18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wynalezione przez kobietę

kapral • 2013-05-29, 00:04
Jako że co to po niektórych guru, Romek Polański wypowiedział się o równouprawnieniu, nazywając je idiotyzmem, postanowiłem zrobić risercz i powiedzieć NIE! Nie mówmy o kobietach że są gorsze! Zobaczmy jak kobiety zasłużyły się naszej cywilizacji!

W tym celu zamierzam przedstawić wynalazki kobiet:

1. Raca

Martha J. Coston mówi się o niej "Amerykanka, która dokonała przełomu w świecie nauki morskiej." ponieważ wynalazła system nocnych flar, czyli lamp ratunkowych na morzu.

Tak naprawdę wertując papiery męża, natrafiła na jego notatki z prac nad nocnymi flarami. Przez blisko 10 lat, mając ograniczoną wiedzę z zakresu chemii i pirotechniki, pracowała nad tym, by rozwinąć jego wstępny projekt. W 1859 roku opatentowała pirotechniczny sygnał nocny.

Tak więc wielka wynalazczyni podj***ła pomysł mężowi i głowiła się nad nim jeszcze 10 lat.

2. Tkanie słomy

Mary Kies w 1809 roku opatentowała technikę tkania słomy z użyciem jedwabiu i nici. Zasłynęła w przemyśle kapeluszniczym, a jej techniki używano na szeroką skalę, szczególnie do produkcji ochronnych nakryć głowy do pracy w polu.

Zmarła bez grosza przy duszy.

3. Biustonosz

Herminie Cadolie zaprojektowała dwuczęściowy komplet, nazwany - w dosłownym tłumaczeniu - dobre samopoczucie. Dolną część stanowił gorset na talię, górną - biustonosz z ramiączkami. Swój wynalazek zaprezentowała podczas Wielkiej Wystawy pod Wieżą Eiffla w 1900 roku.

4. Fotouczulacze

Alfreda Graczyk stoi na czele zespołu, który wynalazł zastosowanie fotouczulaczy w diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych (1994 rok). Opatentowano je w 22 krajach. Jest współtwórcą i koordynatorem prac nad wdrażaniem terapii fotodynamicznej w Polsce.

5. Elektrostatyczne włókno

W 2000 roku wynalazła naładowane elektrostatycznie włókno, które charakteryzuje się wydajnym zatrzymywaniem pyłu i jednocześnie dobrą przepuszczalnością powietrza.

co więcej:

6. Ciastka z kawałkami czekolady
7. Papierowe torby na zakupy
8. Korektor
9. Zmywarka

Tak więc zobaczcie drodzy Panowie! Jak ważne było włączenie kobiety do obiegu gospodarczego! No bo co byśmy zrobili bez papierowych toreb na zakupy, tkanej słomy czy ciastek z czekoladą?

Powiecie koszt tego? Jaki tam koszt, nieco tylko skoczyło bezrobocie bo zajęły miejsca pracy mężczyzn gdzie są nieefektowne (tylko w odniesieniu do mężczyzn), jesteśmy wymierającym k***a mać kontynentem z ujemnym przyrostem naturalnym, bo wielkie biznesmenki muszą ROBIĆ KARIERĘ, a nie dzieci rodzić i gotować. Wielkie paniusie "z takimi paznokciami robić nie będą", "jak mnie zwolnisz to powiem że mnie molestowałeś" albo "ostatnia przerwa na kawę była aż pół godziny temu". Wiem co mówię bo pracuję z kobietami 10 lat przeszło. Co więcej kobieta nie myśli TWÓRCZO, kobieta myśli ODTWÓRCZO. Nie potrafi być kreatywna, potrafi jedynie odtworzyć to czego się nauczyła. Dlaczego kobiety nie są programistkami, dlaczego kobiety nie otwierają firm, nie są maklerami, finansistami tylko np księgowymi? Bo księgowość to praca odtwórcza, robisz w kółko to samo!

Zdaję sobie sprawę że zaraz przyjdzie tu jedna z drugą z bólem dupy że jestem taki, a sraki a owaki.

Otóż nie, uważam że wam odpie**oliło bo poczułyście trochę wolności przez chorą poprawność polityczną. Waszym mamom, babciom, prababciom to nie przeszkadzało, a wy znalazłyście sobie dziurę w całym.

