicznej w Polsce.

5. Elektrostatyczne włókno

W 2000 roku wynalazła naładowane elektrostatycznie włókno, które charakteryzuje się wydajnym zatrzymywaniem pyłu i jednocześnie dobrą przepuszczalnością powietrza.

co więcej:

6. Ciastka z kawałkami czekolady
7. Papierowe torby na zakupy
8. Korektor
9. Zmywarka

Tak więc zobaczcie drodzy Panowie! Jak ważne było włączenie kobiety do obiegu gospodarczego! No bo co byśmy zrobili bez papierowych toreb na zakupy, tkanej słomy czy ciastek z czekoladą?

Powiecie koszt tego? Jaki tam koszt, nieco tylko skoczyło bezrobocie bo zajęły miejsca pracy mężczyzn gdzie są nieefektowne (tylko w odniesieniu do mężczyzn), jesteśmy wymierającym k***a mać kontynentem z ujemnym przyrostem naturalnym, bo wielkie biznesmenki muszą ROBIĆ KARIERĘ, a nie dzieci rodzić i gotować. Wielkie paniusie "z takimi paznokciami robić nie będą", "jak mnie zwolnisz to powiem że mnie molestowałeś" albo "ostatnia przerwa na kawę była aż pół godziny temu". Wiem co mówię bo pracuję z kobietami 10 lat przeszło. Co więcej kobieta nie myśli TWÓRCZO, kobieta myśli ODTWÓRCZO. Nie potrafi być kreatywna, potrafi jedynie odtworzyć to czego się nauczyła. Dlaczego kobiety nie są programistkami, dlaczego kobiety nie otwierają firm, nie są maklerami, finansistami tylko np księgowymi? Bo księgowość to praca odtwórcza, robisz w kółko to samo!

Zdaję sobie sprawę że zaraz przyjdzie tu jedna z drugą z bólem dupy że jestem taki, a sraki a owaki.

Otóż nie, uważam że wam odpie**oliło bo poczułyście trochę wolności przez chorą poprawność polityczną. Waszym mamom, babciom, prababciom to nie przeszkadzało, a wy znalazłyście sobie dziurę w całym.

Sejm teraz uchwalił ROK macierzyńskiego. Osobiście uważam że JA pie**olE co za debile. Kto zatrudni bezdzietną kobietę w wieku 25-35?? JA NIE.

Mało to cwanych (sam miałem przypadek) co to sobie załatwiły zwolnienie na CAŁY okres ciąży, bo komplikacje, ale w 6 miesiącu na Woodstock pojechały? (true story) W takiej sytuacji płacisz przez 21 miesięcy pracownikowi który NIE PRACUJE. No przecież białej gorączki bym dostał jak bym miał przez 21 miesięcy wpisywać sobie 2000 brutto strat (przy praktycznie najniższej krajowej pracownika) a do tego był zmuszony zatrudnić kogoś na jej miejsce..

Podsumowując, moim zdaniem miejsce kobiety jest przy mężu i dzieciach, w domu. A nie w biurowcu, realizując się w pseudo karierze gdzie po 5 latach wysiadacie psychicznie i łazicie po psychologach i wielce poszkodowane, bo nie wiedziały.

pozdrawiam :)

buenos111

2013-05-29, 00:12
Piwko , tak jest do garów albo orać nimi pole.Dziękuje dobranoc.

matiqq

2013-05-29, 00:14
9. Zmywarka

... tak tak, chciała wyjść z kuchni do ludzi.

auliszek

2013-05-29, 00:15
Na początku jak zacząłem czytać, to myślałem, że lewaczek się przypałętał. Z każdym kolejnym wynalazkiem myślałem "co za kretyn chwali za wynalezienie takiego gówna".

Aż na końcu zaskoczyłeś puentą, oczywiście racja w 100% i szkoda, że można wystawiać tylko jedno piwo.

Baba do garów i nie mówię tego złośliwie, tak natura chciała :roll:

kapral

2013-05-29, 00:23
auliszek napisał/a:

Na początku jak zacząłem czytać, to myślałem, że lewaczek się przypałętał



Ja Ci dam lewaczka ;)

auliszek

2013-05-29, 00:42
kapral napisał/a:



Ja Ci dam lewaczka ;)



Całe szczęście, nabrałeś mnie tylko :mrgreen:

nimportequi

2013-05-29, 01:24
I to wszystko w kuchni.

ja...........ax

2013-05-29, 01:27
a Maria Skłodowska Curie?

NieWiemZeWiem

2013-05-29, 01:29
Spotyka się dwóch mężów i zaczynają gadać:
A:No i jak tam u Ciebie wszystko ok? jak tam żona?
B: No właśnie nie, miała wypadek
A:Jaki?!?!?!
B:No walnęła w drzewo...
Facet robi głupia minę zaczyna się zastanawiać iii...
A:Drzewo? w kuchni?????



Pssssssssssssssst

ilves

2013-05-29, 02:02
Panie, chyba pan jeszcze od kobiety w ryj nie zarobiłeś porządnie.

A tak szczerze mówiąc to nie mierz jedną miarą wszystkich kobiet. A jak Ci tak kobiety wadzą, to może zostań gejem?

gulgulgul

2013-05-29, 03:51
aj, panowie, jakbyście mieli komu, to nawet śniadanko przynieślibyście w zębach do łóżka

szczyru

2013-05-29, 04:02
@autora: Na podstawie tego co zostało przez Ciebie napisane mogę, jak mi się wydaje, bez problemu wymienić tuzin kobiet które są inteligentniejsze i umysłowo bardziej sprawne od Ciebie. Generalizacja jest narzędziem debili.
Tak, powinieneś czuć się obrażony.

rigsuit

2013-05-29, 04:33
@gulgulgul
Prędzej Ty byś mi przyniosła śniadanie do wyrka niż ja Tobie :D

Co to tematu, nie przeczytałem go całego, bo mi się nie chciało...

kapral

2013-05-29, 05:10
szczyru napisał/a:

bez problemu wymienić tuzin kobiet które są inteligentniejsze i umysłowo bardziej sprawne od Ciebie



ch*ja wiesz o życiu, w dupie byłeś, gówno widziałeś :)