Sejm teraz uchwalił ROK macierzyńskiego. Osobiście uważam że JA pie**olE co za debile. Kto zatrudni bezdzietną kobietę w wieku 25-35?? JA NIE.

Mało to cwanych (sam miałem przypadek) co to sobie załatwiły zwolnienie na CAŁY okres ciąży, bo komplikacje, ale w 6 miesiącu na Woodstock pojechały? (true story) W takiej sytuacji płacisz przez 21 miesięcy pracownikowi który NIE PRACUJE. No przecież białej gorączki bym dostał jak bym miał przez 21 miesięcy wpisywać sobie 2000 brutto strat (przy praktycznie najniższej krajowej pracownika) a do tego był zmuszony zatrudnić kogoś na jej miejsce..

Podsumowując, moim zdaniem miejsce kobiety jest przy mężu i dzieciach, w domu. A nie w biurowcu, realizując się w pseudo karierze gdzie po 5 latach wysiadacie psychicznie i łazicie po psychologach i wielce poszkodowane, bo nie wiedziały.

pozdrawiam :)

kapral

2013-05-30, 12:16
nefretete napisał/a:

Po prawdziwych mężczyznach, honorowych, gentelmenach, z odpowiednim szacunkiem dla kobiet to już chyba nic nie zostało, parę ostatnich okazów pałęta się po świecie



Kobiety za to są takie jak powinny być, kobiece, czułe. Co piąta studentka sypia z typami za kasę.

nefretete napisał/a:

Jak patrzę na ten post to widzę zakompleksionego chłystka, krzyczącego ostatnim tchem męskiej władzy, której nigdy nie miał.



wydaje Ci się :)

nefretete napisał/a:

Szefowa Ci kazała zostać po godzinach, że tyle jadu toczysz? Że kobiety z natury są gorsze?



1. jestem sam sobie szefem

2. Kto tu powiedział że są gorsze? Czytać nie umiesz? Twierdzę że nie nadają się do niektórych rodzajów pracy w sensie że gorzej się sprawdzają niż mężczyźni. Z faktami się nie dyskutuje.

nefretete napisał/a:

Dawanie nowego życia, wychowywanie dzieci, ognisko domowe



Właśnie tego oczekiwalibyśmy od kobiety. Brawo!

nefretete napisał/a:

Widzę tu stado małych szczyli, co nigdy kobiety nie miało



A ja widzę standardowy kobiecy, nielogiczny słowotok. Nie poparty niczym tylko Twoim widzimisię.

nefretete napisał/a:

No i pełno chamstwa widzę, ale to już chyba myśl przewodnia naszych śmierdzących czasów.



Prawdziwy facet śmierdzi wódką i szlugami a nie depiluje nogi i chodzi w modnych ciuszkach. Tak właśnie to co chodzi po ulicach to modne p*zdy nie faceci którzy tacy się stają bo nie są wystarczająco silni żeby mieć swój styl, a wam to się podoba. Taki chłopak-przyjaciel-psiapsiuła. Tak by było najfajniej nie? Żeby był na każde skinienie i przepraszał że zapomniał po sobie pozmywać. :) Cnie?

Ko...........ci

2013-05-30, 14:21
no tak, jak człowiek nie zgadza się z autorem tematu to ten zaraz zwyzywa od zakompleksionej kobiety, która nielogicznie myśli (pomimo iż jestem facetem, ale m'kay). :facepalm:

A może po prostu zmień środowisko?? Bo chyba obracasz się wśród galerianek, bo sorry, ale kobiety, które znam nie są takie (co więcej: pracują, prowadzą dom i mają się dobrze).

Jak na moje kobiety dobrze sprawdzają się na posadach męskich, jako szefowe chociażby (i absolutnie nie wysiadają psychicznie). Pracowałem z 2 kobietami, obie mają dzieci i godzą pracę z domem (w dodatku pracowały w agencji reklamowej, gdzie trzeba było myśleć kreatywnie, więc argument, że kobieta nie myśli twórczo to totalny epic fail theory; na uczelniach artystycznych swoją drogą jest znaczna większość kobiet, a jak wiadomo na uczelni artystycznej myśli się kreatywnie, na polibudzie, gdzie jest większość facetów - nie).

Wniosek: na serio zmień środowisko. I to nie na to klubowe (lol, tutaj żadnej poważnej laski nie spotkasz, sorry mate :) ).

kapral

2013-05-30, 14:31
Kompocik_Babci napisał/a:

no tak, jak człowiek nie zgadza się z autorem tematu to ten zaraz zwyzywa od zakompleksionej kobiety, która nielogicznie myśli (pomimo iż jestem facetem, ale m'kay). :facepalm:

A może po prostu zmień środowisko?? Bo chyba obracasz się wśród galerianek, bo sorry, ale kobiety, które znam nie są takie (co więcej: pracują, prowadzą dom i mają się dobrze).

Jak na moje kobiety dobrze sprawdzają się na posadach męskich, jako szefowe chociażby (i absolutnie nie wysiadają psychicznie). Pracowałem z 2 kobietami, obie mają dzieci i godzą pracę z domem (w dodatku pracowały w agencji reklamowej, gdzie trzeba było myśleć kreatywnie, więc argument, że kobieta nie myśli twórczo to totalny epic fail theory; na uczelniach artystycznych swoją drogą jest znaczna większość kobiet, a jak wiadomo na uczelni artystycznej myśli się kreatywnie, na polibudzie, gdzie jest większość facetów - nie).

Wniosek: na serio zmień środowisko. I to nie na to klubowe (lol, tutaj żadnej poważnej laski nie spotkasz, sorry mate :) ).



:mrgreen: u made my day

stary, na stanowisku kierowniczym sprawdza się facet, kobieta to WYJĄTEK. handluj z tym

a to że byłem w klubie pare razy znaczy że to moje środowisko? nie wyciągaj końcowych wniosków ze szczątkowych informacji. taka przyjacielska rada

Ko...........ci

2013-05-30, 14:45
kapral napisał/a:


:mrgreen: u made my day



czyli Cię jednak przekonałem? :mrgreen:

kapral napisał/a:

stary, na stanowisku kierowniczym sprawdza się facet, kobieta to WYJĄTEK. handluj z tym



dużo jest kobiet na stanowisku kierowniczym. I chyba wolę kobietę z wiecznym PMS niż szefa dupka, który wszystkim pracownikom włazi za skórę. Kobitka ma owszem swoje humorki, ale jest niegroźna.

ne...........te

2013-05-30, 14:57
Cytat:

A to nie czasem odpowiedź na słowa wulgarne i atakujące? Jeśli chcesz dżentelmena to i tak go traktuj. Nikt nie będzie miły bohaterski dla babochłopa k***ującego i chcącego wcisnąć na siłę swoje racje.


A widzisz tu jakieś przekleństwa? Dżentelmena to ja mam w domu, tutaj nikogo takiego nie widzę, więc dostosowuję się do poziomu dyskusji. To jeśli jestem kobietą nie mogę już mieć swoich racji i podejmować żadnych dyskusji? A jeśli to określenie było do mnie to Ci mogę odpowiedzieć: sam jesteś babochłop.

Cytat:


Kobiety za to są takie jak powinny być, kobiece, czułe. Co piąta studentka sypia z typami za kasę.


Nowoczesność idzie w obie strony, ale jeśli tylko z takimi kobietami masz doświadczenie to współczuję doboru towarzystwa.

Cytat:

A ja widzę standardowy kobiecy, nielogiczny słowotok. Nie poparty niczym tylko Twoim widzimisię.


Tak wiem, trudne, dużo zdań złożonych. Poznaję to stąd, że gdybyś był ojcem rodziny albo chociaż w poważnym, udanym związku, inaczej byś się wyrażał o kobietach, to przychodzi z dojrzałością i odpowiedzialnością.

Cytat:

Prawdziwy facet śmierdzi wódką i szlugami a nie depiluje nogi i chodzi w modnych ciuszkach. Tak właśnie to co chodzi po ulicach to modne p*zdy nie faceci którzy tacy się stają bo nie są wystarczająco silni żeby mieć swój styl, a wam to się podoba. Taki chłopak-przyjaciel-psiapsiuła. Tak by było najfajniej nie? Żeby był na każde skinienie i przepraszał że zapomniał po sobie pozmywać. :) Cnie?


To jest Twoja teoria, acz przyznam, że osobiście mnie wkurzają karykatury facetów w obcisłych spodenkach i najmodniejszych okularach. Faceta śmierdzącego wódka i szlugami wywaliłabym z domu przez okno. Nie potrafi o siebie zadbać, nie zadba o innych, nie nadaje się na ojca ani żywiciela rodziny. Do śmietnika.
Żal mi tych wszystkich zacietrzewionych mizoginów, plujących na lewo i prawo, widać, że pewna sfera życia im kuleje. Mój Facet nigdy by nie powiedział: "mam kobietę i ona wie, gdzie jej miejsce", bo stwarza wokół mnie atmosferę SZACUNKU, żaden ze znajomych nie nazwie mnie "laską", "dupą", bo wie czym to grozi. Nieznajomi aroganccy zostali odpowiedni zrównani z gruntem
Kobiecie należy się szacunek, bo ona daje życie, ale też i powinna zachowywać się jak dama. Zasada jest prosta, chcesz być królem, traktuj swoją kobietę jak królową. No, chyba, że preferujesz szmatę, którą można zetrzeć podłogę, rzucić do garów i od czasu do czasu przypomnieć jej, gdzie jest jej miejsce.
A tak a propos teorii, że kobietę można zostawić dla młodszej, bo gdera czy tyje- weź się puknij we framugę.

waran_z_komodo

2013-05-30, 14:58
Jak już zaczałeś gadać o programowaniu to akurat kobieta Augusta Ada King była pierwszą programistką i znajdziesz kobiety sukcesu w każdej dziedzinie nauki. Jest ich mniej jeśli chodzi o kierunki inżynierskie, ale to się zmienia. Może dlatego, że przez stulecia większość z nich nie miała dostępu do nauki i siedziała w domu wychowując dzieci i słuchając swego pana męża? Spróbuj robić to co one, a później zabieraj głos w sprawie. Realia w Polsce sa takie, że aby utrzymać rodzinę przynajmneij dwie osoby w rodzinie musza pracować, a jesli boli Cię dupa od widoku pracującej kobiety to zostań w domu gotuj obiadki i opiekuj się dziećmi.

ne...........te

2013-05-30, 15:15
Ażem jeszcze zapomniała

Cytat:

2. Kto tu powiedział że są gorsze? Czytać nie umiesz? Twierdzę że nie nadają się do niektórych rodzajów pracy w sensie że gorzej się sprawdzają niż mężczyźni. Z faktami się nie dyskutuje.


Czytać to ja lepiej umiem od Ciebie, jeden z dwóch fakultetów, które skończyłam to polonistyka, więc lepiej nie fikaj, bo słabo piszesz po polsku. Tak więc proszę:

Cytat:

Nie mówmy o kobietach że są gorsze! Zobaczmy jak kobiety zasłużyły się naszej cywilizacji!


Teza, którą obalasz na końcu. No i cóż z niej wynika? Sam napisałeś, że jesteśmy gorsze. Może za dużo agresji i alkoholu przy pisaniu. Jeśli kobiety nie przyczyniły się do rozwoju cywilizacji to skąd się wszyscy biorą? Faceci ich wynaleźli czy kobiety urodziły. Hę?

_arci

2013-05-30, 15:32
EDYCJA - usunąłem cały post.

Bezsensowna rozmowa.

Demagogia. Tak to wasz problem kobiety.

Wyciąganie słów, zdań z kontekstu tak naprawdę. Nie ma o czym rozmawiać.

ne...........te

2013-05-30, 15:58
Nie ma sensu tak samo jak wstawianie tego typu chamskich tekstów, wiadomo, że wywołają dyskusję. Oczywiście demagogia i bezsensowna rozmowa, wszystko wina kobiet, bo parę osób nawiązało dyskusję, zamiast komentarzy gimbazy typu: true story bro. Zajmijcie się czymś pożyteczniejszym.

kapral

2013-05-30, 16:49
właśnie taka kłótnia z kobietami :D używaj logicznych argumentów i faktów to zaczną pie**olić od rzeczy czepiając się wszsytkiego dookołą :mrgreen:

pozdrawiam :D

i życzę szybkiego podniesienia się po ciosie od rzeczywistości.

ne...........te

2013-05-30, 17:12
och dziękuję za wsparcie, przede mną na pewno dużo przepłakanych nocy:P
życzę znalezienia partnerki, może Ci napięcie trochę opadnie, a i ręka znacznie odpocznie:P
pozdrawiam:D

potiomkini

2013-05-30, 17:42
moderator, trzymaj poziom tego forum,a nie pogrążaj.

kapral

2013-05-30, 23:53
potiomkini napisał/a:

moderator, trzymaj poziom tego forum,a nie pogrążaj.



jak się myli to go popraw, a jak ma rację to co się czepiasz :)